ماهی علف قرمز چیست و چه شکلی است؟


خرید ماهی علف قرمز، علف قرمز، اندازه ماهی

قبل از صحبت در مورد ویژگی های چمن قرمز باید با نام های مختلف آن آشنا شوید.این محصول بومی گربه ماهی است. این ماهی که در انگلیسی با نام Malabar Red Snapper و نام علمی Lutjanus Malabaricus شناخته می شود، یکی از ۱۱۳ گونه ماهی قرمز است.گرس قرمز ماهی خوشمزه و چرب است زیرا پلانکتون و سایر ماهی های کوچک را می خورد. اما استخوان ها خیلی راحت جدا می شوند.

ماهی علف قرمز چیست و چه شکلی است؟

ماهی علف قرمز نیز از خانواده ماهی های قرمز است و گوشت آن همان ماهی قرمز است. گوشت قرمز علف از نظر کیفیت، خوش طعمی و خوش طعمی کمتر خاردار و تیزتر است، گوشت علف شباهت زیادی به ماهی قرمز دارد. برای پخت و پز به صورت سرخ کردنی، خورش و کباب کردن استفاده می شود.

هنگام خرید زردچوبه به اندازه آن دقت کنید. توجه به اندازه ماهی علف قرمز باعث می شود بسته به هدف پخت بهترین گزینه را انتخاب کنید.

در این مقاله سعی ما بر این است که به شما بگوییم که چه ویژگی های ماهی علف قرمز را باید بدانید، در هنگام خرید ماهی علف قرمز باید به چه پارامترهایی توجه کنید.

کپور قرمز یک ماهی کپور قرمز با جثه بلند است که دارای 11 خار و 14 پرتو نرم در باله پشتی و 3 خار و 8 پرتو نرم در باله های جلویی است. به نظر می رسد یک گونی پیچیده شده در یک بند کشی.

بهترین روش برای طبخ ماهی قرمز علف خوری، کبابی، سرخ کردنی یا ته چین است.ماهی که با علف تغذیه می شود حاوی ویتامین های B، A و D، کلسیم و فسفر است. و آهن، مس و سلنیوم کمی دارد.علاوه بر این، علف ریواس مانند سایر ماهیان دریایی، دو نوع اسید چرب غیراشباع امگا 3 وجود دارد که به نام های EPA و DHA شناخته می شوند.

این ماهی در آبهای ساحلی با کف سخت مرجانی و ماسه سنگی در عمق 100 متری زندگی می کند و از بی مهرگان کفزی تغذیه می کند. ماهی های علف قرمز جوان تر در آب های کم عمق ساحلی و ماهی های بزرگ در آب های عمیق زندگی می کنند. به طور عمده ماهی های کوچک، ماهی مرکب و برخی از بی مهرگان را می خورد. این ماهی با ترال زمینی، گرگور و قلاب دستی صید شد.

هنگام خرید به موارد زیر توجه کنید:

رنگ ماهی قرمز علف قرمز صورتی است. او بدن بلندی دارد دارای تیغ متوسط ​​و گوشت سفید است.

به بوی ماهی قرمز توجه کنید. ماهی تازه بوی جلبک می دهد و سرشار از مواد مغذی است. ماهی هایی که در شرایط بد هستند بوی بدی دارند. گاهی بوی آمونیاک می دهد.

به پوست ماهی توجه کنید. در وضعیت بدی ماهی پوست بسیار نرمی خواهد داشت. به راحتی از گوشت جدا می شود چمن قرمز علف تازه و براق داشت.

به چشمان ماهی علف قرمز نگاه کنید. در وضعیت بد ماهی ها چشم های کرم دارند. قرنیه کرم رنگ و مردمک های سفید انگار آب مروارید داشتند ماهی تازه با چشم های بیرون زده و مردمک های سیاه روشن

آدامس را فراموش نکنید آبشش ماهی پشت است و در شرایط نامناسب زرد یا خاکستری است، آبشش ماهی در صورت روشن بودن صورتی یا قرمز است، بسته به گونه، تمیزی، درخشش.

اولین ناحیه آسیب دیده شکم است. ماهی بد شکل، متورم، شل، توخالی، گوشت آن سفت و بدون لغزش است.

وقتی ماهی قرمز را با انگشت روی علف فشار می دهیم نباید به سمت داخل فشار داد، یعنی بعد از اینکه انگشتانمان را برداشتیم. فیله باید دوباره به سمت بیرون حرکت کند. بوقلمون تازه آسیاب شده تقریبا مرطوب و لطیف است. اما رنگ سفید نیز وجود دارد. فلس ها باید محکم به ماهی چسبیده باشد قسمت های مختلف ماهی برای شکم ماهی نباید شل باشد و آویزان نشود. بونیون باید شفاف باشد. وقتی ماهی را با انگشت فشار می دهیم نباید به سمت داخل فشار بیاورد، یعنی بعد از اینکه انگشتانمان را برداریم. فیله باید دوباره به سمت بیرون حرکت کند.

اگر به همه چیز از الزامات گرفته تا خرید ماهی قرمز علف تازه توجه کنید، هنگام خرید سردرگم نخواهید شد. زیرا بازار ماهی فروشی آنقدر پر از ماهی است که اگر با آن ناآشنا باشید، انتخاب درستی وجود ندارد.

به همین دلیل باید با علم به اینکه هدف شما تعیین نوع ماهی است به بازار ماهی فروشی بروید. اگر دوست دارید ماهی سرخ شده بخورید باید بدانید کدام ماهی برای سرخ کردن بهتر است.