لاغری نامناسب و پوکی استخوان – دکتر رضا اطمینانانی


لاغری نامناسب و پوکی استخوان

دکتر. رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، در مورد افزایش وزن غیرطبیعی و پوکی استخوان که می تواند منجر به بیماری های دیگر شود هشدار می دهد.

به عنوان مثال ، غذاهایی که پروتئین زیاد را به دلیل سدیم زیاد توصیه می کنند افزایش کلسیم ادرار. ادامه این رژیم غذایی خاص برای بیش از سه هفته شرایط از دست دادن کلسیم را فراهم می کند و باعث پوکی استخوان می شود. تصورات نادرست در مورد رژیم های ناسالم که توسط افراد غیر متخصص پیشنهاد می شود و خطری برای سلامت عمومی ایجاد می کند

جایی که مردم از رژیم غذایی مبتنی بر میوه برای کاهش گلیسیریدها یا چربی های بد در اطراف قلب پیروی می کنند. میوه ها و سبزیجات خاص ممکن است برای همه بدون چربی و سالم نباشند ، این غذاها برای سلامتی مضر هستند. وزن طبیعی از نظر آموزش تغذیه برای یک تا دو کیلوگرم در هفته طبیعی است ، نظارت بر وزن باید از سرپرست متخصص کاسته شود ، این کاملاً بستگی به شرایط و شرایط در جمعیت های مختلف دارد. ما باید یک تغییر وزن طبیعی داشته باشیم تا بتوانیم این ثبات را در دراز مدت حفظ کنیم.

پوکی استخوان ، بیماری خاموش در زنان

استخوان ها به تدریج ضعیف می شوند و حتی کوچکترین نیش را می شکنند و حتی عطسه و سرفه می کنند. علل پوکی استخوان وراثت ، جنسیت ، سن ، نژاد و کورتیکواستروئیدها هستند و احتمال بروز این بیماری در زنان بیشتر است و با افزایش سن ، پوکی استخوان افزایش می یابد و خطر پوکی استخوان در سفیدپوستان و آسیایی ها افزایش می یابد. اگر والدین یا خواهر و برادرها به پوکی استخوان مبتلا شوند ، شیوع بیماری بیشتر است. البته این بیماری به بدن و هورمون های افراد نیز بستگی دارد.

وقتی هورمون های بدن به ویژه استروژن کاهش می یابد ، استخوان ها ضعیف می شوند. به همین دلیل ، اگر زنان بعداً از خود مراقبت نکنند ، در خطر پوکی استخوان قرار دارند. این بیماری به تدریج به مردگان سرایت می کند. هورمون تیروئید یکی دیگر از علل پوکی استخوان است ، مایعات اضافی که باعث شکستگی استخوان می شود و مصرف زیاد الکل می تواند به استخوان ها آسیب برساند و سیگار کشیدن نیز خطر بیماری را افزایش می دهد. پوکی استخوان در مراحل اولیه بدون علامت است ، اما اگر استخوان ها با گذشت زمان ضعیف شوند ، کمر درد از مهره های کوچک بدن ایجاد می شود ، کوتاه شدن طول ، استفراغ و شکستگی ها به سرعت ظاهر می شود.


دکتر. رضا اطمینانانی

تغذیه را درک کنید


دکتر. رضا اطمینانانی می تواند با ارائه تغذیه و کمیت اولیه و عادات غذایی ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای دیدن دکتر کلیک کنید رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و تغذیه در اصفهان.


موارد پیشنهادی

اهمیت غذاهای گرم و سرد

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورید یا نخورید

بوی بد دهان را با غذا از بین ببرید
دیدگاهتان را بنویسید