قوانین مقابله با شایعات سایبری تصویب شده است.


اخبار گروه سیاسی – رجا محمد کعب عمیر نماینده شوش در شورای اسلامی در گفت و گوی پیش از ظهر امروز در اهواز درباره اهمیت تصویب قانون برخورد با افراد تحریک کننده افکار عمومی از طریق شایعه پراکنی: لزوم تصویب قوانین برای مقابله با آن. انتشار شایعات در شبکه های اجتماعی در جریان تعطیلی مجلس شورای اسلامی مطرح شد.

وی با بیان اینکه راهکارهایی برای مقابله با اخبار کذب و کذب اندیشیده شده است، گفت: به طور حتم در روزهای آینده قوه مقننه برای این موارد راهکار یا قانونی را تصویب خواهد کرد.

نماینده مردم شوش در شورای اسلامی گفت: اینطور نیست که این مسائل برای ما مهم نباشد. طی چند روز آینده پرونده های رسیدگی در قالب قانون تصویب و به دولت ابلاغ می شود.

کعب عمیر با بیان اینکه رسانه های اپوزیسیون از این وضعیت سوء استفاده کرده و مطالبات مردم را دستاویزی برای رسیدن به اهداف خود قرار داده اند، گفت: هدف از وضعیت طراحی شده براندازی نظام و مقابله با اعتقادات مردم بوده است.

او دلیلش را پرسید. زمانی که شرایط مشابهی در کشور ما در کشورهای دیگر رخ می دهد. هیچ یک از رسانه های خارجی از مسائل داخلی آن کشورها حمایت نکردند و گفتند: در آمریکا و دیگر کشورهای غربی صدها نفر به دلایل مختلف کشته شده اند. چرا رسانه های خارجی و اپوزیسیون سرپوش نمی گذارند؟

کعب عمیر با تاکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی پای قدرت ایستاده است، تاکید می کند: برنامه براندازی در مقاطع مختلف انجام شد. اما دشمن راه به جایی نمی برد و نمی رود.