قطار باری چین به سمت ایران/ایران حرکت می کند و به کریدور اصلی تجارت شرق و غرب تبدیل می شود


گروه سیاسی – رجانیوز: قطار باری بین المللی ترانس خزر روز سه شنبه (31 ژوئن) از منطقه نینگشیا چین به مقصد چین حرکت کرد و از طریق قزاقستان از دریای خزر عبور کرده و پس از طی مسافتی حدودا 30 کیلومتری از دریای خزر عبور می کند.8500 کیلومتر در مدت 20 روز تا بندر انزلی.

یکی از مزایای حمل و نقل کالا از طریق این مسیر اعم از ریلی، دریایی و جاده ای این است که هزینه کمتر و زمان کمتری نسبت به مسیر دریایی دارد که زمان را به نصف کاهش می دهد. (کمتر از 20 روز حمل و نقل دریایی) ارائه .

ضمنا حمل و نقل کالا از طریق این مسیر ریلی-دریایی-جاده ای. این باعث صرفه جویی در حدود 900 دلار در هزینه حمل و نقل کانتینر می شود.

ایران، کریدور تجاری مهم شرق به غرب

به گزارش CCTV رسانه چینی، این قطار روز گذشته از منطقه نینگشیا چین به مقصد ایران حرکت کرد. 51 کانتینر حاوی انواع کالاها به ارزش بیش از 30 میلیون دلار وجود دارد.

ساخت این مسیر تجاری بین المللی کم هزینه، چین را از طریق ایران به خاورمیانه متصل می کند. و مسیرهای جدیدی برای صادرات محصولات چینی به این منطقه از جهان ایجاد کند. کارشناسان به نقل از وب سایت گلوبال تایمز چین آمده اند.

زیرا چین بزرگترین واردکننده مواد خام در جهان است. بنابراین کارشناسان تاکید کردند که این مسیر تجاری برای کوتاه کردن زمان و ارزان‌تر کردن فرآیند واردات انواع کالاها و مواد اولیه به چین برای غول‌های صنعتی ارزش بسیار زیادی دارد و اقتصاد جهانی دارد.

شنبه گذشته قطار باری حامل گوگرد از قزاقستان. ترکمنستان، ایران، ترکیه؛ چنین مسیری که به عنوان راه آهن طلایی چین و اروپا نیز شناخته می شود. صبح شنبه از ترکمنستان وارد ایستگاه قطار اینچه برون استان گلستان شد. و آن شب سوتی در تهران به صدا درآمد. این خط ریلی پتانسیل این را دارد که در آینده مسیر اصلی چین-اروپا باشد.

ایران، کریدور تجاری مهم شرق به غرب

اولین قطار جدید KITI (قزاقستان-ترکمنستان-ایران-ترکیه) اوایل هفته جاری وارد ایستگاه راه آهن تهران شد. 24 واگن مسافت کوتاه، 48 کانتینر گوگرد 20 فوتی را به ترکیه و اروپا خواهد برد.

تمرکز عملیات باربری در خطوط راه آهن قزاقستان ترکمنستان، ایران و ترکیه بخشی از مسیرهای باری و باری چین – روسیه – اروپا به مسیرهای مناسب تری مانند چین – قزاقستان – ترکمنستان – ایران – ترکیه و اروپا هستند که می تواند موفقیت بزرگی برای ایران و فرصتی طلایی برای کشتیرانی باشد. .

چین و اروپا به دلیل افزایش تجارت و همکاری نیاز به افزایش مسیرهای تجاری امن تر دارند. و ایران یکی از پیوندهای طلایی خواهد بود که چین را به عنوان بزرگترین صادرکننده کالا در جهان به کشورهای اروپایی و بالعکس پیوند می دهد.