قرن بیست و یکم قرن مقاومت است/ امروز اگر مسیح (ع) در میان ماست. او در خط مقدم نبرد است /


گروه بین الملل – رجانیوز: ونزوئلا به مقاومتش معروف است. مبارزه با استعمار و استکبار و موضع انسان دوستانه در حمایت از فلسطینیان مظلوم.

رئیس جمهور ونزوئلا در چند دهه گذشته سفرهای متعددی به ایران برای تقویت روابط دو کشور داشته است. در سفر اخیر با رهبر انقلاب اسلامی به ایران نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا از برنامه‌هایی برای ادامه همکاری با تهران خبر داد. و بر ضرورت موضع گیری همه جانبه در برابر تجاوزات آمریکا تاکید کرد. و موضع ضد استعماری و ضد استکباری ونزوئلا، رسانه اسپانیایی زبان KHAMENEI.IR به همین مناسبت با رئیس جمهور ونزوئلا مصاحبه اختصاصی داشته است:

* آقای رئیس جمهور به ایران خوش آمدید 6 سال از آخرین سفر شما به تهران می گذرد. در آخرین دیدارتان با رهبرانقلاب اسلامی روابط ویژه و نزدیک ایران و ونزوئلا مورد تاکید قرار گرفته است. نظر شما درباره این جمله کلیدی حضرت آیت الله خامنه ای چیست؟
* ایران و ونزوئلا روابط نمونه سیاسی، دیپلماتیک، اخلاقی و معنوی برقرار کرده اند. از اولین دیدار رئیس جمهور هوگو چوز از سال 2001، در این سفر ما انجام شد از نظر همکاری داریم این یک رابطه مثال زدنی است و می بینیم که دستاوردهای زیادی داشته ایم. به همین دلیل حضرت آیت الله خامنه ای حق داشتند که می گفتند رابطه ما خاص و فوق العاده است.

* موضوع دیگری که در این دیدار مطرح شد، توطئه علیه ونزوئلا از طریق موساد بود. می توانید کمی در مورد این توطئه ها توضیح دهید؟
* بله متاسفانه امپریالیسم و “صهیونیسم” علیه فرآیندهای انقلابی مترقی در آمریکای لاتین و دریای کارائیب توطئه کرد و به توطئه ادامه داد. به ویژه انقلاب بولیوی. چون ما انتخاب واقعی هستیم انتخاب برای حقوق و عدالت انتخاب برای آزادی جایگزینی برای دموکراسی و گزینه های کامل برنامه بشردوستانه برای آمریکای لاتین و کارائیب.علاوه بر این، توطئه موساد به دلیل همبستگی و حمایت قوی ما از فلسطینیان است. حقوق تاریخی آنها و ضد فلسطین حمایت ما قوی و منحصر به فرد است و از این پس ادامه خواهد داشت.

* نقش سردار چیست؟ سلیمانی و سپاه قدس در تعمیق روابط ایران و ونزوئلا در بیست سال گذشته؟
* در ماه مارس و آوریل 2019 از نزدیک با سردار سلیمانی آشنا شدم، او زمانی به ونزوئلا آمد که ما دچار حمله سایبری به نیروگاه بودیم. حملات از داخل ایالات متحده من واقعا نمی دانم چقدر او خوب است اما صحبتی که با او داشتم بسیار راضی کننده بود. این مکالمه ای است که در آن همه مسائل را بررسی می کنیم. و بلافاصله از متخصصان ایرانی پیشنهاد کمک کرد. دو سه روز بعد از پیشنهاد کارشناسان ایرانی برای تعمیر خدمات و تاسیسات برق به ونزوئلا می آیند.

* رهبر انقلاب اسلامی معتقدند: اگر عیسی مسیح (ع) امروز در میان ماست، لحظه ای برای مبارزه با سران ظلم و استکبار جهانی از دست نمی دهد.» نظر شما در این مورد چیست؟
* ما ایمانداران مسیحی هستیم. افکار و دعاهای ما بر اساس مسیحیت است. عمل ما نیز به مسیحیت بستگی دارد. مسیح علیه امپراتوری و علیه امپراتوری روم به این جهان آمد. او جان خود را گرفت و جان خود را در نبرد علیه امپراتوری روم فدا کرد. اگر به مسیحیت اشاره کنیم مسیحیت علیه امپریالیسم خواهد بود. و حقیقت طلبی و عدالت خواهی مسیحیت نسبت به ظالم. من شک ندارم که مسیح امروز در میان ماست. او در خط مقدم مبارزه با امپریالیسم و ​​استعمار خواهد بود. و همه اشکال ظلم

* جناب عالی در دوران ریاست جمهوری خود بارها با حضرت آیت الله خامنه ای دیدار داشته اید. اگر ناگفته ای از این جلسات دارید لطفا اینگونه انجام دهید. اگر اطلاعات ناگفته ای از دیدار آقای چاوز و آیت الله خامنه ای دارید، لطفاً به ما اطلاع دهید.
* من همیشه یاد حضرت آیت الله خامنه ای را تحسین می کنم. آنها واقعاً خاطراتی از امروز دارند. در گفتگویی که داریم او برخی از گفتگوهایی که با فرمانده چاوز داشت را به یاد آورد. مکالمه ای که در آن فرمانده چوزوز خاطراتی را با کوبایی و فرمانده فیدل کاسترو به اشتراک می گذارد، گویی خاطرات طوفان کلاس پنج مستقیماً به کوبا می رود. و گفتگو بین فیدل و چاوز صورت می گیرد.«چاوز» فیدل به چاوز می گوید. اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که دعا کنید. برای ما دعا کن! چاوز شروع به دعا کرد. روز گذشت و طوفان تغییر مسیر داد و از کوبا نگذشت. چاوز با فیدل تماس گرفت و گفت: فیدل گفت: «معجزه!» زیرا خداوند به یوزوز و دوستانش کمک کرد.

در آخرین صحبتی که با حضرت آیت الله خامنه ای داشتم، ایشان این را با عشق و دوستی به یاد فرمانده چویز و فرمانده فیدل کاسترو گفتند. کامنه ای واقعا روحانی و عاقل بود. او مردم ونزوئلا و آرمان های آنها را دوست دارد و همیشه به ما ایده ها و توصیه های خوبی می دهد.

* نگاه شما به محور مقاومت چیست؟ و فکر می کنید شامل چه کشورهایی می شود؟
* محور مقاومت در همه جای دنیا وجود دارد. به ویژه در غرب آسیا، آسیا، آفریقا، آمریکای لاتین و دریای کارائیب. مقاومت نیز از آن مردمی بود که با نئولیبرالیسم می جنگیدند. نژاد پرستی و استعمار در اشکال مختلف آن (سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و استعمار سایبری) استعمار سایبری از طریق رسانه های اجتماعی در حال افزایش است.

همه ما که با استعمار مبارزه می کنیم و برای رهایی ذهن و مردم خود می جنگیم، بخشی از محور مقاومت در برابر روش شاهنشاهی سلطه جهانی هستیم. قرن بیست و یکم قرن ماست. قرن وحدت مردم است قرن رهایی مردم است. قرن عدالت و حقیقت است. امپراتوری رو به زوال است و پروژه شادی، پیشرفت و عظمت مردم به تازگی آغاز شده است. این قرن قرن ماست.