قدرت انقلابی رهبری امام و منش ملی دفاع مقدس را به فرصت تبدیل کرده است/ دفاع مقدس ثابت می کند که دفاع از ملت از مقاومت سرچشمه می گیرد. نه با تسلیم


گروه خبری سیاز رجا: جمعی از جانبازان، فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس. و خانواده شهدا وی در آستانه هفته دفاع مقدس صبح چهارشنبه در حسینیه امام خمینی (ره) با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کرد. در این جلسه به صورت زنده از شبکه های رادیویی و تلویزیونی برای عموم پخش می شود. و یکی دیگر از جانبازان دفاع مقدس در مرکز استان از طریق ارتباط تصویری با حسینیه امام خمینی (ره) سخنان فرمانده کل قوا را شنید.

حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس در حسینیه امام خمینی (ره). پیشکسوتان دوران دفاع مقدس را مصداق اشراف بدانید آیه «السبکون علیون» تأکید می کند: آنان هستند که پیشاپیش آنان می آیند، نیاز را از دیگران درک می کنند و برای دریافت به میدان جهاد می شتابند. آن

وی در جمع جانبازان دوران دفاع مقدس گفت: جانبازان بسیاری از مسائل دفاع مقدس را می شناسند. اما نسل جدید خیلی از مسائل حفاظت مقدس را نمی شناسد. ما نیاز داریم که نسل جوان را مانند شما موضوع حفاظت مقدس را بشناسند و درک کنند. این چیزی است که من از خودم و دیگران انتظار دارم.

رهبر انقلاب افزودند: من کاملاً به فکر جوانی هستم. گاهی سوالاتی مطرح می شود و مطالبی گفته می شود. دیدم که از حمایت الهی اطلاع چندانی ندارند. من می خواهم این حقایق حفاظت الهی به گوش آنها برسد. اینکه ما به دفاع مقدس اهمیت می دهیم دیگر بهانه نیست. ما مدعی بودیم که ابرقدرت های دنیا با ما می جنگند. اما الان کسانی که می گویند ما فقط مدعی پذیرش این موضوع هستیم.

با تاکید بر اینکه حملات نظامی علیه کشور غیرمنتظره نبود. وی خاطرنشان کرد: بله، صدام مهاجم بود. اما پشت سر صدام استکبار در سراسر جهان بود. ملت استکبار هم او را تشویق کردند و به او چراغ سبز نشان دادند و قول حمایت از صدام دادند و به عهد خود عمل کردند.

فرمانده کل قوا هشدار داد: هجمه های این کشورها در نظام انقلاب کاملا طبیعی است. زیرا آنها به شدت از انقلاب اسلامی ایران عصبانی هستند. این انقلاب کاری کرد که ما آن روز نمی دانستیم. اما استکبار در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفت. این انقلاب فقط یک شکست سیاسی لحظه ای برای استکبار نبود. انقلاب اسلامی ایران تهدیدی برای امپراتوری السلطنه است.

وی افزود: اینکه کشوری از آمریکا و قدرت نظامی، سیاسی و اقتصادی حاکم بر جهان آن زمان نترسید. من اصلا نمی توانستم آنها را تحمل کنم. یعنی یک نظام سیاسی که در محل امید و وابستگی کامل و طمع آمریکا مستقر شده است. بنابراین به دنبال انتقام و اعتصاب هستند. آنها همچنین حملاتی مانند تلاش برای کودتا و حمله هوایی به طبس و تحریک بستگان را انجام دادند. اما آنها به جایی نرسیدند. آنها باید از طرف همسایگان خود جنگ نظامی را آغاز کنند.

رهبر انقلاب فرمودند: آنها خاطرنشان کردند: باید ببینیم هدف صدام از حمله به ما چیست، خاطرنشان کردند: در ابتدا هدف صدام تجزیه کشور و جدایی کوزستان از کشور بود. اما مردم خوزستان یکی از بهترین راه ها را برای محافظت از خود دارند، بله، از سراسر کشور به خوزستان می روند. اما در خوزستان مجاهد برجسته و مبارزی چون علی. هاشمی یکی از چهره های شاخص دفاع از کشور است.

وی در ادامه گفت: یکی از اهداف بعدی به زانو در آوردن ایران است. آنها می خواهند جمهوری اسلامی را سرنگون کنند و سرنوشت ایران را تغییر دهند. می خواهند صدای ایران را خفه کنند. ایران پیام جدیدی برای جهان دارد. آنها نمی خواهند این پیام به آنها برسد. پیام مقاومت و ایستادگی و تسلیم نشدن در برابر قلدری و تبعیض بین المللی. آنها کشورهای دیگر را می خواهند بیاموزید اگر کسی علیه آمریکا شورش کرد چه می شود. آنها هم مثل ایران مورد ظلم قرار خواهند گرفت. و هدف نهایی و اساسی بستن درهای مقاومت است.

وی با تأکید بر اینکه «پاسخ ایران خنثی کردن این اهداف و مقابله با اهداف آنهاست»، هشدار داد: سه عنصر قدرت انقلاب و رهبری امام و ویژگی‌های بارز آن ایران جنگ را به یک فرصت بزرگ تبدیل کرده است. این یکی از سوره های هیجان انگیز حفاظت الهی بود که نیاز به کار زیادی داشت. فرصت ورود به کشور در نتیجه حمایت الهی برای اکثر مردم ناشناخته است.

رهبر انقلاب اسلامی فرمودند: دفاع مقدس آزمون وفاداری ارتش جمهوری اسلامی به نظام مقدس اسلامی است. و بالعکس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به یک واقعیت درخشان تبدیل شد.

او تاکید کرد که یکی از مواردی که تهدید را به فرصت دفاع مقدس تبدیل می کند، بحث قدرت نظامی کشور است. وقتی جنگ شروع می شود ما در ارتش وضعیت خوبی نداریم. ارتش قبل از انقلاب مورد حمله قرار گرفت و سپاه هنوز بهبود نیافته است، دفاع مقدس از یک سو آزمونی برای وفاداری ارتش جمهوری اسلامی به نظام مقدس اسلامی است. و بالعکس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به واقعیتی درخشان برخاست.

فرمانده کل قوا خاطرنشان کرد: محبوبیت نیروهای مسلح در دفاع مقدس افزایش یافت. وقتی مردم کشور به ارتش علاقه دارند در آن کشور احساس امنیت وجود داشت. این احساس امنیت بسیار مهم بود که حفاظت الهی به مردم داده شد.

وی در عین حال افزود: البته این را هم بگویم که محبوبیت و قدرت این نیروهای مسلح تا زمانی که به جلو حرکت کنند و از دشمن عقب نمانند پابرجاست. تصمیم من در این زمینه این است. اما همیشه خطر توقف خودرو را در نظر بگیرید. توقف یعنی چرخیدن. زیرا دشمن همیشه در حال حرکت است

رهبر انقلاب اسلامی فرمودند: خوشبختانه امروز کشور وارد مرحله بازدارندگی شده است. یعنی وضعیت نظامی کشور به جایی رسیده است که کشور نگران تهدیدات خارجی نیست و دشمن از آن مطلع است. در یک سری تحرکات نظامی 8 سال در حوادث جنگ برنامه ریزی و عقلانیت مشهود است. برخی از روش ها و روش های مورد استفاده در دفاع مقدس، ابتکاراتی قابل آموزش هستند.

فرمانده کل قوا گفت: دفاع مقدس این اصل را برای ایران تبیین می کند که حفاظت ملی با مقاومت حاصل می شود نه با تسلیم، این مقاومت به دشمن آموخت که توان و مقاومت داخلی ایران را در محاسبات خود لحاظ کند.

وی افزود: با این روحیه مقاومت مردم توانستند بسیاری از نقشه های دشمن را شکست دهند و در برابر دشمنان شکست بخورند. دشمنان حداکثر فشار را ایجاد می کنند و شکست می خورند. دشمن نقشه خاورمیانه جدید را آغاز می کند و شکست می خورد. دشمن شروع به حمله هوایی و دریایی به مرز ما کرد و ناکام ماند. این معنای خودباوری ملی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: باید به روایت‌های تحریف‌شده، کذب و کذب دفاع مقدس و مبانی انقلاب پاسخ داده شود. وی افزود: اکنون نیز برخی کتاب ها و فیلم های نوشته و ساخته صهیونیست ها، آمریکایی ها و اروپایی ها را به عنوان نقاط تاریک، دروغ های جعلی در انقلاب و نهضت ایران دیده ام. بر خلاف اینها باید تلاش شود و افراد صاحب ایده و کار و هنر کاری انجام دهند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که خداوند به ما کمک کند آنچه را که در قبال تک تک ما بر عهده داریم انجام دهیم.

گزارش کردن رجا نیوزدر این جلسه علاوه بر فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس جمعی از خانواده های شهدا نیز حضور داشتند و همچنین جمعی دیگر از جانبازان دفاع مقدس در اقصی نقاط کشور از طریق ارتباط تصویری با تمام نقاط مرکزی استان در این دیدار حضور داشتند.

در ابتدای این جلسه پس از قرائت کلام الله مجید و مداحی خاطره انگیز حاج صادق آهنگران، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل ارتش گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای حفظ و تبلیغ ارزش ها ارائه کرد. حفاظت مقدس

شرح بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی متعاقبا ارسال خواهد شد.