قاضی دادگاه عالی Sotomayor به واکسن COVID در مدارس نیویورک اجازه می دهد تا جلوتر حرکت کند


سونیا سوتومایور ، قاضی دادگاه عالی ، درخواست چهار معلم مدارس دولتی نیویورک مبنی بر لغو تعهد شهردار بیل دو بلاسیو مبنی بر الزام کلیه کارکنان وزارت آموزش و پرورش (DOE) برای دریافت واکسن COVID-19 را رد کرد. ساکن برانکس روز جمعه گفت که عالی ترین دادگاه کشور به این دعوی رسیدگی نمی کند ، زیرا می خواست دستور شهر را قبل از اجرای کامل به حالت تعلیق درآورد.

“الزامات ایمن سازی ما برای کارکنان مدارس نیویورک در حال حاضر در دادگاه های ایالتی ، فدرال و عالی بررسی شده و پشتیبانی می شود.” دیو چوکشی ، کمیسر بهداشت و درمان شهر در واکنش به این خبر در توییتی توئیتر کرد. واکسیناسیون دانش آموزان و کارکنان را ایمن نگه می دارد. “

آخرین مهلت دریافت کارکنان DOE حداقل یک واکسن COVID -19 در ابتدا 27 سپتامبر بود – اما به دلیل حکم موقت یک قاضی فدرال پس از شکایت ائتلاف اتحادیه ها از شهر به دلیل الزامات ایمن سازی برای کارکنان شهرداری ، به تعویق افتاد. به یک دادگاه تجدیدنظر فدرال تعهد به حرکت روز دوشنبه را تأیید کرد و شهردار دو بلاسیو آن را ساعت 5 بعد از ظهر روز جمعه 1 اکتبر با مهلت جدید واکسیناسیون برای کارکنان DOE تعیین کرد ، به این معنی که کلاسهای درس هفته آینده از سر گرفته شود.

بر اساس داده های شهر ، از روز جمعه ، حداقل 90 all از تمام کارگران DOE حداقل در یک جریان واکسینه شده اند. در میان معلمان ، این میزان 93 بود ، به این معنی که تقریباً 5500 نفر از 78000 معلم در سطح شهر از رعایت این مقررات غایب بودند. حدود 98 درصد مدیران واکسینه شده اند و تنها 30 مورد تعلیق هستند. حدود 500 کارمند DOE معافیت پزشکی یا مذهبی دریافت کردند.

اعتراض معلمان به تعهد واکسیناسیون COVID-19 در نیویورک ، 25 آگوست 2021. سونیا سوتومایور ، قاضی دادگاه عالی ایالات متحده ، درخواست فوری گروهی از معلمان برای اعتراض به تعهدات معلمان مدارس عمومی شهر نیویورک را رد کرد.

فلش

اعتراض معلمان به الزام واکسیناسیون COVID-19 در نیویورک ، 25 آگوست 2021. سونیا سوتومایور ، قاضی دادگاه عالی ایالات متحده ، درخواست فوری گروهی از معلمان را برای اعتراض به تعهدات معلمان مدارس عمومی شهر نیویورک رد کرد.

مری آلتافر / AP / Shutterstock

DOE در بیانیه ای که بعد از ظهر جمعه منتشر شد ، گفت: “سیستم های حمایتی وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که مدارس دارای کارکنان مورد نیاز برای مراقبت از دانش آموزان خود هستند.” این شامل 9000 معلم جایگزین واکسینه شده و 5000 دستیار دیگر واکسینه شده ، و همچنین بودجه جدید انعطاف پذیر برای مدارس برای استخدام کارکنان بیشتر در صورت نیاز است. DOE گفت: “ما همچنین به همه معلمان جایگزین و دستیاران موقت بیشتر از حقوق معمولی خود مشوق های مالی ارائه می دهیم.”

DOE افزود که در دو هفته اول ، مراکز ایمن سازی در محل برای کارکنان و دانشجویان واجد شرایط اجرا می شد.

به کارمندانی که مدارک واکسیناسیون را تا مهلت مقرر ارسال نکنند ، مرخصی بدون حقوق دریافت می شود. اما اگر آنها اثبات واکسن را در آخر هفته ارسال کنند ، می توانند روز دوشنبه بدون وقفه به محل کار خود بازگردند.

در همین حال ، تعهدات دولتی کارکنان مراقبت های بهداشتی باعث افزایش نرخ ایمن سازی در خانه های سالمندان این شهر شده است ، اما باعث شده است که برخی از بیمارستان ها خدمات خود را به طور موقت متوقف کنند.دیدگاهتان را بنویسید