قاتل پروژه آمازون Gianaris با Cuomo “AirTrain” مخالفت کرد


او می خواهد یک فرماندار سابق دیگر را برکنار کند. پروژه های حیوانات توسط اندرو کومو.

سناتور ایالتی مایکل جیاناریس ، قانونگذار قدرتمند کوئینز که در از بین بردن معامله Cuomo در Cuomo برای افتتاح شرکت بزرگ تجارت الکترونیک آمازون در ساحل این منطقه کمک کرد ، اکنون به دنبال “راه” 2.1 میلیارد دلاری AirTrain بین فرودگاه لاگاردیا و شرق کوئینز است.

جیاناریس ، رهبر اکثریت سنا گفت: “من فکر می کنم ما باید ساخت این پیشنهاد خاص را متوقف کنیم و بهترین گزینه موجود را پیدا کنیم.”

جیاناریس ، معاون اکثریت سنا

LGA AirTrain برای Cuomo در اولویت بود ، که با وجود مخالفت برخی از حامیان حمل و نقل و حتی مقامات بندری در نیویورک و نیوجرسی ، یک سازمان دولتی ، این پروژه را متوقف کرد. فرودگاه های ایالت را مدیریت می کند و آنها را ساخته و به کار می گیرد. LGA AirTrain.

جانشین Cuomo ، Gov. کتی هوچول ، گفت که در حال بررسی ادامه پروژه AirTrain است. آخرین نظرات او گرم ترین بود.

AirTrain فرودگاه LaGuardia را به East Queens متصل می کند.
AbetterwaytoLGA.com

مخالفت جیاناریس با توجه به نقش رهبری وی در سنا ، هوچول را در موقعیت دشواری قرار داده است. برای حمایت از دستور کار سال آینده به اکثریت دموکرات ها در سنا احتیاج دارد زیرا احتمال دارد با انتخاب مجدد دموکرات ها با چالش سختی روبرو شود.

منتقدان ، از جمله نماینده الکساندریا اوکاسیو -کورتز ، خرد جاده را زیر سوال می برد ، که سواران منهتن را ملزم می کند تا قبل از اتصال به متروی هفتم ویلتس پوینت ، ابتدا به شرق – دور از جزیره یا “جاده اشتباه” سفر کنند و سپس به سمت غرب حرکت کنند. آنها گفتند که تاکسی یا اتوبوس در وسط سریعتر است و قیمت آن تعداد مسافرانی را که از آن استفاده می کنند توجیه نمی کند.

گروهی از قانونگذاران کوئینز که نماینده محله های متنوع نژادی ، قومی و ایدئولوژیکی در سراسر این منطقه هستند ، در حال حاضر با AirTrain مخالف هستند.

الکساندریا اوکاسیو-کورتز ، قانونگذار نیز از پروژه AirTrain انتقاد کرد.
الکساندریا اوکاسیو-کورتز ، قانونگذار نیز از پروژه AirTrain انتقاد کرد.
اسکات هاینس / گتی ایماژ

سن جسیکا راموس ، نماینده محله شرقی المهرست در فرودگاه لاگاردیا ، با این پروژه مخالف است و سنس لروی کامری ، رئیس کمیته نظارت PA و Sens نیز مخالف این پروژه هستند. جان لیو و توبی استاویسکی ، نماینده کوئینز شرقی و مرکزی.

لیو ، کنترل کننده سابق شهر نماینده شمال شرقی کوئینز ، جایی که در آن قطار 7 را خدمت می کند ، روز یکشنبه به روزنامه The Post گفت که با طراحی LGA AirTrain مخالف است.

“شبکه حمل و نقل مدرن در فرودگاه لاگاردیا از اهمیت بالایی برای منطقه ما برخوردار است و باید به صورت مشارکتی و پایدار دنبال شود. لیو در بیانیه ای گفت که این طرح بسیار دور از آن چیزی است که باید باشد و باید به کمیته عکاسی برگردد.

“پروژه های زیرساختی با این اندازه ، وسعت و هزینه همیشه باید مزایای فوری برای جامعه آسیب دیده و همچنین منطقه بزرگتر را در نظر بگیرند.”

سناتور ایالت جان لیو گفت که برنامه های AirTrain باید انجام شود "به کمیته تصویربرداری ارجاع داده شد"
سناتور ایالت جان لیو گفت که برنامه های AirTrain “بازگشت برد تصویربرداری” است.
دن هریک

جیاناریس – که در غرب مرز فرودگاه لاگاردیا با آستوریا / لانگ آیلند سیتی قرار دارد – با منتقدان موافقت کرد که ایرترن گمراه شده است.

“پیشنهاد فعلی این است که مردم از قطار 7 استفاده کنند و آن را پر کنند و سپس آن را دو برابر کنند. ما به نفع بسیاری از مردم نخواهیم بود. “

وی افزود: “این موضوع باعث می شود مردم بلافاصله خود را به فرودگاه برسانند و آنها را از اتومبیل خود تخلیه کنند.”

اما Gianaris ادعا کرد که AirTrain برعکس عمل می کند – مردم را به Willet’s Point می رساند تا اتومبیل های خود را پارک کنند و سپس سوار AirTrain می شوند و منطقه را به یک پارکینگ بزرگ تبدیل می کند.

وی گفت: “من معتقدم که رانندگی را تشویق می کند و باعث دلسردی نمی شود.”

“برای فرودگاه LaGuardia و سیستم مترو باید هزینه ای پرداخت – اما این باید منطقی باشد. پروژه فعلی AirTrain بهترین گزینه نیست. روشهای بهتری برای تشویق مردم به رفتن و آمدن از لاگاردیا نسبت به این پروژه وجود دارد.

نقشه خدمات پیشنهادی AirTrain.
نقشه خدمات پیشنهادی AirTrain.
AbetterwaytoLGA.com

جیاناریس گفت کوئومو به بندر ، که در دست اعضای هیئت مدیره نیویورک است ، فشار آورده است تا پروژه AirTrain را با دقت و احتیاط تصویب کند.

او همچنین گفت که مقررات جدید فدرال به جایگزین های دیگر مانند گسترش مترو به فرودگاه اجازه می دهد.

قطار N / W Astoria نزدیکترین خط راه آهن به فرودگاه LaGuardia است.

جیاناریس گفت که گسترش بزرگراه N / W تا بلوار آستوریا و پارک مرکزی بزرگ یک گزینه ارزشمند برای کشف است ، بدون قطع مناطق مسکونی. تلاش های قبلی برای گسترش آستوریا به مترو لاگاردیا به دلیل اختلال در مخالفت جامعه خنثی شد.

PA از این پروژه به عنوان یک توسعه اقتصادی و زیست محیطی بزرگ برای کوئینز و شهر دفاع کرد.

“LaGuardia AirTrain با حذف میلیون ها وسیله نقلیه از جاده ها و بزرگراه های محلی ، و ایجاد 3000 شغل در ساخت اتحادیه با حقوق 500 میلیون دلاری ، به همراه 500 میلیون دلار فرصت برای اقلیت های کوئینز و مشاغل برجسته ، یک راه آهن قابل اعتماد به فرودگاه لاگاردیا ایجاد می کند. زنان ، “PA در بیانیه قبلی خود گفت.

یک بسته پیچیده از مزایای جامعه شامل 50 میلیون دلار برای ارائه ارتقاء وسیع و بازسازی طولانی مدت در مالکوم X Promenade در Flushing Bay و دیگر پارک های محلی ، کاشت 5000 درخت جدید در جامعه ، برنامه های STEM برای دوره راهنمایی و آموزش کامل کالج است. برای دانش آموزان محلی ”

اداره هوانوردی فدرال پروژه LGA Airtrain را تأیید کرده است ، اگرچه تحلیل آن این بود که زمان سفر را کاهش نمی دهد و می تواند بیش از یک تاکسی به منهتن برسد.

ارائه ایستگاه AirTrain.
ارائه ایستگاه AirTrain.
AbetterwaytoLGA.com

PA اعلام کرد که 80 درصد از بیش از 120 نفری که در جلسه FAA برای پروژه AirTran شرکت کردند از آن حمایت کردند.

منابع PA همچنین ادعا می کنند که گسترش خط N / W از Astoria تا فرودگاه غیر واقعی است و از اینکه مخالفان جایگزین های موثری ارائه نمی دهند ، ناامید کننده است.

حامیان اتاق بازرگانی کوئینز هستند.

جیاناریس مسئول آژانس های مسئول فروپاشی قرارداد چانه زنی آمازون برای خرید یک تاسیسات بزرگ ساحل شرقی در لانگ آیلند سیتی ، منطقه خود بود. وی از عدم بررسی جزئیات توافق با شهر و منطقه خشمگین شد و با پرداخت 3 میلیارد دلار مالیات و سایر یارانه های دولتی به یکی از بزرگترین شرکت های جهان مخالفت کرد.

آندره استوارت کازینز ، رهبر اکثریت سنا ، جیاناریس ، دشمن آمازون را به نمایندگی از یک کمیته محرمانه ، کمیسیون تنظیم مقررات عمومی ایالتی ، منصوب کرد که این قدرت را دارد که پروژه را مسدود یا مسدود کند. آمازون برنامه های خود برای ساختن کمپ LIC را در 14 فوریه 2019 کنار گذاشت – اندکی پس از آنکه موقعیت Gianaris برای جلوگیری از پروژه بلند پروازانه به او داده شد.

دیدگاهتان را بنویسید