فومیو کیشیدا به عنوان نخست وزیر جدید ژاپن انتخاب شد


توکیو – فومیو کیشیدا ، وزیر امور خارجه سابق ژاپن ، روز چهارشنبه در انتخابات رهبری حزب حاکم پیروز شد و قرار است نخست وزیر بعدی شود ، که وظیفه مقابله با اقتصاد فاجعه بار و اطمینان از اتحاد قوی با واشنگتن را دارد. برای جلوگیری از تهدیدهای امنیتی منطقه ای. به به

کیشیدا جانشین رهبر کنونی حزب ، یوشیهیده سوگا ، نخست وزیر می شود ، که پس از تنها یک سال ریاست جمهوری از زمان تصدی این پست در سپتامبر گذشته کناره گیری می کند.

کیشیدا به عنوان رهبر جدید حزب لیبرال دموکرات ، روز دوشنبه به عنوان نخست وزیر بعدی انتخاب می شود ، جایی که حزب او و شرکای ائتلافی آن خانه را اداره می کنند.

کیشیدا در دور دوم وزیر محبوب واکسیناسیون ، تارو کونو را شکست داد و تنها با یک رای قبل از دور اول شکست خورد ، جایی که هیچ یک از چهار نامزد ، از جمله دو زن ، نتوانستند اکثریت را به دست آورند.

نتایج نشان داد که کیشیدا از حمایت های زیادی از دست نشانده های حزب برخوردار بود که ظاهراً به جای حمایت از کونو ، معروف به ماورا ، از ثبات استفاده کردند.

فومیو کیشیدا بلافاصله با واکنش به این فاجعه روبرو خواهد شد و نحوه برخورد با مسائلی که ژاپن به دلیل این ویروس ایجاد می کند ، مواجه خواهد شد.
AP

رهبر جدید تحت فشار است تا شهرت حزب را تغییر دهد که توسط سوگا تشدید شده است.

حزب لیبرال دموکرات محافظه کار که از مدت ها قبل حکمرانی می کند ، نیاز مبرم به حمایت عمومی در آستانه انتخابات بعدی مجلس نمایندگان ظرف دو ماه دارد.

کیشیدا خواستار رشد و توزیع تحت “سرمایه جدید” خود شد و گفت: ثروتی که شینزو آبه ، طولانی ترین نخست وزیر ژاپن در اختیار داشت ، تنها به نفع شرکت های بزرگ بود.

نامزدهای رهبری لیبرال دموکرات تارو کونو ، چپ ، و فومیو کیشیدا دیده می شوند ، زیرا کیشیدا برنده حزب حاکم است.
نامزدهای رهبری لیبرال دموکرات تارو کونو (چپ) و فومیو کیشیدا دیده می شوند ، زیرا کیشیدا برنده حزب حاکم است.
AP

یو اوچیاما ، استاد علوم سیاسی در دانشگاه توکیو گفت: به طور کلی ، تغییر چندانی در سیاست های کلیدی دیپلماتیک و امنیتی رهبر جدید پیش بینی نمی شود.

همه نامزدها از روابط امنیتی نزدیک بین ژاپن و ایالات متحده و همکاری با سایر دموکراسی های آسیایی و اروپایی به عنوان بخشی از مقابله با افزایش نفوذ چین و تهدید کره شمالی برای تسلیحات هسته ای حمایت می کنند.

وزیر امور خارجه سابق ژاپن فومیو کیشیدا از اعلام پیروزی خود در انتخابات رهبری لیبرال دموکرات های توکیو متزلزل شد.
فومیو کیشیدا ، وزیر خارجه سابق ژاپن ، پس از اعلام برنده شدن در انتخابات رهبری لیبرال دموکرات های توکیو دست داد.
AP

رأی گیری روز چهارشنبه به عنوان آزمونی برای توانایی حزب برای بیرون آمدن از سایه آبه در نظر گرفته شد. نفوذ وی در امور دولتی و حزبی ، دیدگاههای مختلفی را که حزب را به راست تغییر داده است ، بسیار مخدوش کرده است.

کیشیدا همچنین به عنوان گزینه ای در نظر گرفته می شود که می تواند دوره ثبات سیاسی فوق العاده را در میان ترس از بازگشت ژاپن به رهبری “درب گرد” طولانی کند.

در دور اول ، فومیو کیشیدا ، وزیر امور خارجه سابق با 256 رای برنده شد.
در دور اول ، فومیو کیشیدا ، وزیر امور خارجه سابق با 256 رای برنده شد.
AP

مایکل گرین ، نایب رئیس ارشد آسیایی در مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی ، در مصاحبه ای تلفنی قبل از رای گیری گفت: “نگرانی مربوط به افراد نیست بلکه ثبات سیاست ژاپن است.” وی در این باره می گوید: “این درباره ورود به سیاست بی ثباتی ژاپن و نخست وزیر کوتاه مدت است.” پیشروی در دستور کار بسیار دشوار است. “

فومیو کیشیدا برای رهبری حزب لیبرال دموکرات در توکیو رای خود را به صندوق انداخت.
فومیو کیشیدا برای رهبری حزب لیبرال دموکرات در توکیو رای خود را به صندوق انداخت.
AP

سوگا یک سال پس از روی کار آمدن به شدت عصبانی شد برای آبه ، که ناگهان به دلیل مشکلات سلامتی استعفا کرد و به ریاست جمهوری نزدیک به هشت ساله خود پایان داد ، طولانی ترین در تاریخ مشروطه ژاپن.

دیدگاهتان را بنویسید