فواید و ارزش غذایی اسپیرولینا به عنوان غذای طبیعی با بالاترین محتوای مغذی

اسپیرولینا نوعی ریزجلبک سبز آبی است که از 40000 سال پیش در دریاچه هایی با pH قلیایی وجود داشته است. قسمت سبز ظاهر آن به دلیل کلروفیل است، در حالی که قسمت آبی ظاهر آن به دلیل پروتئینی به نام فیکوسیانین است.

اسپیرولینا در گذشته جزء اصلی تغذیه آزتک ها در مکزیک بود و در حال حاضر به طور منظم در غذاهای ژاپنی و همچنین مکمل های غذایی مختلف استفاده می شود. سطح فعلی تولید جهانی اسپیرولینا حدود 7000 تن در سال است که پیش بینی می شود تولید آن تا سال 2020 سه برابر شود.

از نظر ارزش غذایی، اسپیرولینا به عنوان غذای طبیعی با بیشترین مواد مغذی در جهان شناخته می شود. در واقع، اسپیرولینا تازه شامل بیش از 100 جزء تغذیه ای است که تعداد آنها از هر گیاه یا گیاه شناخته شده دیگری بیشتر است. این واقعیت باعث شده است که اسپیرولینا در سراسر جهان به عنوان مهم ترین مکمل غذایی برای کنترل انرژی و وزن شناخته شود.

به ویژه با توجه به محتوای غذایی آن، مطالعات رژیم غذایی اخیر نشان می دهد که اسپیرولینا سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و ماکرومولکول ها است. تجزیه محتوای آن 50-70٪ پروتئین، 5-7٪ لیپیدها و 15-25٪ قند است که باعث تعادل تغذیه می شود.

محتوای پروتئین آن از ارزش بیولوژیکی بالایی برخوردار است، مانند گوشت و لوبیا، بنابراین ورزشکارانی که به دنبال افزایش بافت عضلانی هستند، می توانند از آن استفاده کنند. از نظر محتوای اسید آمینه که از نظر تغذیه ورزشی نیز حائز اهمیت است، حاوی چندین اسید آمینه ضروری و غیر ضروری مانند فنیل آلانین، ایزولوسین، لیزین، تریپتوفان، پرولین و سرین است.

همچنین حاوی 25 برابر میزان بتاکاروتن هویج است و ویتامین E بیشتری نسبت به گندم دارد. در نتیجه، به نظر می رسد اسپیرولینا دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی است و ممکن است از آسیب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد نیز محافظت کند.

علاوه بر این، اسپیرولینا حاوی c لینولئیک اسید است که می تواند در روغن های گیاهی نیز یافت شود و به تنظیم سطح سنتز کلسترول کمک می کند، به سنتز عضو سلولی و سنتز پروستاگلاندین E1 کمک می کند. مطالعات اخیر تایید کرده اند که اسپیرولینا می تواند به کاهش کلسترول کمک کند.

علاوه بر این، اسپیرولینا حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین A، B1، B12، B3 و B6 است که آن را به یک مکمل غذایی ایده آل برای گیاهخوارانی تبدیل می کند که تمایل دارند مقادیر زیادی ویتامین B12 را در رژیم غذایی خود مصرف نکنند. از نظر عناصر کمیاب، اسپیرولینا عمدتاً حاوی کلسیم، منگنز، فسفر، ید، کلر و مس است. همچنین حاوی ۵۸ برابر بیشتر از اسفناج آهن و ۲۸ برابر بیشتر از گوشت گاو است. بنابراین یک مکمل غذایی عالی برای افراد مبتلا به کم خونی است.

در نهایت، تحقیقات اخیر روی اسپیرولینا نیز خواص ضد سرطانی، خواص تنظیم کلسترول، خواص تقویت کننده سیستم ایمنی و خواص ضد پیری / جوان کننده را نسبت داده است. علاوه بر این، نشان داده شده است که به مکمل رژیم غذایی افرادی که رژیم های غذایی کم کالری دارند کمک می کند.