فواید شیر شکلات برای سلامتی خود را بشناسید

بسیاری از مردم علاقه مند به مصرف نوشیدنی های خاص برای سالم تر کردن آنها هستند و حمایت از آنها در تلاش برای داشتن یک زندگی سالم ایده خوبی است. گزینه های مختلفی در این مورد وجود دارد و شیر شکلات می تواند جایگزین بسیار خوبی باشد. به هر حال آیا حقیقت دارد؟

بله درست است. به شدت توصیه می شود که برای شیر شکلات جا باز کنید. در این صورت، با مشاهده نتایج یک مطالعه جدید، می توانید ثابت کنید که مصرف منظم شیر بدون چربی کاکائو غنی از فلاونوئید برای کاهش التهاب عالی است. حتی ممکن است پتانسیل زیادی برای کند کردن یا جلوگیری از پیشرفت آترواسکلروز داشته باشد.

تحقیقات در مورد فواید شیر شکلات افراد متوسط ​​55 ساله بارسلونا را که در معرض خطر بیماری قلبی بودند، درگیر کرده است. در این مورد، به نیمی از آنها، دو بار در روز، ساشه های 20 گرمی پودر کاکائو محلول با شیر بدون چربی داده شد. و سپس بقیه شیر بدون چربی ساده نوشیدند. بعد از یک ماه، گروه ها عوض شدند.

مرحله آخر آزمایش خون بود که در نهایت نشان داد که سطوح چندین بیومارکر التهابی پس از نوشیدن شیر شکلات دو بار در روز به مدت چهار هفته به میزان قابل توجهی کاهش یافت، اگرچه برخی از نشانگرهای التهاب سلولی بدون تغییر باقی ماندند.

در نهایت به این نتیجه خواهید رسید که نوشیدن شیر شکلات به طور منظم برای سلامتی شما بسیار مفید است. به دست آوردن آگاهی بالا از چنین چیزهایی تنها کاری است که مردم باید انجام دهند. بسیاری از بیماری های مضر مختلف زندگی مردم را در سراسر جهان تهدید می کند. با داشتن یک زندگی سالم، می توانید در درازمدت از مزایای بزرگ آن بهره مند شوید.