فشار هوا: سود خطوط هوایی افزایش، آسایش پایین!

طبق گزارش وزارت حمل و نقل، شرکت های هواپیمایی دومین سال سودآور خود را در سال 2017 پشت سر گذاشتند. هواپیماهای مسافربری نیز در بزرگ ترین اندازه خود هستند، اما روند نگران کننده بی احترامی به مشتریان همچنان ادامه دارد – پرواز بیش از پیش ناخوشایندتر شده و دیدن آن آسان است. چرا!

پس از خواندن “هواپیمای در حال کوچک شدن باورنکردنی” اثر رایان بردلی در نسخه پاییز 2018 ساینس عامه پسند واضح است. اگرچه سود افزایش یافته و هواپیماها بزرگتر هستند، مشتریان همچنان در طول پروازها به فضاهای کوچکتر و کوچکتر فشرده می شوند.

به عنوان مثال، میانگین فضای پا (35 اینچ) 1960 و عرض صندلی (18 اینچ) به ترتیب به 31 و 16.5 اینچ کاهش یافته است، در حالی که برخی از هواپیماهای ارزان قیمت تنها 28 اینچ فضای پا را بین صندلی ها فراهم می کنند که کوچکترین در بین پروازهای تجاری است. به آن اضافه کنید آمریکایی ها 24 پوند وزن تر و یک اینچ قد بلندتر از سال 1960 دارند.

افراد بلند قد پشتی صندلی ها و سطل های چمدان را نزدیک تر می کنند. افراد سنگین‌تر که این وزن را بیشتر در باسن نگه می‌دارند، صندلی‌ها و دسته‌ها را سفت‌تر می‌کنند. وضعیت به حدی آشکار است که خطوط هوایی اکنون از نورپردازی حواس پرتی کابین برای کمک به کاهش موارد “خشم هوا” استفاده می کنند!

تولید کنندگان ادعا می کنند که این نبرد بین راحتی و سود است. اما این استدلال در رونق سود فعلی در صنعت که در سال 2017 به 15.5 میلیارد دلار رسید، از 14 میلیارد دلار سود خالص پس از کسر مالیات در سال 2016 (دفتر آمار حمل و نقل) قابل قبول نیست.

تولیدکنندگان همچنین ادعا می‌کنند که مشتریانی که خواهان کرایه‌های پایین هستند، مایلند تحت فشار قرار بگیرند، اما این استدلال همچنین در شرایطی که شرکت‌های بزرگ‌تر ثابت کرده‌اند می‌توانند در حین برخورد با مشتریان و محیط‌زیست، سود زیادی به دست آورند، از آزمون بو عبور نمی‌کنند. نهایت احترام خلاصه وقت ایستادن است!

مهمانداران هواپیما، که اکثراً اتحادیه‌ها هستند، علیه این روند صحبت می‌کنند، زیرا باید هر روز با عصبانیت مسافران و موارد فزاینده «خشم هوا» مقابله کنند. آنها مخالف پیشنهادهایی هستند که به آن «صندلی های زین» می گویند، نشستن هایی که مسافران را در وضعیت عمودی نزدیک قرار می دهد که می تواند ظرفیت کابین را 20 درصد دیگر افزایش دهد. بله!

برای کسانی از شما که این یادداشت را می خوانند، از شما می خواهم که به اعضای کنگره خود که عموماً از دلارهای مالیاتی شما کسب و کار و درجه اول را دریافت می کنند، نامه بنویسید. به این نمایندگان بگویید که به آنها اهمیت می دهید و در نوامبر امسال فقط به کسانی رأی دهید که همین احساس را دارند.

به‌عنوان سهامدار و مشتری هواپیمایی ساوت‌وست، یکی از سودآورترین خطوط هوایی، این یادداشت را برای ترویج ایده احترام بیشتر به مشتریانی که صورت‌حساب‌ها را پرداخت می‌کنند و سود می‌برند، می‌نویسم. به ساوت‌وست و سایر خطوط هوایی می‌گویم: “اکنون این الگو را معکوس کنید.”

شما فقط می توانید صندلی و فضای پای مشتری را خیلی فشرده کنید تا آنها به عقب بروند!