«فشار حداکثری» در کمبود نفت جهان جواب نمی دهد/ درآمد ایران با وجود تحریم ها روز به روز افزایش می یابد/فشار بالای بنزین بایدن.


گروه بین الملل – رجانیوز: شورای فکری آتلانتیک در آخرین گزارش خود گفت که این ایده از «اوج فشارها» در دوره ترامپ دیگر در دنیایی که نفت کمیاب است مطرح نیست. و دولت های مختلف آنها سعی کردند از تحریم ها دوری کنند.

* افزایش درآمدهای نفتی ایران باعث شکست تحریم های آمریکا می شود

این گزارش بر ناکارآمدی تحریم ها علیه ایران تاکید دارد درآمد ایران از صادرات نفت روز به روز در حال افزایش است. با وجود تحریم فعلی که نشان از تحریم های آمریکا دارد علیه ایران

* ایران به خوبی از تحریم ها فرار کرد/به قیمت بالای بنزین بایدن فشار آورد

در گزارش شورای آتلانتیک آمده است که ایران نه تنها در دور زدن تحریم‌ها ماهر است، بلکه جنگ در اوکراین باعث شده است متحدان تشدید شده تحریم ها، از جمله روسیه و چین، مایل به مقابله با تهدیدات ایالات متحده هستند. فشار بیشتری بر ایران وارد کند به دلیل قیمت بالای نفت

* کشورهای عربی نمی خواهند خود را در برابر ایران به چالش بکشند.

در این گزارش آمده است همسایگان عرب ایران در سراسر خلیج فارس نمی خواهند با ایران درگیر شوند. و به نظر می رسد تمایلی به اعمال تحریم ها علیه ایران ندارند.

همچنین موضعی اتخاذ کرد که ایران را در میان کشورهای عربی تحت رهبری ترامپ به چالش نکشد. موضعی که منجر به انتقاد آشکار دولت ترامپ از کشورهای عربی شده است.

شورای آتلانتیک آکادمی اندیشه آمریکا در واشنگتن دی سی در سال 1961 تأسیس شد.

شورای آتلانتیک برای حمایت از همکاری بین آمریکای شمالی و اروپا که با جنگ جهانی دوم آغاز شد تشکیل شد. در سال‌های اولیه خود مقالات و نظرسنجی‌های سیاسی اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها را عمدتاً در مورد نگرش آنها نسبت به همکاری‌های بین‌المللی و فراآتلانتیک منتشر کرد. در طول سال ها تمرکز اصلی بر روی مسائل اقتصادی است. بلکه مسائل سیاسی و زیست محیطی.