غلبه بر موانع حمل و نقل فعال


مردی با تی شرت قرمز با دوچرخه در کوله پشتی اش

حمل و نقل فعال دارای مزایای زیست محیطی ، بهداشتی و اقتصادی قابل توجهی است. ترویج حالت های حمل و نقل فعال شامل پیاده روی ، دوچرخه سواری و ویلچر یا موکت سواری ، می تواند فعالیت بدنی را افزایش دهد ، از نظر مالی هم برای افراد و هم برای جامعه مفید باشد و در کاهش آلودگی هوا کمک کند.

در برخی مناطق ، حمل و نقل فعال می تواند استفاده از خودرو را به کلی تغییر دهد. با این حال ، اغلب می توان فعالیت بدنی را با اتومبیل یا وسایل نقلیه عمومی ترکیب کرد تا جایگزین سفرها شود. با این حال ، مشارکت در حمل و نقل فعال بین مناطق شهری ، روستایی و روستایی بسیار متفاوت است. این تنوع ارتباط زیادی با موانع شخصی ، محیطی و فرهنگی در برابر حمل و نقل فعال دارد. تشویق مردم به استفاده از روش های حمل و نقل پویا ، ما را ملزم به شناسایی و رفع این چالش ها می کند.

یکی از چالش های حمل و نقل فعال دسترسی به منابع و زیرساخت های درون جامعه برای تحقق آن است. به عنوان مثال ، شاخص بدنسازی آمریکا شامل Walking Points است که بر اساس این است که چگونه می توان وظایف و فعالیت ها را با توجه به نیازهای خودرو به خوبی انجام داد. شهرهای بزرگتر دارای نقاط پیاده روی بالاتر از شهرهای کوچکتر و کمتر شلوغ هستند که به احتمال زیاد به جاده ها ، مسیرهای دوچرخه سواری و وسایل نقلیه عمومی دسترسی ندارند.

سایر عوامل م theثر بر تصمیم برای پیاده روی و دوچرخه سواری شامل دسترسی و شرایط جاده ، مسیرهای دوچرخه سواری ، جاده های چند خطی و شیوه های حمل و نقل عمومی است. همچنین دسترسی به پارکینگ و محل نگهداری دوچرخه و محلی برای تعویض لباس و دوش بعد از سفر از چالش های مهم احتمالی است. دسترسی به این منابع می تواند تصمیم به پیاده روی یا دوچرخه سواری برای حمل و نقل بگیرد.

یکی دیگر از موانع حمل و نقل فعال ، ایمنی واقعی و احساسی است. زیرساخت های اقتصادی و فرهنگی برخی از شهرها عابران پیاده و دوچرخه سواران را ایمن تر می کند ، بنابراین مرگ و میر عابران پیاده کمتر است و افراد و خانواده ها بیشتر فعال می شوند. اجتماعات بدون پیاده رو ، مسیرهای دوچرخه سواری ، تقاطع های ایمن و نور کافی قطعاً مشارکت کمتری در حمل و نقل فعال خواهند داشت. علاوه بر این ، با توجه به “ایمنی در تعداد” ، مناطقی که پیاده روی و دوچرخه سواری بسیار رایج هستند به نظر می رسد ایمن هستند زیرا رانندگان از حضور آنها بسیار آگاه هستند. هنگامی که دوچرخه سواران و عابران پیاده بسیار کم هستند ، رانندگان ممکن است خیلی مراقب نباشند ، این امر ایمنی را نگران کننده می کند.

فرهنگ جامعه می تواند مانعی برای حمل و نقل فعال باشد. در مناطقی که حمل و نقل فعال و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی متداول است ، مردم به احتمال زیاد خودروهای خود را در خانه می گذارند و پیاده روی یا دوچرخه سواری برای کار یا مسافرت با اوقات فراغت انجام می دهند. متأسفانه ، بسیاری از مردم متوجه می شوند که جامعه آنها از حمل و نقل فعال پشتیبانی نمی کند ، یا نیازی به زیرساخت ها یا رفتار شهروندان نیست. تعداد بسیار کمی از افراد عادت به حمل و نقل فعال را آغاز یا حفظ می کنند در صورتی که هنجارها یا سیاست های اجتماعی آن را به طور گسترده پذیرفته و پشتیبانی نکند.

وسایل شخصی نیز می تواند یک عامل محدود کننده باشد. افرادی که به مزایای سلامتی ، زیست محیطی و اقتصادی اعتقاد دارند می توانند بر تصمیم آنها برای مشارکت در حمل و نقل فعال تأثیر بگذارند. زمان اضافی صرف پیاده روی یا دوچرخه سواری به جای سوارکاری نیز یک چالش است ، اما جالب است بدانید که اکثر مردم برای زمان لازم برای سفرهای فعال ارزش قائل هستند. تناسب اندام و توانایی پیاده روی در مسافت های طولانی پیاده یا دوچرخه نیز می تواند نگران کننده باشد ، به خصوص اگر سفر شامل کوه باشد. ترکیبی از پیاده روی و حمل و نقل عمومی برای سفرهای طولانی یا استفاده از دوچرخه های برقی می تواند نیرو را کاهش داده و لذت بخش تر باشد. اگرچه حمل و نقل فعال همیشه ارزان تر از رانندگی با ماشین است ، اما هزینه دوچرخه سواری و سایر تجهیزات ممکن است برخی از شرکت های نوپا را محدود کند. اشتراک دوچرخه و مشوق های مالی برای خرید دوچرخه سواری می تواند این اضطراب را کاهش دهد. در نهایت ، آب و هوا می تواند یک ملاحظه مهم باشد. آب و هوای گرم ، سرد یا بارانی می تواند حمل و نقل فعال را بطور معقول محدود کند ، به ویژه هنگامی که لباس حرفه ای را در نظر بگیرید.

بسیاری از این چالش ها را می توان با آگاهی از مزایای سفرهای فعال ، دسترسی به زیرساخت ها ، منابع برای حمایت از پیاده روی و دوچرخه سواری و نکاتی برای ایمن تر و راحت تر شدن حمل و نقل برطرف کرد. حمایت از تغییرات سیاست و محیط ساخته شده می تواند در ریشه یابی تلاش ها مثر باشد. آموزش رانندگان ، عابران پیاده و قوانین راهنمایی و رانندگی دوچرخه می تواند به شما در تغییر رفتار شما کمک کند. و جلوه بیشتر حمل و نقل عمومی ، پیاده روی و دوچرخه سواری در رویدادهای “خیابانهای باز” می تواند آگاهی مردم را افزایش داده و حمل و نقل فعال را عادی کند. در نهایت ، گسترش دسترسی به حمل و نقل فعال می تواند جوامع را عادل تر ، سالم تر و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر کند.

نویسنده: Brian B. Parr ، Ph.D. ، FACSM ، ACSM-CEP ، University of South Carolina Aiken

دیدگاهتان را بنویسید