عوامل ژنتیکی می توانند باعث پره اکلامپسی شوند


نویسنده اد ادلسون
خبرنگار HealthDay

پنجشنبه ، 15 سپتامبر (HealthDay News) -بر اساس یک مطالعه نروژی -آمریکایی ، ژن پدر ممکن است در خطر ابتلا به پره اکلامپسی ، شرایط جدی فشار خون بالا که در دوران بارداری رخ می دهد ، کمک کند.

مشخص است که زنانی که پس از بارداری متولد شده اند و مبتلا به پره اکلامپسی هستند ، در معرض خطر بیشتری برای تجربه شرایط بارداری خود هستند. بر اساس گزارشی که در سپتامبر منتشر شد ، در حال حاضر ، مطالعه روی بیش از 700000 نفر که در نروژ متولد شده اند نشان می دهد که مردانی که پس از چنین حاملگی هایی متولد می شوند نیز دارای خطر متوسط ​​سقط جنین هستند. 15 اینترنت مجله پزشکی بریتانیابه

وی می گوید: “پزشکان می توانند خطرات موجود در نامه را بررسی کنند و ببینند آیا در ارزیابی خطر برای زنی با سابقه خانوادگی پره اکلامپسی مفید است یا خیر.” آلن ویلکاکس ، محقق ارشد در موسسه ملی بهداشت محیط در ایالات متحده ، نویسنده این مطالعه است.

پره اکلامپسی در حدود 5 درصد از زایمان ها رخ می دهد و سالانه 200 هزار بارداری در ایالات متحده را تحت تاثیر قرار می دهد. فشار خون غیرطبیعی می تواند خون را از جفت قطع کند ، که غذا و اکسیژن را به جنین می رساند ، که می تواند منجر به وزن کم هنگام تولد و مشکلات دیگر شود. تنها درمان موجود ، زایمان اضطراری است.

این مطالعه نشان داد که دختران متولد شده از زنان مبتلا به پره اکلامپسی در دوران بارداری دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری در دوران بارداری هستند ، همانطور که مطالعات قبلی نشان داده بودند. اما همچنین 50 درصد خطر بارداری در پسران متولد شده در شرایط مشابه مشخص شد.

دکتر دکتر نویسنده این مطالعه توضیح می دهد: “ژن های پدر باعث ایجاد پره اکلامپسی می شوند.” روول اسکایرون ، متخصص بیماری های عفونی در دانشگاه برگن. “من هیچ راهی برای تأثیرگذاری بر این بارداری به جز فرایند ژنتیکی ندارم.”

ارتباط ژنتیکی در موارد شدید پره اکلامپسی ، که می تواند منجر به مرگ جنین شود ، اهمیت ویژه ای داشته است. بر اساس این مطالعه ، شیوع موارد حاد این بیماری در حاملگی هایی که شامل زنان متولد شده پس از حاملگی پره اکلامپسی می شود در مردان سه برابر شده است.

Skjaerven گفت: “پزشکان باید آگاه باشند که چنین خطرات می تواند چنین مواردی را ایجاد کند.”

این مطالعه نشان می دهد که خطر ژنتیکی می تواند برای کل خانواده وجود داشته باشد. خواهران و برادران مردان مبتلا ، خطر عادی بارداری را دو برابر کرده اند ، حتی اگر این وضعیت در هنگام تولد وجود نداشته باشد.

بر اساس این مطالعه ، خطر خواهر و برادر در چنین مواردی افزایش نمی یابد. محققان می گویند این نشان می دهد که مادر بیشتر مستعد انتقال به دختر است اما نه به مادر پسرش.

اسکایرون گفت: “این نوع تفکر جدید است.” “هیچ مطالعه قبلی با چنین داده های عمومی انجام نشده است.”

منبع: Rolv Skjaerven ، MD ، اپیدمیولوژی ، دانشگاه برگن ، نروژ ؛ آلن ویلکاکس ، محقق ارشد ، م Instituteسسه ملی علوم بهداشت محیط ، تحقیقات مثلث ، NC ؛ 15 سپتامبر 2005 ، مجله پزشکی بریتانیا برخط

حق چاپ © 2005 ScoutNews LLC. همه حقوق محفوظ استپرسش

چه عواملی باعث پوسیدگی دندان می شود؟
به پاسخ مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید