علل سنکوپ – سنکوپ در نوجوانان


علل سنکوپ – سنکوپ در نوجوانان

سنکوپ می تواند در هر سنی و در هر جنسیتی رخ دهد ، بنابراین نمی توان گفت که این مشکل در افراد مسن است. اما اکثر افرادی که به آن علاقه دارند یا آن را در دیگران می بینند نمی دانند چرا.

شاید آنچه شما را به این مقاله می رساند تمایل به اطلاع از علت درمان آن باشد. در این مقاله قصد داریم به طور خاص به بررسی این مشکل از علت درمان این بیماری بپردازیم و اطلاعات کاملی در مورد آن در اختیار شما قرار دهیم.

سنکوپ چیست؟

سنکوپ یک کما موقتی است که اغلب با جریان خون ناکافی به مغز همراه است ، همچنین به عنوان بیهوشی یا “از دست دادن” شناخته می شود. این مشکل معمولاً زمانی رخ می دهد که فشار خون بسیار پایین باشد (افت فشار خون) و قلب اکسیژن کافی به مغز نرساند. این فرایند می تواند ناخوشایند باشد یا نشانه بیماری زمینه ای باشد.

چه چیزی باعث ترکیب می شود؟

سنکوپ به دلایل مختلف یک علامت تهدید کننده زندگی است. بسیاری از بیماریهای تهدید کننده زندگی مانند گرم شدن بیش از حد ، کم آبی بدن ، تعریق زیاد ، خستگی یا لخته شدن خون در پاها به دلیل تغییرات ناگهانی در وضعیت بدن ، می تواند باعث سفتی مفاصل شود.

تعیین علل تعادل و هر بیماری زمینه ای نیز مهم است. با این حال ، تعدادی از بیماری های قلبی جدی مانند برادی کاردی ، تاکی کاردی یا انسداد جریان خون نیز می توانند باعث بیماری عروق کرونر شوند.

انتقال دهنده عصبی سنکوپ چیست؟

هماهنگی مداخلات عصبی (NMS) شایع ترین نوع بیهوشی و شایع ترین علت مراجعه به اورژانس است. همچنین به عنوان سنکوپ رفلکس ، نوروکاردیوژنیک ، وازوواگال (VVS) یا وازودرسور شناخته می شود ، غیر معمول است و به ندرت نیاز به درمان پزشکی دارد.

NMS بیشتر در کودکان و بزرگسالان شایع است ، اما می تواند در هر سنی رخ دهد. این مشکل زمانی رخ می دهد که بخشی از سیستم عصبی که فشار خون و ضربان قلب را تنظیم می کند به رویدادی مانند عملکرد مغز یا استرس واکنش نشان می دهد.

NMS معمولاً در حالت ایستاده رخ می دهد و اغلب با احساس گرما ، حالت تهوع ، سبکی سر ، دید تونلی یا “تاریکی” همراه است. خوابیدن جریان خون و هوشیاری را بازیابی می کند و تشنج را متوقف می کند.

هماهنگی این وضعیت ، نوعی NMS ، مربوط به برخی عملکردهای بدن مانند سرفه شدید (به ویژه در مردان) ، خنده یا بلع است. اختلالات دیگر می توانند باعث عدم تعادل شوند که این نیز می تواند اثر برخی از داروها باشد.

برخی از انواع ناهنجاری های مادرزادی نشان دهنده یک بیماری جدی است:

کسانی که ورزش را تجربه می کنند.

کسانی که حمله قلبی یا ضربان نامنظم قلب را تجربه می کنند.

کسانی که سابقه خانوادگی مرگ مکرر یا ناگهانی دارند.

    ایست قلبی

سنکوپ قلب چیست؟

ارتباط بین قلب و عروق خونی در اثر بیماریهای مختلف قلبی مانند برادی کاردی ، تاکی کاردی یا انواع خاصی از فشار خون ایجاد می شود. این می تواند خطر مرگ ناگهانی قلبی را افزایش دهد.

افرادی که مشکوک هستند قلب مشابهی دارند اما هیچ وضعیت جسمانی جدی ندارند ممکن است تحت درمان قرار گیرند ، اما در صورت وجود بیماری جدی ، ارزیابی بیمار از ویزیت بیشتر ضروری است. شرایطی که می تواند ارزیابی و درمان بیمارستان را تضمین کند شامل انواع مختلفی از بیماری ها مانند آریتمی قلبی ، ایسکمی ، تنگی آئورت و آمبولی ریه است.

در صورت مشاهده نقایص قلبی ، ممکن است به یک مانیتور قلب خارجی یا واکسیناسیون بیمار نیاز باشد. حمله قلبی ، فیبریلاسیون دهلیزی و سایر بیماریهای قلبی جدی می توانند با افزایش چشمگیر بعد از 70 سالگی ، سلامت بزرگسالان را بدتر کنند.

علائم و نشانه های هشدار دهنده

مناطق کوچکتر اغلب با علائم یا علائم هشداردهنده همراه هستند. که شامل موارد زیر است:

• lalabo

• رشته زبان

ضربان قلب ضعیف

• تغییر در دمای بدن که باعث می شود ناگهان دچار سرماخوردگی یا سرماخوردگی شوید.

تعریق غیرمنتظره و ناخوشایند

پوست رنگی

اختلالات بینایی ، مانند تاری دید ، دید تونلی ، تاری دید یا دانش آموزان مرده

• احساس می کنید که صداها ناگهان خیلی دور شده اند.

سردردهای خفیف ، سرگیجه یا احساس سر و بدن بی وزن هستند.

• بی حسی

• داواخ

• سرگیجه یا احساس حرکت در اتاق

• ضربان قلب سریع

• ضعف جسمانی

• زلزله

• سر درد

    پیوند قلب در نوجوانان

هماهنگی جوانان و مسائل مربوط به ریسک

سنکوپ یک مشکل شایع است ، اما بزرگسالان بالای 80 سال بیشتر در معرض خطر بستری شدن و مرگ قرار دارند. جوانانی که دچار حمله قلبی نشده اند ، اما هنگام ایستادن دچار کما شده اند ، یا با استرس یا تحریک خاص این بیماری ، کمتر دچار بیماری عروق کرونر قلب می شوند.

ایست قلبی برای افراد زیر 60 سال در معرض خطر بالایی قرار دارد. مردان؛ وجود بیماریهای قلبی شناخته شده ؛ ضربان قلب کوتاه یا از دست دادن ناگهانی هوشیاری ؛ غش هنگام کار بیهوشی در هنگام خواب معاینه غیرطبیعی قلب ؛ یا سابقه خانوادگی شرایط وراثت.

    پیوند قلب در نوجوانان

آیا در طول عمل نیاز به مراجعه به پزشک دارید؟

تشنج معمولاً شواهدی از بیماری جدی نیست ، اما در صورت بیهوشی بهتر است به پزشک خود اطلاع دهید.

در موارد زیر حتماً به پزشک خود مراجعه کنید:

• بیش از یک بار بیهوش شده اید.
بیش از دو دقیقه طول کشید تا به هوش آمد.
• شما شک دارید که باردار هستید.
• وقتی هوشیاری خود را از دست می دهید ، کنترل مثانه یا روده خود را از دست می دهید.
• ضربان قلب شما ثابت یا نامنظم است.
• درد قفسه سینه دارید.
شما سابقه بیماری قلبی ، فشار خون بالا یا پایین یا دیابت دارید.

هنگام مراجعه به پزشک ، معاینه فیزیکی ممکن است علت ارتباط را مشخص کند ، اما گاهی اوقات تشخیص نیاز به کمک دارد. این آزمایشات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• اندازه گیری فشار خون
• تست بارداری ، در صورت امکان بارداری
• الکتروکاردیوگرام (EKG) ، برای تجزیه و تحلیل فعالیت الکتریکی قلب و بررسی ضربان نامنظم قلب
• برای تجزیه و تحلیل نحوه واکنش قلب و فشار خون به تفاوت در شکل ، جدول را آزمایش کنید
پزشک شما همچنین ممکن است در مورد سابقه پزشکی شما سوال کند ، از جمله موارد زیر:
• آزمایشات جاری و گذشته
• داستانی درباره آنچه در طول حادثه اتفاق افتاده است.
استفاده از دارو ، هم در داروخانه و هم روی میز

از شما خواسته می شود که این حادثه را با جزئیات به خاطر بسپارید. این به پزشک کمک می کند تا محرک را تشخیص دهد زیرا گرمای شدید یا اضطراب ممکن است دخیل باشد.

گزینه های درمان کوپلینگ

گزینه های مداوا چه هست؟

گزینه های درمانی بستگی به علت و نتایج ارزیابی و معاینه دارد. هدف از درمان این است که از بروز چنین حوادثی جلوگیری کنید.

گزینه های درمانی شامل موارد زیر است:

• مصرف داروها یا تغییر داروهای قدیمی.
• برای بهبود گردش خون از جوراب های حمایتی یا پوششی استفاده کنید.
تغییراتی در رژیم غذایی خود ایجاد کنید: ممکن است پزشک به شما پیشنهاد کند که وعده های غذایی کوچک بیشتری بخورید. مقدار زیادی نمک (سدیم) بخورید ، مایعات فراوان بنوشید ، میزان پتاسیم را در رژیم غذایی خود افزایش دهید و از کافئین و الکل اجتناب کنید.
• هنگام ایستادن بسیار مراقب باشید.
• هنگام خواب سر خود را بالا بیاورید. می توانید این کار را با استفاده از بالش های اضافی یا کوسن های زیر پا در زیر تخت انجام دهید.
اجتناب یا اصلاح شرایط یا “محرک ها” در طول اتصال.
• آموزش بیوفیدبک برای کنترل ضربان قلب
• ایجاد بیماری عروق کرونر قلب
• نبض -تالالید برای حفظ نبض (لوگا فقط برای بیماران با شرایط خاص پزشکی لازم است). ICD محصولات دائماً ضربان قلب و ضربان قلب سریع شما را کنترل می کنند و غیر طبیعی را اصلاح می کنند (فقط برای بیماران با شرایط خاص پزشکی لگا لازم است).

توصیه های انجمن قلب آمریکا

توصیه های AHA (انجمن قلب آمریکا)

1. افرادی که علائم هشدار دهنده تشنج ، تهوع و تعریق را تجربه می کنند باید بنشینند یا دراز بکشند. افراد مبتلا به سنکوپ باید یک ارزیابی اولیه توسط پزشک خود شامل معاینه فیزیکی و سابقه کامل و همچنین اندازه گیری فشار خون و ضربان قلب داشته باشند.

2. الکتروکاردیوگرام (الکتروکاردیوگرام) نیز به عنوان بخشی از ارزیابی اولیه توصیه می شود تا اطلاعاتی در مورد علت عارضه ارائه شود. نوار قلب به طور گسترده ای در دسترس است و ارزان است و می تواند اطلاعاتی در مورد احتمال و علت احتقان احتمالی (به عنوان مثال ، ضربان قلب غیر طبیعی) ارائه دهد. آزمایشات دیگر ، مانند تست های استرس ، ورزش ، مانیتورهای هولتر و اکوکاردیوگرام ، ممکن است برای رد سایر شرایط لوگو قلب مورد نیاز باشد.

3. نوار قلب نیز برای کودکان و بزرگسالان مبتلا به سنکوپ توصیه می شود. در صورت مشکوک بودن به بیماری مادرزادی قلبی ، عفونت های مجاری ادراری یا آریتمی ، ممکن است آزمایش های تشخیصی دیگری انجام شود.

4- اگر ارزیابی اولیه نامشخص است ، “آزمایش طولانی مدت” برای بیمار مفید است. فشار خون و ضربان قلب هنگامی که در رختخواب دراز کشیده اید و قفسه سینه خود را خم می کنید اندازه گیری می شود. افراد مبتلا به NMS معمولاً به دلیل کاهش ناگهانی فشار خون و ضربان قلب بیهوش می شوند. وقتی افراد دیگر به پشت نمی نشینند ، جریان خون و هوشیاری بازیابی می شود.

بیماران مبتلا به VVS که شرایط پزشکی جدی ندارند معمولاً می توانند در محیط سرپایی درمان شوند. برای افراد مسن ، یک رویکرد جامع برای کار با یک پزشک ارشد می تواند کمک کننده باشد.

6. برای کم آبی ، افزایش مصرف نمک و مایعات ممکن است به جلوگیری از التهاب کمک کند. این توصیه ها – و همچنین حذف یا کاهش داروها برای فشار خون پایین و ادرار – برای افرادی که دچار احتقان شده اند نیز بی خطر است.

7.مصرف زیاد نمک و مایعات ممکن است برای اکثر بیماران اطفال مفید باشد ، اما نتایج آن برای افراد مبتلا به NMS نامشخص است. سایر تغییرات شیوه زندگی ، مانند ورزش ، نیز می تواند به نفع کودکان باشد.

آینده سنکوپ

برخی از مطالعات نشان داده اند که در دوره های بیهوشی ، کیفیت زندگی در بزرگسالان و کودکان بیمار در حال کاهش است ، با این حال ، مطالعات برنامه ریزی شده از جمله کیفیت زندگی ، از دست دادن شغل و ظرفیت عملیاتی مورد نیاز است. علاوه بر این ، مطالعات بیشتر شامل کیفیت زندگی ، از دست دادن شغل و توانایی عملکرد م asثر در نتایج ممکن و درک بهتر ارتباط علائم شناختی ، علل و بیماریهای زمینه ای با پیامدهای متفاوت است.

در نتیجه

بررسی علت عدم تعادل و درمان آن نیاز به مشورت با متخصص دارد. خوشبختانه اکنون بسیاری از مراکز درمانی می توانند در این زمینه به شما کمک کنند. کلینیک قلب و عروق کلینیک اکسیر با تمرکز بر بیماری های قلبی و دیابت می تواند یکی از بهترین مراکز برای تشخیص و درمان این نوع بیماری ها باشد. در صورت مشاهده هر یک از این بیماری ها ، می توانید با این مرکز تماس بگیرید و به دنبال درمان باشید.
منبع:
https://www.heart.org
https://my.clevelandclinic.org
https://www.healthline.com

برای رتبه بندی این مقاله کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید