علل ریزش مو – دکتر الو


ریزش مو

پوست سر ما حدود 100000 تار مو دارد.هر ریشه آن حدود 2 تا 6 سال است.اکثر افراد روزانه حدود 50 تا 100 تار مو از دست می دهند که طبیعی است.

اما اگر ریزش مو بیش از حد باشد این غیر طبیعی تلقی می شود و باید به متخصص پوست مراجعه کنید.

ممکن است هرگز علت ریزش مو را پیدا نکنیم زیرا ریزش مو به عوامل زیادی بستگی دارد. گاهی اوقات ریزش مو یک پدیده ژنتیکی یا مرتبط با استرس است، با این حال، آزمایش های مهمی وجود دارد که می توانیم با این تعداد انجام دهیم. کاهش ریزش مو

علت اصلی ریزش مو کم کاری تیروئید یا پرکاری تیروئید است.

غده تیروئید غده ای در گردن شما است که هورمون های تیروئیدی را تولید می کند.این هورمون نقش مهمی در هر قسمت از بدن شما به خصوص در پوست سر شما دارد.

مشکلات تیروئید اغلب باعث نازک شدن مو و ریزش مو می شود. درمان این بیماری شما قادر خواهید بود موهای خود را حفظ کنید.

سندرم تخمدان پلی کیستیک

در این سندرم تعادل هورمون های مردانه و زنانه از بین می رود زیرا فرد دارای مقدار زیادی هورمون مردانه به نام آندروژن است.تستوسترون می تواند باعث ایجاد موهای زائد در صورت و بدن شود. و در عین حال باعث ریزش مو، مشکلاتی مانند آکنه، افزایش وزن و تخمک گذاری نامنظم نیز می شود.

بیماری تخمدان

ریزش مو یا طاسی منطقه ای

این بیماری می تواند باعث ریزش توده های بزرگ مو شود.علت اصلی این بیماری سیستم ایمنی بدن شما است که بدون دلیل ظاهری ایجاد می شود.

اگر هر بار که در آینه نگاه می کنید متوجه می‌شوید که موها بزرگ‌تر و بزرگ‌تر می‌شوند. تا بدانی که تنها نیستی بیش از نیمی از مردان 50 ساله و بالاتر مشکل ریزش مو دارند. که در سن 70 سالگی به 4 نفر از 5 نفر افزایش می یابد

طاسی منطقه ای
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟