علل آکنه – آیا نمک باعث آکنه می شود؟

اگر شروع به تحقیق در مورد علل آکنه کنید، ممکن است از خود بپرسید “آیا نمک باعث آکنه می شود؟”

بیایید ابتدا با پرسیدن این سوال شروع کنیم “نمک چیست؟”

انواع مختلفی از نمک وجود دارد. برخی طبیعی هستند و برخی نه.

مقداری نمک نیز یددار است، و بنابراین وقتی به دنبال الگوهایی هستیم تا ببینیم کدام غذاها باعث ایجاد آکنه می شوند، باید دفترچه غذایی شما و غذاهایی که خریداری می کنید به دقت انتخاب شوند.

بنابراین اگر مشکوک شدیم که بعد از خوردن نمک زیاد دچار ترک‌خوردگی شده‌ایم، چه نوع نمکی را مصرف کرده‌اید. اگر روی برچسب غذایی که می خورید نوشته شده است که مواد تشکیل دهنده آن نمک است، نوع نمکی که می خورید، نمک خوراکی است.

به نظر من نمک زیاد غذا باعث ایجاد آکنه می شود. این الگویی است که من می بینم.

به همین دلیل است که من سعی می کنم فقط نمک دریایی یونیددار مصرف کنم. آیا نمک باعث آکنه می شود یا از نوع نمک است. من نمک دریا و نمک صورتی هیمالیا می خورم.

همچنین اگر بعد از خوردن نمک زیاد متوجه جوش شدید، فکر کنید که آیا این یک کیسه چیپس نمکی بوده است. نمکی که در بیشتر غذاها وجود دارد معمولا نمک معمولی است. حتی اگر بعد از خوردن یک کیسه چیپس سیب‌زمینی ساخته شده با نمک دریا دچار بیماری شوید، ممکن است روغن موجود در چیپس سیب‌زمینی بسیار خوب باشد.

هر زمان که روغن را تا دمای بالا گرم کنید، روغن تغییر کرده و به آن آسیب می رساند. ممکن است این روغن باشد که شما را از بین می برد. پس چرا آزمایشی روی خودتان انجام نمی دهید تا ببینید آیا می توانید با نخوردن غذاهایی که احتمالاً باعث آکنه می شوند، آکنه را از بین ببرید؟

ابتدا از خوردن غذاهای ناسالم خودداری کنید زیرا سرشار از نمک خوراکی هستند. برو کمی نمک دریایی یونیددار بخر. هر زمان که هوس چیزی شور کردید، نمک دریایی را به دستتان برسانید.

اگر گوشت می خورید خودتان آن را بپزید و فقط نمک دریا روی آن بریزید. اگر یک مرغ از قبل پخته شده را از خواربار فروشی خریداری کنید، احتمالاً نمک خوراکی و MSG در آن وجود دارد.

MSG نام های بسیار دیگری دارد که بدون اینکه شما بدانید از آن برای پنهان کردن آن استفاده می کنند. بنابراین شما گمان می‌کنید که نمک باعث آکنه می‌شود، اما نکته اینجاست که بیشتر غذاهای شور احتمالاً روغن‌های بدی دارند که باعث ایجاد جوش می‌شوند، یا نمک خوراکی است. یا ممکن است MSG باشد که شما را از بین می برد.

علل آکنه به راحتی اصلاح می شوند. شما باید از شر غذاها و موادی که بدنتان سمی می داند خلاص شوید. هر فردی در این سیاره دارای ژنتیک منحصر به فردی است که تا حدی تعیین می کند که شما به کدام غذاها حساسیت دارید.

همچنین اگر بتوانید با خوردن غذاهایی که بقایای مواد غذایی سمی پوسیده را از داخل روده پاک کرده و جابجا می‌کنند، دستگاه گوارش خود را پاکسازی کنید، در این صورت غذاها و باقیمانده‌های سمی در بدن گیر نمی‌کنند تا بتوانند دوباره جذب شوند.

یبوست یکی از عوامل ایجاد آکنه است. عامل بسیار بزرگی است. غذاهایی مانند نان و پنیر به طور غیر مستقیم باعث ایجاد آکنه می شوند زیرا مخلوط نان و پنیر باعث یبوست می شود. من قبلاً پیتزا زیاد می خوردم و آن موقع بود که آکنه من در بدترین حالت خود بود. این همان چیزی است که باعث شد من شروع به تحقیق در مورد همان چیزهایی کنم که شما در حال تحقیق هستید.

می بینید، شیر و لبنیات باعث ایجاد مخاط و آکنه می شوند. شیر و آکنه را در موتور جستجو تایپ کنید و هزاران نفر را خواهید یافت که می گویند شیر و پنیر باعث ایجاد آکنه در آنها می شود.

همچنین نان دارای گلوتن است و گلوتن به عنوان عامل اوتیسم و ​​لیست طولانی طولانی از علائم شناخته شده است.

یک پیتزا نیز احتمالاً پپرونی نمک زیادی روی آن دارد. بیشتر پپرونی حاوی مقدار زیادی نمک خوراکی و چربی حیوانی اشباع شده، نیترات و پیامک است.

بنابراین شما به دنبال آن هستید علل آکنه آیا نمک باعث آکنه می شود؟ من می گویم که خوردن بیش از حد نمک سفره احتمالاً مفید است. اما همچنین نمک است، یا غذاهای شوری که می خورید ممکن است حاوی انواع بد روغن ها و سایر مواد باشند که حتی بیشتر از نمک باعث ایجاد آکنه می شوند.

یک کلام پایانی من تقریباً 7 سال پیش به مدت یک ماه مصرف نمک را کاملاً ترک کردم و بعد از حدود یک هفته پوستم از چربی خارج شد و بعد احساس کردم که برجستگی های شنی شروع به ریزش روی پوستم کردند و سپس پوستم کاملاً شفاف شد.

نمک باعث می شود پوست شما آب را حفظ کند و دفع سموم را از طریق پوست برای بدن سخت تر می کند. آکنه سموم و روغن های بدی است که از طریق پوست از بین می رود و گیر می کند.