طرز تهیه کلم بروکلی سرخ کن هوا – عشق و لیمو


این سرخ کن بادی را به عنوان غذای جانبی سرو کنید یا آن را به کاسه غلات بعدی خود اضافه کنید. لبه های ترد عالی و طعم سیر خوشمزه ای دارد. شما آن را دوست خواهید داشت!


هوا سرخ کن بروکلی


هر بار که این سرخ کن بادی را درست می کنم، آرزو می کنم که دستور پخت را دو برابر کنم. بسیار ساده است، اما چیزی در مورد مخلوط لبه های ترد کلم بروکلی و ادویه های شور و شور آن را کاملاً اعتیاد آور می کند. حتی اگر قصد داشته باشم آن را به عنوان غذای جانبی سرو کنم یا به کاسه غلاتم اضافه کنم، متوجه می شوم که مستقیماً آن را از سبد سرخ کن می خورم. این خوبه!


گل کلم بروکلی، روغن زیتون، تاماری و پودر سیر


مواد لازم دستور تهیه بروکلی سرخ کن هوا

برای تهیه این دستور غذا به این مواد ساده نیاز دارید:

 • کلم بروکلی، طبیعتا! برای این دستور غذا فقط به گل نیاز دارید. اگر کلم بروکلی شما ساقه بلندی دارد، آن را برای استفاده بیشتر، مانند درست کردن برنج بروکلی، ذخیره کنید.
 • روغن زیتون اضافی این کمک می کند تا کلم بروکلی هنگام پختن نرم شود. در مصرف آن کوتاهی نکنید – بدون روغن کافی، بروکلی به جای قهوه ای شدن می سوزد.
 • تاماری و پودر سیر – مواد مخفی! آنها گلچه های بروکلی را با طعم لذیذ اومامی پر می کنند.

دستور کامل را با اندازه گیری در زیر بیابید.


دست هایی که گلچه های کلم بروکلی بزرگ را در یک کاسه شیشه ای می اندازند


بروکلی را در روغن، تاماری و پودر سیر بریزید و یک لایه در سبد سرخ کن بادی بچینید.

به سرخ کن بادی منتقل کنید و در دمای 350 درجه فارنهایت به مدت 8 تا 10 دقیقه یا تا زمانی که کلم بروکلی نرم و لبه های آن ترد شود بپزید. من دوست دارم گلچه هایم را در نیمه های زمان پخت برگردانم تا از همه طرف به طور یکنواخت قهوه ای شوند. این هست!


بروکلی، تاماری و روغن زیتون را با دست در یک کاسه شیشه ای سرخ کنید


نکات دستور پخت بروکلی سرخ کن هوا

 • هرچه بزرگتر بهتر. اولین بار که کلم بروکلی را در سرخ کن بادی پختم، زیاد به اندازه گلچه ها فکر نکردم. برخی بزرگتر بودند. بعضی ها کوچکتر بودند. اما وقتی آن را امتحان کردم، متوجه شدم که گل های بزرگ حتی بهتر هستند. قبل از اینکه ساقه ها کاملاً نرم شوند، گل های کوچک بالای آن قهوه ای شده بودند. تا آن زمان من بودم لطیف، نوک گلچه ها سوخته است. بنابراین گلچه های خود را در سمت بزرگ نگه دارید! گلچه های بزرگتر به زمان بیشتری برای قهوه ای شدن روی آن نیاز دارند، بنابراین در سرخ کن هوا به طور یکنواخت پخته می شوند.
 • آن را خوب بپوشانید. برای اینکه کلم بروکلی با ساقه های لطیف و سطوح ترد بیرون بیاید، باید به خوبی با روغن و تاماری پوشانده شود. با دستان خود آن را روی گلچه های کلم بروکلی قرار دهید – نمی خواهید هیچ بخشی از کلم بروکلی خشک بماند!
 • ممکن است لازم باشد به صورت دسته ای کار کنید. اگر سبد سرخ کن هوا خیلی شلوغ باشد، گلچه های کلم بروکلی در حین پخت به جای نرم شدن بخار می شوند و نرم می شوند. در حالت ایده آل، می توان آنها را در یک لایه با فضای کمی در اطراف هر لایه قرار داد. اگر این کار را نکردند، ادامه دهید و به صورت دسته جمعی کار کنید. نتایج واضح تر ارزش وقت اضافی را دارد!


کلم بروکلی در سبد سرخ کن بادی


پیشنهاداتی ارائه کنید

ساده ترین راه برای سرو این کلم بروکلی خوش آب و هوا (غیر از اینکه مستقیماً در یک سبد …) به عنوان غذای جانبی است. روی آن را با تکه های فلفل قرمز تزیین کنید تا گرم شوند، یا روی دانه های کنجد برشته شده را برای ترد تزیین کنید. همچنین با کمی سس ترد روی آن نیز عالی است. آن را با سس گوچوجان، سس بادام زمینی یا سس کنجد و زنجبیل دوست داشته باشید.

کلم بروکلی سرخ شده در هوا به خوبی با انواع غذاهای اصلی ست می شود، اما من به خصوص آن را با این توفوی ترد کنجدی دوست دارم. غذا را با مقداری گشنیز و برنج لیموترش کامل کنید!

اگر این سرخ کن بادی را به عنوان کناری سرو نمی کنم، معمولاً آن را به کاسه غلات یا کاسه پاستا اضافه می کنم. سعی کنید آن را در نودل سوبا بادام هندی و کلم بروکلی، نودل سوبای کنجدی یا این کاسه سبزیجات بریزید. یا خودتان کاسه درست کنید! با پایه کینوآ، برنج قهوه ای یا برنج سفید شروع کنید. سپس کلم بروکلی و پروتئینی مانند توفوی سرخ شده در هوا یا خرمای پخته را اضافه کنید. آن را با یکی از سس های ذکر شده در بالا تمام کنید!

لذت بردن!


دستور پخت هوا سرخ کن بروکلی


دستور العمل های بیشتر سرخ کن هوا

اگر این دستور پخت بروکلی سرخ کن بادی را دوست دارید، یکی از دستور العمل های ساده سرخ کن بادی زیر را امتحان کنید:

هوا سرخ کن بروکلی

زمان آماده سازی: 5 دقیق

زمان پخت و پز: 10 دقیق

زمان کل: 15 دقیق

خدمت 4

این تابه بروکلی یک غذای جانبی سریع و آسان است! لبه های ترد عالی و طعم لذیذی دارد.

 • گل های بزرگ بروکلی 2 تاجی
 • 3 قاشق های بزرگ روغن زیتون اضافی
 • 1 قاشق سوپخوری ورزش
 • ½ قاشق کوچک پودر سیر
 • تکه های فلفل قرمزو انتخابی به رویه
 • دانه های کنجدو انتخابی به رویه
 • سرخ کن را با دمای 350 درجه فارنهایت از قبل گرم کنید.

 • در یک کاسه بزرگ بروکلی، روغن زیتون، تاماری و پودر سیر را با هم مخلوط کنید. از دستان خود استفاده کنید تا بالای گل ها را به خوبی بپوشانید، در غیر این صورت قبل از نرم شدن ساقه ها می سوزند.

 • کلم بروکلی ها را به صورت یک لایه در سبد سرخ کن هوا قرار دهید و بین هر گلچه فاصله کمی بگذارید. در صورت لزوم به صورت دسته ای کار کنید.

 • به مدت 8 تا 10 دقیقه در هوا سرخ کنید و تا نیمه برگردانید تا نرم و قهوه ای طلایی شود. در صورت تمایل با دانه های فلفل قرمز یا دانه های کنجد بپاشید و داغ سرو کنید.