طرز تهیه عدس پخته


آیا می خواهید طرز تهیه عدس پخته را بیاموزید؟ این یک راه آسان برای تهیه یک عدس ترد خوشمزه (شیرین یا شور) است که برای میان وعده های سرشار از پروتئین و فیبر ایده آل است!

دوستان سلام!

می خواستم راهنمای کوچکی در مورد نحوه تهیه عدس پخته را با شما به اشتراک بگذارم. اخیراً من کمی عدس می خورم زیرا آنها پروتئین های گیاهی مورد علاقه من هستند. من چند خلاصه را به اشتراک گذاشتم: اگر به دنبال راه هایی برای افزودن عدس بیشتر به رژیم خود هستید ، بیش از 15 دستور تهیه عدس قرمز و 20+ دستور تهیه عدس سبز. و اگر عدس کمی مشکلات روده ای برای شما ایجاد می کند ، جوانه زنی عدس را بیاموزید تا هضم آن آسان تر شود.

امروز می خواهم نحوه پخت آنها را برای تنقلات ترد و خوشمزه به شما نشان دهم.

طرز تهیه عدس پخته

عدس پخته و نخود

اگر تعجب می کنید که چرا باید یک عدس پخته درست کنید ، من متوجه هستم … اما نخود پخته یک میان وعده مورد علاقه است ، اینطور نیست؟ من یک پست کامل در مورد نحوه پخت نخود دارم و مدام از آن در مخلوط نخود برشته استفاده می کنم. عدس مشابه است ، فقط کوچکتر است. این امر آنها را برای کودکان نوپا و کودکان کوچکتر ایده آل می کند ، زیرا آنها هنوز می توانند از بحران بدون خطر خفگی لذت ببرند.

بسته به اینکه عدس پخته را برای عدس های شیرین یا شور تهیه می کنید ، می توانند یک افزودنی عالی برای مخلوط بدون آجیل یا سالاد بپاشند ، که پروتئین اضافی را اضافه می کند!

طرز پخت عدس

طرز تهیه عدس سبز

شما می توانید عدس را فقط بعد از پخت آن بپزید. در اینجا روش من است:

عدس سبز و آب را به قابلمه اضافه کنید. من معمولاً از نسبت 1 فنجان عدس به 4 فنجان آب استفاده می کنم ، زیرا هنگام پخت سه برابر می شود. روی را بپوشانید و بجوشانید ، سپس با درب آن را بپوشانید ، حرارت را کم کنید و به مدت 12 دقیقه بجوشانید. آب اضافی را تخلیه کنید.

ما به شما یادآوری می کنیم که می توانید عدس را به یکباره بپزید ، سپس آن را به 1-2 فنجان تقسیم کرده و فریز کنید تا زمانی که به آنها نیاز داشته باشید. این همان کاری است که من انجام می دهم ، بنابراین همیشه آنها را در دست دارم تا مافین موز عدسی ام را درست کنم.

میان وعده عدس پخته

عدس ترد پخته

وقتی برای تهیه عدس پخته آماده شدید ، یک فنجان عدس پخته را روی یک حوله کاغذی پهن کنید. بگذارید حدود یک ساعت خشک شوند.

روی یک ورقه پخت تا کنید و روغن را کمی بپاشید.

ادویه جات ترشی جات را اضافه کنید. برای نسخه شیرین من دوست دارم از دارچین و شکر استفاده کنم برای نسخه شور من فلفل دلمه ای و فلفل یا پودر سیر و نمک درست کردم.

نان تست ، گهگاه هم بزنید.

بگذارید سرد شود

آیا می خواهید عدس پخته را در سرخ کن درست کنید؟ می تونی! یک فویل ایجاد کنید که آنها را در پایین سرخ کن نگه دارد. و اطمینان حاصل کنید که فضای کافی در اطراف لبه ها برای گردش هوا بگذارید.

چاپ

دستور تهیه عدس پخته

طرز تهیه عدس پخته

آیا می خواهید طرز تهیه عدس پخته را بیاموزید؟ این یک راه آسان برای تهیه یک عدس ترد خوشمزه (شیرین یا شور) است که برای میان وعده های سرشار از پروتئین و فیبر ایده آل است!


مقیاس

عناصر

1 فنجان عدس پخته

اسپری روغن

ادویه ها

دستورالعمل ها

  1. 1 فنجان عدس پخته را روی یک حوله کاغذی پخش کنید. بگذارید حدود یک ساعت خشک شوند. روی یک ورقه پخت تا کنید و روغن را کمی بپاشید.
  2. ادویه جات ترشی جات را اضافه کنید. برای نسخه شیرین من دوست دارم از 1/2 CL شکر و 1/2 CL دارچین استفاده کنم. برای نسخه شور ، از هر ادویه ای که دوست دارید استفاده کنید – من فلفل قرمز و فلفل ، کاری ، پودر سیر و نمک و غیره تهیه کردم.
  3. در دمای 300 درجه فارنهایت تفت دهید ، هر 10-15 دقیقه ، 40-45 دقیقه هم بزنید.
  4. بگذارید سرد شود
  5. آنها را به مخلوط ، سالاد و غیره اضافه کنید. یا آنها را برای یک مشت تازه کنید!

یادداشت

احتمالاً می توانید در یک سینی بزرگ 2 فنجان عدس آب پز را به طور همزمان درست کنید ، اما من دیگر توصیه نمی کنم زیرا شما تابه را پر می کنید و ترد نمی شود!

آیا شما این دستور العمل را ساخته اید؟

خیلی آسونه مگه نه؟! آنها برای یک مشت میان وعده مناسب هستند یا می توانید آنها را به مخلوط میان وعده / خمیر اضافه کنید ، با سوپ یا سالاد بپاشید و غیره.

آیا می خواهید طرز تهیه عدس پخته را بیاموزید؟  این یک راه آسان برای تهیه یک عدس ترد خوشمزه (شیرین یا شور) است که برای میان وعده های سرشار از پروتئین و فیبر ایده آل است!

خوش بگذره!
– لیندسی –

آیا می خواهید مانند گذشته غذا بخورید؟

مال من را بگیر 3 نکته برتر!
به علاوه نکاتی برای دستور العمل های سریع و سالم هر هفته در صندوق ورودی خود!

دیدگاهتان را بنویسید