طب سوزنی به طور موثر دردهای موضعی را درمان می کند.


در دبیرستان به فنلاند مهاجرت کرد

طب سوزنی شامل وارد کردن سوزن های بسیار نازک از طریق پوست در نقاط استراتژیک بدن است. این ممکن است با حرکات ملایم و خاص دست پزشک یا استفاده از تحریک الکتریکی از طریق سوزن همراه باشد. طب سوزنی جزء مهمی از طب سنتی چینی است که اغلب برای درمان درد استفاده می شود.

این روش به طور فزاینده ای برای کنترل سلامت عمومی جامعه استفاده می شود. از جمله مدیریت استرس پزشکان طب سنتی چینی معتقدند که بدن انسان دارای بیش از 2000 نقطه طب سوزنی است که توسط مسیرها یا نصف النهارها به هم متصل شده اند. این مسیرها جریان های انرژی (Qi، تلفظ می شود “chi”) را در بدن تولید می کنند که مسئول سلامت کلی هستند. اختلال در جریان انرژی می تواند باعث بیماری شود. اعتقاد بر این است که قرار دادن سوزن در نقاط خاصی از بدن می تواند جریان Qi را بهبود بخشد و سلامت عمومی را بهبود بخشد. در حال حاضر در پزشکی مدرن و از تحقیقات آزمایشگاهی. اعتقاد بر این است که طب سوزنی در نقاط طب سوزنی سیستم عصبی مرکزی را تحریک می کند. این مواد شیمیایی خاصی را در ماهیچه‌ها، نخاع و مغز آزاد می‌کند. این تغییرات بیوشیمیایی ممکن است توانایی‌های درمانی طبیعی بدن را تحریک کرده و سلامت جسمی و روانی را افزایش دهد. بنابراین استفاده از روش های مختلف طب سنتی مانند طب سوزنی، گیاهان دارویی، غذا درمانی بنابراین ماساژ درمانی به عنوان یک درمان کمکی یا جایگزین بسیار مهم است.

طب سوزنی

طب سوزنی قرن هاست که برای کمک به تقویت سیستم ایمنی و دفع بیماری استفاده می شود. به تحریک سیستم ایمنی کمک می کند درمان موثر انواع سرماخوردگی و آنفولانزا. و امکان بهبودی سریع و بدون عوارض جانبی را فراهم می کند. چندین مطالعه بالینی نشان می دهد که طب سوزنی عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی را کاهش می دهد و دوره بیماری را کوتاه می کند. طب سنتی چینی سرماخوردگی و آنفولانزا را یک تهاجم بیماری زا می داند که به راحتی قابل پیشگیری است. با استفاده از نقاط درمانی و گیاهان خاص اگر زود تشخیص داده شود به خصوص در چند ساعت اول پس از شروع علائم، طب سوزنی، داروهای گیاهی و چیگونگ می تواند در از بین بردن عوامل بیماری زا بسیار موثر باشد. زمانی که بیماری فراتر از مرحله اولیه گسترش یافته است طب چینی می تواند به عنوان یک تسکین علامتی و درمان کمکی استفاده شود. طب سوزنی شناخته شده ترین روش طب سنتی چینی است. توسط طب سوزنی که در قسمت های مختلف استریل شده اند بدن برای تسکین درد یا درمان بیماری ها طب سوزنی باعث ایجاد یک واکنش طبیعی در بدن می شود. و مطالعات علمی اثربخشی آن را در درمان التهاب، درد، افسردگی و بسیاری از اختلالات دیگر ثابت کرده است.

مدیریت استرس

طب سوزنی زمانی که توسط یک پزشک مجاز انجام شود خطرات کمی دارد. اما طب سوزنی با تجهیزات بی کیفیت یا محیط کثیف می تواند خطر عفونت را افزایش دهد. گاهی اوقات ممکن است کبودی، خستگی و درد به دنبال طب سوزنی وجود داشته باشد. به خصوص بعد از اولین طب سوزنی. سوزن های مورد استفاده در طب سوزنی باید از مراکز مورد اعتماد با تایید FDA تهیه شوند. با این حال، برخی از بیماران عوارض جانبی خفیف و کوتاه‌مدتی مانند درد، خونریزی یا کبودی در محل وارد کردن سوزن، خواب‌آلودگی، سرگیجه یا ضعف بسیار خفیف را تجربه می‌کنند. به این دلیل انتخاب پزشک و کلینیک طب سوزنی مناسب یکی از نکات کلیدی در حصول رضایت و درمان بیشتر به کمک این روش سنتی می باشد.همچنین گواهی فعالیت معتبر الزامی است. مطمئن شوید که متخصص طب سوزنی از سوزن های استریل و یکبار مصرف استفاده می کند. و محوطه کلینیک را به درستی تمیز کنید همیشه قبل از انتخاب طب سوزنی باید با پزشک خود مشورت کنید. از مراجعه به متخصصی که تمایلی به همکاری با پزشک مراقبت اولیه شما ندارد، خودداری کنید.

کلینیک طب سنتی ایران به مدیریت دکتر رضا جعفرقلی یکی از مراکز معروف طب سنتی و طب سوزنی در ایران است. در این کلینیک با سالها تجربه در استفاده از طب سنتی ایران. طب سوزنی و سایر روش های طب مکمل در درمان بیماری های مختلف موفق است از جمله بیماری های زنان و ناباروری عصب و ذهن مغز و اعصاب کنترل و درمان درد مزمن، درمان چاقی و مشکلات پوستی داده شده است. از آنجایی که طب سوزنی لزوماً برای همه یکسان عمل نمی کند، کلینیک دکتر رضا جعفرقلی در تلاش است تا ارتباط موثری با بیماران برقرار کند، ابتدا سوابق پزشکی و سوابق پزشکی ایشان به دقت بررسی می شود. توصیه می شود در صورت داشتن باتری قلب به پزشک خود اطلاع دهید. عفونت داشته باشد مشکلات پوستی مزمن دارند باردار هستند یا هر نوع پیوندی داشته باشید اگر به این موارد اشاره نکنید طب سوزنی می تواند برای سلامتی شما مضر باشد در کلینیک دکتر رضا جعفرقلی این امکان را خواهید داشت که با سایر پزشکان مشورت کنید. در مورد اثربخشی استفاده از درمان های مکمل

کلینیک طب سنتی

دکتر رضا جعفرقلی عضو هیأت علمی انستیتوی جامع طب سوزنی ایران و عضو انجمن علوم طب سوزنی ایران است. پس از گذراندن دوره های بین المللی بسیار پیشرفته در زمینه طب سوزنی وی دارای گواهی درمان چاقی از فدراسیون جهانی طب سوزنی در چین است. گواهی ایمپلنت طب سوزنی از آلمان گواهی Advanced Optos Trades از آلمان و گواهی پوست و زیبایی از فدراسیون جهانی طب سوزنی سابقه بسیار موفقی در زمینه طب سوزنی دارد. جهت دریافت مشاوره و تعیین وقت خدمات طب سوزنی و طب سنتی می توانید با کلینیک ایشان در ونک با شماره 88655138 و یا در زعفرانیه با شماره 22183162 تماس گرفته و یا با شماره موبایل ایشان 09129226171 پیامک کنید. لطفا از صفحه تماس با سایت دکتر رضا جعفرقلی دیدن فرمایید.

تقویم اندروید فارسی