طبیعت را بشناسید دیوار سبز مصنوعی، روف گاردن و آلاچیق


طبیعت را بشناسید دیوار سبز مصنوعی، روف گاردن و آلاچیق

دیوار سبزنوعی دیوار پوشیده از گیاهان است که به دیوار سبز نیز معروف است. در بسیاری از ساختمان های قدیمی دیوار سبز به طور طبیعی رشد خواهد کرد. این ساختمان ها چشم اندازهای زیبایی دارند. در نتیجه عده ای ترجیح می دهند دیوارهای ساختمان را به این شکل طراحی کنند، امروزه دیوارهای سبز چه در داخل و چه بیرون ساختمان ها و دیوارهای حیاط و ویلا طراحی و اجرا می شود.

دیوارهای زنده، باغ های عمودی، دیوارهای بیولوژیکی و دیوارهای پیچیده گیاهی عمودی (VCWV) از جمله نام های دیگر هستند. در مناطق تخصصی برای دیوارهای سبز استفاده می شود. علاوه بر توابع زیبایی دیوارهای سبز مزایای دیگری نیز دارند. از جمله حفاظت از سازه

آلاچیق چوبی چیست؟

آلاچیق چوبی سازه ای است که از انواع مختلف چوب ساخته شده است. این سازه های چوبی که در فارسی به تاوم و کلاه فرنگی نیز معروف است که در فرهنگ ایران و سایر کشورها کاربرد فراوانی دارد از گذشته تا حال امروزه در بین ایرانیان به آلاچیق معروف است. لازم است بدانید که غرفه یک کلمه در زبان ترکمنی است.

روف گاردن

با توجه به محل استفاده از آلاچیق های چوبی، انواع چوب و مدل های مختلفی برای آنها انتخاب می شود. چوب ترمووود، کاج و سدر معمولاً برای ایجاد این سازه ها استفاده می شود. هر کدام از آنها ویژگی های خاصی دارند و در نتیجه قیمت های متفاوتی دارند.

به طور کلی راه های مختلفی برای شروع و خلاقیت وجود دارد. روف گاردن کلاسیک یا مدرن می توانید با کاشت در ظروف ساده و بزرگ و کوچک شروع کنید. یک تخت مرتفع بسازید یا بالکن خود را با یک تخت خاکی مناسب مانند باغ سنتی بپوشانید. اگر تصمیم به ساخت بام سبز یا روف گاردن برای پرورش گیاهان در این منطقه دارید. برای جلوگیری از آسیب احتمالی ساختمان باید سقف را آماده کنید.

امروزه با افزایش تعداد آپارتمان ها و کاهش فضای سبز و حیاط در مجتمع های مسکونی و تجاری، بسیاری از مالکان به فکر ایجاد فضاهای اضافی و سبز در آپارتمان خود و در این مورد با استفاده از فضای پشت بام و ساخت باغ پشت بام یکی از گزینه های عالی است که با رعایت چند نکته می توان آن را در آپارتمان ها و مجتمع ها اجرا کرد.

متفاوت از ساختمان های معمولی ساختمان جدید با در نظر گرفتن عایق رطوبتی ساخته شده است. در این مقاله، اطلاعات بسیار خوبی در مورد لایه هایی که ابتدا باید ایجاد شوند را به شما نشان می دهیم. روف گاردن کلاسیک و طراحی کامل روف گاردن را ایجاد کنید یک تجربه کاملا متفاوت طرح یک روف گاردن با گیاهان زیاد وجود دارد. نکته مهمی که باید در نظر گرفت این است که آیا می توانید گیاهان را به آنجا بیاورید یا خیر. آیا آنها در این محیط زنده خواهند ماند؟

تماس: 09123349420