شیرینی های شکری شکلاتی آرد بادام بدون گلوتن


شیرینی های شکری شکلاتی بدون دانه و گلوتن ساخته شده با آرد بادام… بله، لطفا! این کوکی‌ها یک دستور پخت قدیمی‌تر AK هستند، اما برای روز ولنتاین، روز گالنتین یا فقط برای پختن غذا با بچه‌ها عالی هستند.

این کوکی‌های شکری شکلاتی برداشتی از شیرینی‌های شکری آرد بادام من است، که قطعاً در بین 5 کوکی‌های مورد علاقه من در تمام دوران قرار دارند. به طور جدی، غیر واقعی. اگر هنوز آنها را درست نکرده اید، برای تغییر زندگی آماده شوید.

این بار به شما نشان می دهم که چگونه یک نسخه شکلاتی درست کنید زیرا روز ولنتاین بدون کمی شکلات چیست؟ گزینه‌هایی برای برش دادن آن‌ها به شکل قلب زیبا یا صرفاً به‌عنوان شیرینی‌های گرد و معمولی برای یک خوراکی عالی.

شیرینی شکری شکلاتی آرد بادام به شکل قلب بریده شده است

آنچه برای درست کردن شیرینی های شکلاتی بدون گلوتن نیاز دارید

خبر خوب! این شیرینی‌های شکری شکلاتی بدون گلوتن را می‌توان به شکل توپ درآورد و پخت و یا به شکل برش‌های شیرینی شکری، مات و تزئین کرد. ایده آل برای ساخت با بچه ها، آوردن به مهمانی ها یا تولدها، یا فقط لذت بردن از آنها در خانه. یا البته روز ولنتاین. در اینجا چیزی است که برای ساخت آنها نیاز دارید:

 • گل ها: ما هم از آرد بادام و هم از آرد نارگیل استفاده می کنیم تا این کوکی ها بدون گلوتن، بدون دانه، کربوهیدرات کمتر و فیبر بیشتری در مقایسه با آرد معمولی نگه داریم. به علاوه این دو آرد شیرینی خوبی هم دارند، یعنی نیازی نیست که شیرین کننده زیادی استفاده کنیم.
 • پودر کاکائو: شما همچنین به مقداری پودر کاکائو شیرین نشده با کیفیت خوب نیاز دارید. من شخصاً پودر کاکائو 100٪ شیرین نشده Ghirardelli را دوست دارم. همچنین می توانید با خیال راحت از پودر کاکائو استفاده کنید که طعم آن کمی غنی تر است و حاوی ویتامین ها و مواد معدنی بیشتری است.
 • روغن نارگیل: کمی روغن نارگیل اضافه کنید تا شیرینی ها رطوبت و طعمی عالی داشته باشند. شما می توانید از کره ذوب شده یا کره گیاهی ذوب شده استفاده کنید.
 • تخم مرغ: هنگام تهیه این دستور، مطمئن شوید که تخم مرغ شما در دمای اتاق است. من دوست دارم این کار را با قرار دادن آن زیر آب گرم به مدت 1 دقیقه انجام دهم.
 • شیرین کننده: برای شیرین شدن شیرینی ها هم شکر + عسل را اضافه می کنیم. از آنجایی که این ها شیرینی های شکری هستند، می خواستم از شکر واقعی استفاده کنم. کل دستور غذا فقط به مقدار کمی شکر نیشکر ارگانیک نیاز دارد، اما می‌توانید با خیال راحت از شکر نارگیل نیز استفاده کنید، اگرچه ممکن است کوکی‌ها نرم‌تر ظاهر شوند. من از عسل در دستور غذا استفاده می‌کنم تا یک بافت نرم و لطیف به کوکی‌ها حفظ کنم و به آن شیرینی بیشتری اضافه کنم. شربت افرا نیز به خوبی جواب می دهد.
 • مواد اصلی پخت: البته برای طعم بیشتر به مقداری عصاره وانیل، جوش شیرین و کمی نمک نیاز دارید. طرز تهیه عصاره وانیل خود را در اینجا بیاموزید!
 • برای باترکریم شکلاتی: این اختیاری است، اما به شدت توصیه می شود. برای درست کردنش به کره، پودر کاکائو بیشتر، پودر قند، وانیل و کمی شیر نیاز دارید.

آیا می توانم از آرد معمولی استفاده کنم؟

متأسفانه، نه، من استفاده از آرد متفاوت را در این شیرینی‌های شکر شکلاتی بدون دانه توصیه نمی‌کنم زیرا بافت آن به شدت تغییر می‌کند.

آیا می توانم این کوکی های گیاهی را درست کنم؟

من این دستور را با تخم کتان تست نکردم، اما فکر می کنم باید خوب عمل کند! اگر آن را امتحان کردید در نظرات به من اطلاع دهید. اگر در حال درست کردن باترکریم شکلاتی هستید، حتما از کره گیاهی نیز استفاده کنید. طرز تهیه تخم کتان را اینجا بیاموزید!

کوکی های شکری شکلاتی بدون گلوتن که روی یک توری سیمی به شکل قلب بریده شده اند

طرز تهیه کوکی های شکری شکلاتی

 1. خمیر را درست کنید و در یخچال بگذارید. پس از مخلوط کردن خمیر این شیرینی های شکری شکلاتی بدون گلوتن، آن را به شکل دیسکی در آورید، آن را خوب بپیچید و حداقل یک ساعت (ترجیحاً 2) در یخچال قرار دهید.
 2. آن را رول کنید. پس از خنک شدن خمیر، آن را روی یک کاغذ روغنی بزرگ که با مقدار مناسبی آرد نارگیل پاشیده شده است قرار دهید. یک ورق بزرگ دیگر کاغذ روغنی را روی توپ خمیر اضافه کنید و آن را به شکل مستطیل بزرگ باز کنید تا ضخامت خمیر حدود 1/4 اینچ شود.
 3. برش دهید و بپزید. از کاترهای شیرینی مورد علاقه خود برای برش کوکی ها استفاده کنید، آنها را به یک ورقه پخت آماده منتقل کنید و بپزید!
 4. فراست (در صورت تمایل). کره، پودر قند، پودر کاکائو و وانیل را با همزن بزنید تا یکدست و پف کند، سپس هر شیرینی خنک شده را روی حرارت قرار دهید و هر طور که دوست دارید تزئین کنید.

آیا می خواهید کوکی های معمولی درست کنید؟

این دستور را می توان به راحتی به شکل کلوچه های معمولی و گرد درست کرد! به سادگی کوکی ها را به شکل توپ هایی به اندازه خمیر بغلتانید، سپس آنها را روی یک ورقه پخت قرار دهید، شیرینی ها را با یک لیوان یا دستتان صاف کنید و طبق دستور بپزید. برای این نسخه نیازی به نگهداری خمیر در یخچال نیست.

شیرینی های شکری شکلاتی آرد بادام بدون دانه روی یک توری سیمی به شکل قلب بریده شده است

نکاتی برای درست کردن کلوچه های شکری شکلاتی بدون گلوتن

 • از جایگزین استفاده نکنید. آرد بادام را نباید با آرد دیگری جایگزین کرد و همچنین نباید آرد نارگیل را جایگزین کرد. کوکی ها واقعا عالی هستند، قول می دهم.
 • آرد بادام خود را بسته بندی کنید. من دوست دارم آرد بادامم را درست مثل شکر قهوه ای بسته بندی کنم. این همه تفاوت را ایجاد می کند! البته نیازی به بسته بندی آرد نیست.
 • آنها را بدون لبنیات می خواهید؟ برای تهیه کاملاً بدون لبنیات، فقط از کره گیاهی به جای کره معمولی در فراستینگ استفاده کنید.
 • خمیر را حداقل 1 ساعت سرد کنید. کار با خمیر را بسیار آسان‌تر می‌کند، به علاوه به کوکی‌ها کمک می‌کند شکل خود را حفظ کنند.
 • خمیر را بین صفحات کاغذ روغنی یا کاغذ مومی بغلتانید. این از چسبیدن خمیر به سطح شما جلوگیری می کند زیرا کاغذ روغنی نچسب است.
 • آرد نارگیل را به وردنه خود اضافه کنید. این کار باعث می شود که خمیر به وردنه نچسبد.
 • خمیر را رول کنید تا ضخامت آن 1/4 اینچ باشد. بله، ما می خواهیم خمیر غلیظ تری داشته باشیم تا شیرینی ها راحت تر بریده شوند. به علاوه، خمیر ضخیم‌تر واقعاً به کوکی‌ها اجازه می‌دهد تا بافت میانی نرم خود را حفظ کنند، اما هنوز لبه‌های ترد دارند.

کوکی های شکری شکلاتی بدون دانه در کنار کاسه همزن به صورت قلب بریده شده است

نکات ذخیره سازی

به راحتی می توانید این شیرینی های شکری شکلاتی بدون دانه را در یک کیسه یا ظرف دربسته در دمای اتاق تا 5 روز نگهداری کنید.

شیرینی های شکری شکلاتی بدون گلوتن فریزر

دو راه عالی برای منجمد کردن این شیرینی های شکری شکلاتی وجود دارد، و آنها برای حدود 2 ماه خوب می مانند. تمام نکات و ترفندهای ما را برای انجماد خمیر کوکی و کلوچه های پخته شده در اینجا دریافت کنید!

غذاهای بدون گلوتن بیشتر را امتحان کنید

همه غذاهای بدون گلوتن ما را از اینجا دریافت کنید، و همه دستور العمل های روز ولنتاین را اینجا دریافت کنید!

امیدوارم شما هم مثل ما عاشق این شیرینی های شکر شکلاتی آرد بادام باشید. ما همچنین خوشحال می شویم که نظر خود را بنویسید + به دستور پخت زیر امتیاز دهید. ما تا حد زیادی از بازخورد شما قدردانی می کنیم! xo

شیرینی های شکری شکلاتی آرد بادام بدون گلوتن

زمان آماده سازی 1 ساعت 10 دقایق

زمان کل 1 ساعت 18 دقایق

شیرینی های شکری شکلاتی آرد بادام خوشمزه که بدون دانه هستند و در یک کاسه درست می شوند. این شیرینی های شکری شکلاتی ساده و بدون گلوتن را می توان به شکل های برش خورده درآورید یا به شکل توپ های خمیر درآورید! اگر مایل بودید روی آن را با شکلات مخملی ابریشمی بریزید.

 • 1/3
  فنجان
  روغن نارگیل ذوب شده و خنک شده
 • 1/3
  فنجان
  نیشکر ارگانیک (شکر معمولی یا شکر نارگیل نیز موثر خواهد بود)
 • 1
  .
  شربت عسل یا افرا
 • 1
  تخم مرغ، در دمای اتاق
 • 2
  قاشق ها
  عصاره وانیل
 • 1 1/2
  فنجان ها
  آرد بادام ریز بسته بندی شده (از آرد بادام استفاده نکنید)
 • 2-3
  قاشق غذاخوری
  آرد نارگیل (با 2 عدد شروع کنید)
 • 1/4
  فنجان
  پودر کاکائو شیرین نشده
 • 1/4
  تست
  جوش شیرین
 • 1/4
  تست
  نمک
 • باترکرم شکلاتی (اختیاری):
 • 4
  قاشق غذاخوری
  کره، نرم شده (یا از چوب کره گیاهی استفاده کنید)
 • 2
  قاشق غذاخوری
  پودر کاکائو شیرین نشده
 • 3/4
  فنجان
  پودر قند ارگانیک
 • 1
  تست
  عصاره وانیل
 • 1-2 قاشق چایخوری شیر بادام (یا شیر دلخواه) برای صاف کردن/رقیق کردن ماست

 1. در یک کاسه بزرگ روغن نارگیل، شکر، عسل، تخم مرغ و عصاره وانیل را اضافه کنید. هم بزنید تا خوب ترکیب و یکدست شود.

 2. سپس آرد بادام، 2 قاشق غذاخوری آرد نارگیل، پودر کاکائو، جوش شیرین و نمک را اضافه کنید. با قاشق چوبی (نه همزن) هم بزنید تا خمیر یکدست شود. اجازه دهید خمیر به مدت 5 دقیقه بماند. اگر خمیر خیلی نرم بود که به مدت 5 دقیقه به شکل دیسک درآید، بعد از آرد نارگیل یک قاشق غذاخوری دیگر اضافه کنید و دوباره مخلوط کنید.

 3. خمیر را به صورت دیسک در آورید و در پلاستیک بپیچید. خمیر را در یخچال به مدت حداقل 1 ساعت (ترجیحا 2) یا 30-45 دقیقه در فریزر قرار دهید. همچنین اگر می‌خواهید در زمان خود صرفه‌جویی کنید، می‌توانید یک شب را خنک کنید.

 4. پس از آماده شدن برای پخت: فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید. یک ورقه پخت بزرگ را با کاغذ روغنی بپوشانید.

 5. خمیر را روی یک ورق بزرگ کاغذ روغنی که با مقدار زیادی آرد نارگیل پاشیده شده است قرار دهید. ورق بزرگ دیگری از کاغذ روغنی را روی توپ خمیر اضافه کنید و سپس شروع به باز کردن یک مستطیل بزرگ کنید تا ضخامت خمیر حدود 1/4 اینچ شود. خمیر نرمه پس باید سریع کار کنید تا زیاد گرم نشه! این نیز بهترین روش برای جلوگیری از چسبیدن خمیر به وردنه است. از کاترهای شیرینی مورد علاقه خود برای برش خمیر به شکل استفاده کنید، سپس از یک کاردک برای انتقال شیرینی ها به ورقه پخت آماده شده استفاده کنید.

  اگر نمی خواهید برش بزنید، نیازی به نگهداری خمیر در یخچال نیست. به سادگی کوکی ها را به شکل گلوله هایی به اندازه خمیر بغلتانید، سپس روی یک ورقه پخت قرار دهید، کوکی ها را با لیوان یا دستتان صاف کنید، سپس در جهت پخت بپزید.

 6. برش ها را روی یک ورقه کوکی که با کاغذ روغنی پوشانده اید قرار دهید و به مدت 8 تا 10 دقیقه در فر قرار دهید. از فر خارج کنید، آن را به توری سیمی منتقل کنید و اجازه دهید شیرینی ها کاملا خنک شوند. حدود 15 عدد کوکی درست می کند.

 7. برای فراستینگ: کره، پودر قند، پودر کاکائو و وانیل را با حرارت متوسط ​​به مدت 2 دقیقه با همزن بزنید تا نرم و پفکی شود. مقدار کمی شیر بادام اضافه کنید و دوباره هم بزنید تا مایه لطیف تر شود. هر کوکی را بریزد و هر طور که دلتان می خواهد تزئین کنید.

نکته: تکه های خمیر را نگه دارید و در صورت تمایل کوکی های کوچک درست کنید.

برای اینکه این لبنیات را رایگان کنید: به جای کره معمولی از کره گیاهی استفاده کنید.

کره ذوب شده و خنک شده به جای روغن نارگیل کار می کند.

تا بعداً آنها را فریز کنید: تمام نکات ما را برای انجماد خمیر کوکی و کلوچه های پخته شده از اینجا دریافت کنید!

تغذیه

خدمات: 15 کوکی

اندازه خدمت: 1 کوکی

کالری: 197 کیلو کالری

چربی: 14.6 گرم

چربی های اشباع شده: 5.3 گرم

کربوهیدرات ها: 16.1 گرم

فیبر: 2.5 گرم

قند: 11.9 گرم

پروتئین: 3.4 گرم

دستور تهیه: Monique Volz // عکاسی: Sarah Fennel

دستور غذا در ابتدا در 6 فوریه 2017 منتشر شد و در 11 فوریه 2022 بازنشر شد.