شکست نتیجه منافع خارجی است/ هیچ نیرویی که روحیه انقلابی نداشته باشد نباید در رأس امور باشد/ آمریکا از یک طرف پیام گفت و گو می دهد و از طرف دیگر تحریم ها را افزایش می دهد/ رئیس جمهور موافقت می کند نقشه جهاد جنبش ملی مسکن


گروه سیاسی – رجانیوز: آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی امروز جمعه است برای تحکیم هسته جهاد و پیشرفت همزمان با سالروز تاسیس جهاد سازندگی به فرمان امام خمینی (ره) در حسینیه جماران گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جهاد با معرفی جهاد سازندگی به عنوان یک خانواده اصیل الهی برگزار شد. آثار و برکات زیادی در زمینه های مختلف دارد.

رئیس جمهور حضور خود در میدان نبرد و پیروزی دفاع الهی و شکل گیری امید در دل مستضعفان، مستضعفان و ناامیدی دشمنان را در جنگی که پس از هشت سال از آن به عنوان مهمترین دستاورد جهاد یاد می شود برشمرد. د – ساختمان.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه جهاد سازندگی با وزارت کشاورزی ادغام شد تا روحیه جهادی در همه ارکان دولت حاکم شود، گفت: در صحنه.

رئیس جمهور گفت: با وجود اینکه جهاد سازندگی با وزارت کشاورزی ادغام شده است، اما جنبش جهادی هرگز در کشور متوقف نمی شود. و این حرکت عظیم با همت گروه جهادی پر رونق ادامه دارد.

دکتر رئیسی با تاکید بر لزوم حمایت از حرکت های جهادی در کشور گفت: دولت به عنوان متولی اولیه پیشرفت، عدالت و رفع تبعیض در کشور است. حمایت از گروه های بزرگ جهادگران قدرتمند بازوهای نظام ضروری تشخیص داده شد.

رئیس جمهور گفت که از ابتدای دوره حکومتی خود خلأ جنبش جهادی را احساس کردم و بر همین اساس به دنبال احیای جهاد بودم.

آیت الله رئیسی ادامه داد: حرکت جهادی را احیا کنیم دولت با کارشناسان این حوزه و گروه های جهادی که در رفع محرومیت کشور نقش دارند، جلساتی برگزار کرده است. ما نرسیدیم

رئیس جمهور گفت: در نهایت مقرر شد گروه های جهادی در جبهه جهادی باقی بمانند و دولت با سه وظیفه ویژه ارشاد، تبلیغ و حکومت داری بر فعالیت آنها نظارت داشته باشد.

دکتر رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه شورای عالی جهاد سازندگی برای حمایت از حق عمل جهاد و تداوم حرکت مردمی در محرومیت راه اندازی شد و گفت: این کار را انجام دادیم.

رئیس جمهور افزود: جایی که شکست وجود دارد به خاطر اطاعت از دستور دیگران و توقعی است که در دست بیگانگان است. و حضور مردم در صحنه جدی نیست.»

آیت الله رئیسی استفاده از تجربیات دیگران را ارزشمند دانست. اما ما نمی‌توانیم با نسخه‌هایی که با نظام و هویت ما سازگاری ندارند مقابله کنیم: نسخه‌های غربی با اکوسیستم ما سازگاری ندارند و باید توسط نیروهای ویژه مدیریت شوند و مبتنی بر فرهنگ و بومی‌سازی هستند.

رئیس جمهور ادامه داد، زمانی که دیگران نسخه های فرهنگی را برای ما می نویسند، ممکن است مقالات 2030 و سایر مسائل تولیدی، اقتصادی و اجتماعی با فرهنگ ما سازگار نباشد. و دست اندرکاران انقلاب بر این اساس بنویسند. شرایط اسلام در ایران

دکتر رئیسی گفت: «یادگیری آنچه دیگران انباشته و تجربه کرده اند، کار درستی است. اما مراقب نسخه های دیگران باشید. متخصصان و افراد درگیر باید این مسائل را بررسی کنند تا بر اساس آن نسخه بنویسند. انقلاب اسلامی”

اشاره به دستور دیروز وی مبنی بر تولید هواپیماهای مسافربری توسط یک شرکت داخلی در اصفهان. رئیس جمهور گفت: در دوران مدیریت آستان قدس رضوی در سفر به تاتارستان من از یک مرکز هلیکوپتر در این کشور بازدید کرده ام. که به عنوان یک کارخانه صنعتی عمل می کند مرکز آنجاست.» به خاطر می‌آورد، اما آنچه دیروز در اصفهان دیدم ارزشمندتر، پیشرفته‌تر و به مراتب گسترده‌تر بود.

آیت الله رئیسی افزود: این شرکت توانایی تولید انواع پرندگان بر اساس استانداردهای جهانی را دارد. و بر سرعت و حرکت جهادی در دستور کار تولید هواپیما با ظرفیت 72 نفر تاکید کرد.

در بخشی دیگر از سخنان خود رئیس جمهور تاکید کرد: نهضت تغییر نیاز کنونی ما برای تبیین الزامات و الزامات حرکت انقلابی است و روحیه انقلابی را اولین شرط تحقق آن می‌دانیم.

پس دکتر رئیسی خاطرنشان کرد: هر نیرویی که روحیه انقلابی نداشته باشد و آماده تغییر نباشد. نباید در بالا باشد

رئیس جمهور به بازنگری در روند به عنوان دومین شرط نهضت انقلابی اشاره کرد و افزود: برخی جریانات حرکت انقلابی را مختل می کند و مانع کارها می شود. و مردم را ناامید می کند.”

آیت الله رئیسی بقای برخی پروژه ها را ناشی از این فرآیندهای پیچیده اداری دانست و گفت: امروز 50 سال پروژه نیمه تمام در کشور داریم که اگر نهضت جهاد نبود، دیگر کار سختی نبود. ما همچنان عقب ماندگی را خواهیم دید. در این منطقه.”

رئیس جمهور گفت: نهضت جهادی جوهره انقلاب اسلامی است. و نمی توان از آن جدا شد. با توجه به اینکه هر گونه تعاریف انقلاب بدون جنبش های جهادی تحریف شده است.

دکتر رئیسی شرط سوم نهضت انقلابی را تحول ساختاری عنوان کرد و گفت: «ساختار باید متناسب با مقتضیات انقلاب اسلامی و نهضت جهادی اصلاح، اصلاح و مؤثر واقع شود».

رئیس جمهور با بیان اینکه امت اسلامی هدف و هدفی دارد، گفت: اگر هدف دیروز سرنگونی حکومت ظالم و ایجاد نظام دینی و مقابله با دسیسه ای بود که زندگی مردم را مختل می کند و در صحنه دفاع مقدس باقی می ماند. و شر دشمن را برانیم و حریم انقلاب را حفظ کنیم و امروز هدف مهم ما عدالت و پیشرفت و رسیدن به تمدن اسلامی است.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه امت حق ایستادن و چرخش ارتجاعی را ندارد، بار دیگر با تاکید بر اینکه این راهبرد مهم در سایه حرکت جهادی انجام می شود، تصریح کرد: اما باید پیشرفت را در نظر بگیریم و به آینده نگاه کنیم.

رئیس جمهور از امام و مقتدای جامعه به عنوان ارکان نهضت جهاد یاد کرد و گفت: جامعه و همه ارکان حکومت و جهاد باید از امام جامعه پیروی کنند و دستورات ایشان را به نحو احسن اطاعت کنند. جامعه به اهداف می رسد

دکتر رئیسی امروز در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه جبهه انقلاب اسلامی از هر نظر مسلط است، گفت: اینکه دشمن اعتراف می کند ما در رسیدن به بالاترین فشار شکست خورده ایم به معنای انقلاب اسلامی است. راه پیروزی و پیشرفت.» و آمریکا در مسیر انحطاط و ضعف قرار دارد.

رئیس جمهور همچنین تحریم ها را به گردن آمریکا انداخت. در مقابله با ایران اسلامی ناکام ماند و گفت: راه برون رفت از تحریم ها حرکت جهادی است. و این حرکات باعث شده دشمن نتواند ما را با تحریم شکست دهد.»

آیت الله رئیسی با تاکید بر کاهش تحریم ها افزود: اینکه آمریکایی ها از یک سو پیامی برای مذاکره و توافق می دهند جای تعجب دارد. و از سوی دیگر فهرست تحریم را اضافه خواهد کرد.»

با اعلام اینکه ما به آنها اعتماد نداریم جهان باید به ما این حق را بدهد که به متخلفان اعتماد نکنیم و به آنچه داریم تکیه کنیم.»

دکتر رئیسی گفت: حرکت جهادی حرکتی با فکر و اراده جدی بود. و محاسبه دقیق مسیرهای رسیدن به مقاصد و موانع و فعالیت های دشمن، تصریح کرد که امروز محور حرکت جهادی در کشور در حال تولید است. و جهادگران باید جدی و پایدار وارد عمل شوند.

رئیس جمهور افزود: تولید روستا باید جدی گرفته شود. و اقتصاد روستایی باید تحریک شود. برای ماندن روستاییان در روستا و مدیران دولتی باید خود را برای حمایت از اقدامات جهادی لازم بدانند. مخصوصاً در روستاها».

آیت الله رئیسی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر تولید علم و ایجاد اشتغال گفت: هرکسی که دغدغه انقلاب و نظام کنونی را دارد و خود را ولایتمدار می داند باید دلسوزانه در نهضت عظیم مردم مشارکت داشته باشد. تولید برای اجرای دستورات رهبران.»

رئیس جمهور با اشاره به اینکه جهادگران نباید عرصه را برای کار جهادی و انحصار محدود کنند، تاکید کرد: جهاد حرکتی در سراسر ایران و دست اندرکاران انقلاب، عدالت و پیشرفت است.

دکتر رئیسی با اشاره به تلاش دشمن برای ترغیب برخی جوانان به خروج از کشور تاکید کرد: حمایت از جوانان برای خروج از کشور خیانت است. و ما باید روند مهاجرت را معکوس یا متوقف کنیم.»

رئیس جمهور بر لزوم توجه به تولید دانش بنیان در حوزه کشاورزی و تامین مواد غذایی در کشور تاکید کرد. رئیس جمهور گفت ایران توانایی تولید مستقل غذا را دارد اما اکنون محصولات کشاورزی و غذایی وارد می کنیم. و همه باید تولید کالاهای اساسی و نیاز کشور به بسیج در این زمینه است

آیت‌الله رئیسی همچنین بر لزوم تمرکز بر مشاغل کوچک و مشاغل خانگی تاکید کرد و گفت: اگر سالانه یک میلیون شغل در حرکت جهادی ایجاد نشود، دیگر وجود نخواهد داشت. ما در این بخش و بخش مسکن عقب خواهیم بود.»

رئیس جمهور افزود: آنچه در مورد تولید یک میلیون مسکن در سال می گویم هم مطالبه مردم است و هم شفاف سازی قانون. و کسانی که قانون را رعایت نمی کنند ما را در ساخت سالانه 700 تا 800 هزار واحد مسکونی رها می کنند.

اشاره دکتر رئیسی به حرکت گسترده جهادگران در مناطق محروم و زلزله زده برای ساخت خانه است. مایل به همکاری در اجرای نهضت ملی مسکن

رئیس جمهور همچنین حضور جهادگران در مبارزه با کرونا را یکی از عوامل کلیدی موفقیت کشورمان در این عرصه برشمرد و گفت: نیروهای جهادی مانند مبارزه با کرونا بر سلامت، آب و هوا و سایر عرصه ها نور می تاباند. برای پیوستن و کمک به دولت در ماموریتش.

آیت الله رئیسی استعدادیابی در شهرها و روستاها را موضوعی کلیدی می داند. و از نیروهای جهادی خواست تا افراد مستعد را شناسایی و از آنها برای ارتقای کار خود استفاده کنند.

رئیس دانشگاه در این زمینه پیوند دانشگاه و روستا را موضوع مهمی دانست و گفت: «اینکه دانشگاه به تنهایی پایان نامه را انجام دهد بی تأثیر است. و باید موسسه دانشگاه را در کنار آن قرار دهد آژانس های دیگر

دکتر رئیسی این را با همه توانش گفت من با عنایت خداوند و وابستگی به توانایی های مادی و معنوی ایمان دارم. ما می توانیم در هر زمینه ای که دیگران با سوء ظن به آن نگاه کنند به موفقیت دست پیدا کنیم. و آینده ای روشن و امیدبخش دیدم: دولت تا آخرین نفس. متعهد به ساختن کشور و تسهیل زندگی مردم و کمک به فقرا و مستضعفان است و در این مسیر متوقف نخواهد شد.

رئیس جمهور تبیین جهاد را به همان اندازه مهم می داند با جهاد با مال و جان در دفاع و سازندگی کشور و تاکید کنید که نیروهای جهاد باید با همین روحیه جهادی خدمت به انقلاب اسلامی را روشن کنند.

آیت‌الله رئیسی گفت: امروز عده‌ای تلاش می‌کنند رژیم جنایت‌کاری سازمان‌یافته را که به مردم ظلم می‌کند، ریشه کن کنند. و در را به روی آمریکا، اسرائیل و استعمارگران در کشور باز کرد. ما نباید بگذاریم برخی از کاتبان این جنایات را فراموش کنند.»

قبل از سخنرانی رئیس جمهور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور و دبیرکل شورای عالی جهاد سازندگی و همچنین وزیر دموکراسی سید احمد عبودیان. طرح دولت برای کمک و ارتقای جهادگران را در قالب تشریح کرد 500 شورا فعال و 541 اردوی جهادی در سراسر کشور در حال فعالیت هستند.

ضمناً در این جلسه بسیاری از جهادگران در عرصه های مختلف نظرات، پیشنهادات و خواسته های خود را بیان کرده اند. استفاده از نیروهای جهادی در شورای عالی جهاد سازندگی استفاده از قدرت پوپولیستی برای توسعه برنامه های حذف دولت و ایجاد جهاد هسته ای در تمامی ادارات و وزارتخانه ها مهمترین ادعای آنان است.

عدم مالکیت دولت برای تشکیل گروه جهادی ایجاد کرسی برای نمایندگان جهادی در مجلس اعلا ساختن یک نماد “فرماندار” در نماد رسمی دولت دفاع از حرکت های جهادی با جلوگیری از ورود آن به عرصه سیاسی و حزبی، ایجاد دستورالعمل بودجه سالانه برای فعالیت های جهادی و گنجاندن طرح ها و برنامه های جهادی در مفاد قانون برنامه توسعه از دیگر درخواست های جهاد است.