شکایت NYCLU از NYPD


اتحادیه آزادی های مدنی نیویورک از NYPD برای انتشار سوابق انضباطی افسران که در بهار درخواست کرده بود ، شکایت می کند ، با این استدلال که پایگاه داده عمومی در دسترس عموم ، نمای ناقصی از ادعاهای سوء رفتار است. نیویورکی ها حق دیدن دارند.

وکلای NYCLU در شکایت خود که روز پنجشنبه در دادگاه عالی ایالتی ثبت شد ، گفتند که NYPD به طور غیرقانونی درخواست تشکیل پرونده انضباطی دیگر توسط مقامات تیم تحت قانون آزادی اطلاعات (FOIL) در آوریل را رد کرد. این گروه سال گذشته اعلام کرد ممنوعیت 50 نقطه ایالت-که افسران را از افشای سوابق انضباطی محافظت می کند-این اجازه را می دهد.

خروج 50 نفر منجر به ایجاد یک پایگاه داده قابل جستجو برای سوابق انتظامی NYPD در مارس 2021 ، پس از یک سری مراحل قانونی توسط پلیس و سازمان های آتش نشانی شد. اما NYCLU گفت که پایگاه داده عمومی فقط نتایج مواردی را که “تأیید شده” تلقی می شود ، ذکر می کند ، به این معنی که افسر مرتکب تخلف شده است ، که منجر به حکم دادگاه بخش شد.

علاوه بر این ، NYPD به طور تاریخی تحقیقات اثبات این موارد را سنگسار کرده است.

بیشتر بخوانید: اطلاعات جدید NYPD به شما نمایی “باریک” از رفتار رفتاری پلیس می دهد

به درخواست FOIL آنها ، NYCLU خواستار انتشار همه پایگاه های داده بدون توجه به اینکه این شکایت منجر به اقدامات انضباطی شده یا حتی مورد بررسی قرار گرفته است. اطلاعات باید شامل نام ، رتبه و منطقه افسری باشد که در زمان شکایت کار می کرد. اطلاعات همچنین باید شامل نوع شکایت ثبت شده و تاریخ و محل حادثه ادعایی باشد. اما با توجه به کیفرخواست ارائه شده در دعوی ، NYPD درخواست FOIL برای “ماهیت بسیار گسترده” را رد کرد. طبق گزارش NYPD به NYCLU گفته شد که برنامه نیز “سنگین یا حجیم” است.

بیشتر بخوانید: هر آنچه که باید درباره قانون آزادی اطلاعات بدانید

لوپ آگوئر ، وکیل کار NYCLU ، مصاحبه ای با Gothamist / WNYC انجام داد. “آنها می گویند که همه آنها در مورد شفافیت هستند و نمی خواهند به درخواست های ثبت نام به اندازه کافی پاسخ دهند.”

سخنگوی NYPD در بیانیه ای کتبی گفت که لغو 50-a “به این معنا نیست که این وزارتخانه اکنون باید تمام اطلاعات مربوط به کارکنان را منتشر کند ، اما این کار دیگر توسط قانون ممنوع نیست.”

قبل از بازگشت به دهه 50 ، NYCLU CCRB را از سوابق اخلاقی از طریق یک برنامه FOIL بدست آورد و پایگاه داده خود را ایجاد کرد ، شامل نزدیک به 280،000 شکایت از سوء رفتار که در طول 30 سال تکرار شده بود. آنها همچنین با شرکت های حقوقی مختلف همکاری می کنند تا از ادارات پلیس دیگر در سراسر ایالت برای انتشار چندین پرونده شکایت کنند.

کریستوفر دان ، مدیر حقوق NYCLU ، گفت که این شکایت گامی دیگر برای اطمینان از این است که “لغو بند 50 منجر به شفافیت بیشتر و دسترسی مردم به اسناد مربوط به سوء رفتار پلیس می شود که مدتهاست از دید عموم منع شده است.”

دیدگاهتان را بنویسید