شکار “تنگ شدن” جروم پاول می تواند برای کار او هزینه داشته باشد


جروم پاول باید دومین رئیس فدرال رزرو باشد و اینطور نیست.

این مشکل ناشی از برنامه های پاول برای شروع “محدود کردن” یا پایان دادن به چاپ گسترده پول فدرال رزرو با خرید دارایی در بازار اوراق قرضه است. تعداد فزاینده ناظران فدرال رزرو وال استریت به من می گوید که این امر او را در قبال انتصاب مجدد آسیب پذیر می کند.

پرونده خرس برای پاول با افشای تدریجی یک دروغ بزرگ ، که توسط رهبری دموکرات گفته شد ، آغاز می شود که برنامه مخارج جدید آنها “پرداخت شده” است.

بدون این که فدرال رزرو تمام بدهی خود را برای تأمین هزینه انفجار به کار گرفته باشد ، این دروغ سال آینده با نرخ های بهره به مراتب بیشتر علنی می شود ، زیرا با توجه به انتصاب مجدد پاول ، مالیات های کافی برای افزایش یا خریداران خارجی برای تأمین کسری ما وجود ندارد. به پیشگویان.

نرخ بالای بدهی های دولتی تقریباً مطمئناً باعث رکود می شود. کنگره سرخ می شود و هدف جو بایدن از تقلید از FDR به گل تبدیل می شود.

به همین دلیل است که این افراد می گویند مترقیانی مانند سناتور الیزابت وارن سر پاول را صدا می زنند. به همین دلیل است که گفته می شود کاخ سفید ، علیرغم اظهارات علنی در حمایت از پاول ، در نظر دارد انتصاب مجدد وی را بررسی کند.

فدرال رزرو ، به عنوان بانک مرکزی ملی ، باید بدون ترس از عواقب سیاسی ، عرضه پول را کنترل کند. با این وجود ، دستور دوگانه آن برای پایین نگه داشتن تورم در عین حفظ اشتغال کامل ، همیشه یک عمل متوازن محتاطانه با پیامدهای سیاسی آشکار است.

پل ولکر استقلال دفتر را با افزایش بسیار زیاد نرخ ها در اواخر دهه 1970 و اوایل دهه 1980 تعریف کرد. هزینه جیمی کارتر برای رئیس جمهور تمام شد ، اما تورم را از بین برد ، که اقتصاد آمریکا و طبقات متوسط ​​و کارگر را نابود کرد.

متأسفانه ما از ولکر خیلی فاصله گرفته ایم. همکار من نیل کاووتو می گوید که پاول بیشتر او را به یاد آلفرد پنی ورث ، استاد وفادار ضعیف و ضعیف بروس وین در حماسه بتمن می اندازد.

جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو بین 6 اکتبر 2021 بین نمایندگان سناتور در کنگره قدم می زند
جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو بین 6 اکتبر 2021 بین نمایندگان سناتور در کنگره قدم می زند.
کوین دیتچ / گتی ایماژ

سوابق فدرال رزرو پاول نشان می دهد که او اغلب بسیار محتاط تر از آلفرد قدیمی بود. به یاد بیاورید که رئیس جمهور ترامپ چند سال پیش تنها چند توییت متوسط ​​را برای پاول تهیه کرده بود تا از افزایش نرخ فدرال رزرو به دلیل ضرورت داغ شدن اقتصاد عقب نشینی کند.

پس از شکست ترامپ در بایدن در انتخابات نوامبر ، پاول همچنان با نرخ هشداردهنده ای پول خود را پیش می برد و سیاست نرخ بهره نزدیک به صفر و خرید دارایی های گسترده را علیرغم بهبودی از کرونا حفظ می کند.

اکنون پاول به طور ناگهانی شروع به نشان دادن ستون فقرات کرده است و به دلایلی خوب: قیمت همه چیز ، از غذا تا مسکن ، در حال افزایش است و هیچ چیز در چشم نیست. آنقدر پول در اطراف آن جریان دارد که افراد عادی با ارزهای رمزنگاری شده تقلبی معامله می کنند و به دنبال سهام می می روند که پول خود را از دست می دهند.

این نوع حباب های دارایی هرگز به خوبی ختم نمی شوند. (به بحران مالی سال 2008 یا فروپاشی Nasdaq قبل از آن فکر کنید.) بدتر از این ، تورم برای کارگران مالیات مضری است. تاریخ نشان می دهد که این سریعترین راه برای کاشت ناآرامی های اجتماعی است.

سناتور الیزابت وارن (D-MA) در جلسات استماع کمیته بانکداری ، مسکن و امور شهری مجلس سنا با جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو استقبال می کند.
سناتور الیزابت وارن در جلسات استماع کمیته امور بانکی ، مسکن و شهرسازی سنا در 28 سپتامبر 2021 با جروم پاول رئیس فدرال رزرو استقبال می کند.
کوین دیتچ / استخر از طریق REUTERS / عکس فایل

اینجاست که تنگ شدن اتفاق می افتد. هنگامی که فدرال رزرو اقدام به خرید اوراق قرضه می کند ، همانطور که از زمان شیوع بیماری همه گیر اقدام کرده است ، اقتصاد را به سمت رشد سوق می دهد. نرخ ها کاهش می یابد و بانک ها وام های نقدی را به مشاغل سرازیر می کنند.

وقتی فدرال رزرو اوراق قرضه می فروشد ، می خواهد برعکس عمل کند: کند شدن اقتصاد برای مهار تورم با افزایش نرخ بهره.

پاول از طریق سیاست کاهش تدریجی تلاش می کند با عقب نشینی تریلیون ها دلار از اوراق قرضه ای که فدرال رزرو از ابتدای همه گیری انجام داده است ، اوضاع را کمی کند کند. اگر پاول پلک نزند ، فدرال رزرو از خرید اوراق قرضه حداقل 120 میلیارد دلار در ماه به خرید صفر در سال آینده می گذرد.

با این حال ، برنامه های پاول برای محافظت از طبقه متوسط ​​در تضاد با برنامه های حزب دموکرات برای بازسازی اقتصاد از طریق هزینه های هنگفت اجتماعی است. وارن ، برنی سندرز ، AOC و چپ هایی که برنامه اقتصادی بایدن را تعیین کردند می دانند که 5 تریلیون دلار هزینه های مورد نیاز آنها “پرداخت نمی شود” مگر اینکه فدرال رزرو به پرداخت صورتحساب کمک کند.

هرزه.  ماکسین واترز ، کالیفرنیا ، جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو را پس از شنیدن کمیته خدمات مالی در روز پنجشنبه ، 30 سپتامبر 2021 ، مورد ضرب و شتم قرار داد.
ماکسین واترز ، نماینده ای در کالیفرنیا ، جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو را پس از شنیدن کمیته خدمات مالی در روز پنجشنبه ، 30 سپتامبر 2021 ، مورد ضرب و شتم قرار داد.
سارا سیلبیگر / استخر از طریق AP

البته افرادی در وال استریت هستند که می گویند بایدن با هیاهوی احتمالی بازار که می تواند جانشین پاول را همراهی کند ، ریسک نمی کند. سرمایه گذاران می توانند اعتماد خود را به سیستم مالی آمریکا از دست بدهند و سهام ، اوراق قرضه و تقریباً هر چیز دیگری را در آمریکا بفروشند.

شاید برنامه های خرج دم دو پاشنه Dem ، Sens را بکشد. جو مانچین و کیستن سینما و پاول ممکن است محدود شوند.

دیگران وجود دارند – و تعداد آنها رو به افزایش است – که معتقدند منچین و سینما تا حد زیادی خواسته های حزب خود را برآورده خواهند کرد. پیشنهادات بین آبنبات های مخروطی بستنی توسط چپ ها مورد ضرب و شتم قرار می گیرد تا پاول را جایگزین یا حداقل از بین ببرد. Ta-ta به مخروط.

دیدگاهتان را بنویسید