شورش اموال عمومی را به آتش کشید/ این سرکرده اغتشاشات بومی نیست/ عزاداری یا شورش؟


اخبار گروه سیاسی – رجا پس از اعلام ادغام در برخی از کانال‌های فضای مجازی در شب گذشته، تقریباً 150 مردم در یکی از میادین تجمع کردند و از ابتدا می خواستند با شعار تخریبی اوضاع را به هم بزنند و مردم را دور هم جمع کنند.

حوالی ساعت 19:30 و زمانی که نیروی انتظامی وارد میدان شد و از آنها خواست متفرق شوند. گروه های بزرگی از مردم در برخی از خیابان های اصلی تشکیل شدند. و این بار با سنگ و چوب به اموال عمومی، بانک ها و خودروهای مردم حمله کردند. رهبران اصلی این جنبش مردم بومی نبودند.

در دست داشتن یک بطری روغن این افراد به وسایل نقلیه عمومی نقل مکان می کنند. همچنین یک آمبولانس اورژانس که بیماران را به بیمارستانی در چهارراه مخابرات بجنورد منتقل می کرد، آتش زد و اتوبوس های بین چهارراه عامریه و مخابرات نیز آسیب جدی دیدند.

ساعت 20:30 بود، همزمان با ورود نیروهای بسیجی و مردمی به میدان اصلی شهر. آرامش به بسیاری از نقاط شهر بازگشت. اما حرکت محدود اغتشاشگران از چهارراه مخابرات به سمت میدان حضرت قائم (عج) و مسجد بجنورد به تأسیسات شهر آسیب زد.

این گروه کوچک و خشن که برای مهسا امینی عزاداری نکردند، محل رژه در مقابل مسجد بجنورد و در مسیر جاده امام خمینی (ره) را به آتش کشیدند. تابلوهای راهنمایی و رانندگی میدان دولت و همه جا، بیلبوردها و شیشه های شکسته در بسیاری از بانک ها.

از ساعت 22 دیشب آرامش به اقصی نقاط بجنورد بازگشته است، اما نگاهی به وضعیت شهر پس از این ناآرامی ها نشان از صبر نیروی انتظامی در برابر این افراد و تلاش آن ها برای حل مسالمت آمیز موضوع دارد و از سوی دیگر، ابعاد گسترده تر را به کناری نشان می دهد. تخریب اموال عمومی انگ پرچم ها و لباس های محرم و صفر و آسیب به تاسیسات شهر.