شورای شهر “بسته نقض قانونی” را برای کمک به ارائه دهندگان غذا تصویب کرده است


شورای شهر روز پنجشنبه فاکتورهایی را برای رسیدگی به برخی شرایط بحرانی که بیش از 65000 کارگر تحویل غذا در شهر با آن روبرو هستند ، تصویب کرد.

این شش لایحه حداقل دستمزد مورد نیاز برای کارکنان انتقال را تعیین می کند و به کارکنان اجازه می دهد حداکثر فاصله را برای هر سفری که سفر می کنند ، از جمله ابعادی که می توانند در اطراف پل ها یا غارها تعیین کنند ، تعیین کنند. آنها برنامه های جمع آوری هزینه های کارکنان برای دریافت حقوق خود را متوقف می کنند و باید حداقل هفته ای یک بار به کارکنان پرداخت شود. یک لایحه برنامه ها را مجبور می کند سیاست های آموزشی خود را ارائه دهند و کارکنان را کارآمدتر کنند. دیگری برنامه هایی را برای شارژ کارکنان با کیسه های روکش دار که می تواند تا 50 دلار هزینه داشته باشد متوقف می کند. یکی به رستوران هایی نیاز دارد که به کارکنان اجازه دهند از توالت خود استفاده کنند.

مانی رامیرز ، 34 ساله امدادگر مستقر در ارتفاعات مورنینگ ساید ، صبح پنجشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: “دسترسی به توالت ها یک حق انسانی است که همه از آن برخوردارند.

پس از تصویب ، کارلوس منچاکا ، مشاور ، بیانیه ای در مورد “بسته قانونگذاری” ارسال کرد و گفت: “امروز ما با تصویب بخشهای کلیدی قانون تاریخ را ثبت کردیم … ما سرانجام عدالت را برای کارکنان تحویل دادگاه دادیم. جنگ به پایان نرسیده است با این حال ، ما برای ایمنی آنها در شهرمان و حقوق آنها از طریق بسته قانونی مبارزه خواهیم کرد. “

کارلینا ریورا ، عضو شورا ، که از قبض حمام حمایت کرد و تقریباً دو سال روی بسته اسکناس کار کرد ، گفت: “غریزه من این است که بگویم نمی توانم باور کنم که این روز بالاخره فرا رسیده است ، اما حقیقت این است که من می توانم این کار را انجام دهم.”

“این مبارزه بسیار دشوار بود ، در واقع می توانم بگویم این چند ماه بعد است [the bills’] این معرفی گواهی بر ظرفیت بسیج قوی و سرمایه گذاری Deliveristas شهر است. ” ممکن است برای رسیدن به این زمان لحظات تکان دهنده ای طول کشیده باشد – سیل و فاجعه های عمیق – اما این پیروزی از آن شماست ، ما می دانیم که چقدر برای این شهر اهمیت دارد ، می دانیم که کارگران شایسته افتخار و احترام هستند. ”

علیرغم تجلیل از “کارگران مهم” ، مشکلات و نارسایی هایی که به کارخانه وارد شد به ویژه در طول فاجعه شدید بود.

بر اساس یک نظرسنجی ناامید کننده که هفته گذشته منتشر شد ، کارکنان برنامه تحویل به طور منظم حقوق بسیار کمتری نسبت به حداقل دستمزد نیویورک دریافت می کنند ، آنها از حفاظت و حفاظت اولیه برخوردار نیستند. سرقت و ضرب و جرح فیزیکی به

به استثنای نکات – که “بسیار ناپایدار” هستند اما منبع درآمد مهمی برای آنها است – این نظرسنجی نشان داد که میانگین حقوق کارکنان تحویل شهر نیویورک 7.94 دلار است. حتی با وجود نکات ، دستمزد خالص ساعتی 12.21 دلار است که کمتر از حداقل دستمزد 15 دلار NY است. علاوه بر این ، تقریباً 42 درصد از پاسخ دهندگان در طول هفته از عدم پرداخت مبلغ اندک مشاوره ، تأخیر در پرداخت یا عدم پرداخت گزارش کرده اند.

برد لندر ، که از قانون حداقل دستمزد حمایت می کرد. امسال آنها اقدامات گالوانیزه ای را برای مطالبه حقوق ، امنیت و شرایط کار بهتر برای کارگرانی که از حمایت سنتی کار خارج شده اند ، اجرا کرده اند. “

در میان برنامه های اصلی تحویل – Grubhub ، Doordash و UberEats – فقط Grubhub به توافق رسیده است.

بیل دی بلاسیو ، شهردار ، از این لوایح حمایت کرد ، که صبح امروز در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت: “این قانون مهم است. تولیدکنندگان در این بحران پیشرفت زیادی کرده اند.” کمک به بهبود زندگی آنها کمی راحت تر است. من می دانم که شورای شهر احساس قدرت می کند. ما روی این قانون با هم کار کرده ایم و من مشتاقانه منتظر حمایت از آن هستم. “

برخی از حامیان می گویند امیدوارند این چارچوب بتواند در سایر شهرهای کشور برای حفاظت از حقوق کارگران مورد استفاده قرار گیرد.

پاتریشیا کامپوس-مدینه ، مدیر اجرایی م Instituteسسه پرسنل در دانشکده روابط صنعتی و کارگری دانشگاه کرنل ، گفت که اگرچه این لوایح یک گام مثبت است ، اما هنوز کارهای زیادی برای کمک به کارکنان تحویل کار وجود دارد.

او گفت: “حفاظت از ملاحظات نیازهای اساسی کارکنان برنامه محور را که باید در کار خود دارای شأن و منزلت باشند ، برطرف می کند.” “از اینجا ، ما باید به بحث سیاسی بپردازیم که در آن ما یک چارچوب قانونی محلی و دولتی را برای کارگران مبتنی بر برنامه ایجاد می کنیم تا در مورد حق کار با کارفرمایان مذاکره کنند.

وی ادامه داد: “شرکت های برنامه کاربردی مدل کسب و کار خود را به یک ساختمان پیمانکار مستقل متصل کرده اند که به هزینه های عملیاتی تبدیل می شود و از شبکه ایمنی کارکنان ، مشتریان و در نهایت جامعه گسترده محافظت می کند.” توسط سیاست گذاران برای تعیین اینکه چه کسی مسئول این فرم مستقل پیمانکاری است که کارگران را در سراسر اقتصاد بدون احترام به حقوق بشر و کارگران اساسی در سراسر اقتصاد رها می کند. ”

در ماه ژوئیه ، شورای شهر به افزایش پوشش برنامه های ارجاع شخص ثالث در طول فاجعه به میزان 15 درصد تحویل و 5 درصد خدمات دیگر مانند بازاریابی رای داد. پوشش قرار بود در آگوست منقضی شود و به برنامه ها اجازه می دهد تا بسته به خدمات ، مجموعاً 30 تا 35 درصد کارمزد دریافت کنند.

این جلد توسط Los Deliveristas Unidos ، صاحبان اکثر روزنامه های غذایی مهاجر که برای حقوق کارگران مبارزه می کنند ، پشتیبانی می شود. این گروه بخشی از پروژه عدالت کارگری است و آنها تجمعاتی را در طول سال برگزار می کنند و شورایاران را وادار می کنند تا این لایحه را برای بهبود شرایط کاری تصویب کنند.

در اوایل ماه جاری ، Grubhub ، DoorDash و UberEats شکایتی را علیه هزینه های عادی ارائه خدمات اعلام کردند و استدلال کردند که “این هزینه توانایی خدمات تحویل را برای تقسیم هزینه تحویل به رستوران ها محدود می کند ، و مشتریان ، رانندگان و برنامه های تحویل برگه را ترک می کند.”

هفته گذشته ، Doordash همچنین شکایتی جداگانه علیه این شهر انجام داد و ادعا کرد که قانون جدیدی که مناطق تحویل غذا را ملزم می کند تا اطلاعات مشتریان را با رستوران ها به اشتراک بگذارند ، حقوق خصوصی مشتریان آنها را نقض می کند.دیدگاهتان را بنویسید