شناسایی 5 کالای اولویت دار برای مبارزه با قاچاق انسان


رجانیوز وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: «در چارچوب طرح جامع مبارزه با قاچاق که توسط وزارت صمت انجام شده است اولویت پنج مورد یعنی قطعات خودرو، پوشاک، لوازم خانگی و … از قبل تعیین شده و مراحل آن به ترتیب است.» که گام سوم آغاز شده است اجرا خواهد شد

«سیدرضا فاطمی امین» در دومین روز از دهه تولید و تجارت فراخوان داد «سازمان ها؛ هم افزایی تولید و تجارت» در دیدار با نمایندگان سازمان های مردم نهاد با بیان اینکه تاکنون 317 بخشنامه و آیین نامه در سطح وزارت صنعت، معدن و تجارت به درستی تلفیق و تدوین شده است، گفت: و این روند ادامه دارد.

او ادامه داد: ما باید بر اصلاح سازوکار با توجه به شرایط فعلی کشور تمرکز کنیم. و با تعیین یک بازه زمانی در ایجاد ایده ها و طرح های پیشرو ما می توانیم در ساخت و توسعه زیرساخت ها به جلو حرکت کنیم.»

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای رهبری درست در بخش‌های مختلف صنعتی معدن و تجارت هر گوشه از چشم انداز تاریخی گذشته که قدمتی در حدود صد سال دارد. از جمله بلوغ، جهش و مرزها، مشکلات آنها و ریشه ها و راه حل ها آنچه در دسترس است را در نظر بگیرید

فاطمی امین افزود: اشراف فعال و جاری در انجمن در موضوعات مختلف و بخش های تولیدی و بازرگانی کشور می تواند درک موجود را تعمیق بخشد و به طور موثر مسیر را بشکند.

وی ادامه داد: وزارت صمت حدود 25 درصد از اقتصاد کشور را بر عهده دارد و با توجه به تنوع و گستردگی حوزه ای که در بر می گیرد. باید فضای همکاری و تعامل و تعامل جدی بین سازمان ها وجود داشته باشد. برای یافتن ریشه مسائل و مشکلات و تدوین راه حل های موثر» به عنوان.

وزیر صنعت، معدن و تجارت هشدار داد: از مرداد ماه امسال در یک برنامه شش ماهه نسبت به تثبیت مقررات موجود اقدام خواهیم کرد. و قطعاً به نظرات و نظرات بخش خصوصی و شرکتی توجه خواهیم کرد.»

فاطمی امین گفت: از سازمان‌ها می‌خواهیم در هر حوزه‌ای که مسئولیت دارند، مسائل و موضوعات مربوط به قوانین و توصیه‌های نامربوط و متناقض را فهرست کرده و پیشنهادات خود را ارائه کنند.

وی تاکید کرد: ما با بخش خصوصی اعتقاد راسخ داریم که بی ثباتی در فرآیندهای تصمیم گیری مانعی برای رشد موفق بخش است. بنابراین باید همه مسائل را با هم بررسی کرد و بر اساس همه مقتضیات تصمیم گرفت.»

فاطمی امین ادامه داد: شاخص های تولیدی و تجاری کشورها باید به درستی شناسایی شود زیرا تنها در صورت وجود سطح مناسب می توانیم برنامه هفت را برای تضمین ثبات نظارتی اجرا کنیم.

وزیر می تواند اضافه کند: در ساختار جدید وزارت صنعت معدن و تجارت بررسی جدی در موارد مربوطه صورت گرفته است. و هر یک از زیرمجموعه های وزارتخانه مسئولیت تعامل خوب با سازمان های مردم نهاد را در قالب توانایی های تعریف شده.»

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت که در تعیین قیمت ها ما باید معیارهای خاصی را رعایت کنیم، مثلاً کالاهایی مانند سیمان، فولاد و … بر اساس قوانین بورس عرضه می شوند و در بازار تعادل دارند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: اجرای همزمان سیاست دولت مبنی بر حذف ارز مورد نیاز تمهیدات ویژه ای برای سود بازرگانی کالاهای وارداتی ضروری اعمال شده است. متناسب با نیاز کالاهای کشور

فاطمی امین با اشاره به اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ایجاد شفافیت در کالاهای کشور و مبارزه با قاچاق کالا گفت: در قالب طرح جامع مبارزه با قاچاق کالا توسط وزارت صمت انجام شده است. اولویت برای پنج کالا شامل قطعات خودرو، پوشاک، لوازم خانگی و … و گردش کار پروژه تعریف شده است. که گام سوم را آغاز کرده است

شایان ذکر است که در این نشست نمایندگان تعدادی از سازمان های صنعتی و بازرگانی کشور فدراسیون صنایع هستند. معدن و تجارت انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی انجمن صنعت قطعات خودرو انجمن لوازم خانگی انجمن سازندگان موبایل و تجهیزات وابسته، انجمن خودروسازان، فولادسازان، خانه معدن ایران، انجمن تحقیق و توسعه، کامپوزیت، رنگ و رزین، انجمن صنایع پوشاک، ماشین‌سازی، نظام مهندسی کنفدراسیون معدن و صادرات ایران در خصوص مشکلات و معضلات اظهارنظر کردند. در تسهیل و رفع موانع تولید و تجارت.

لزوم ایجاد و ایجاد کانال های ارتباطی مطمئن و مستمر بین وزارت صنعت معدن و تجارت و سازمان های خصوصی ایفای نقش به عنوان واسطه بین سازمان های دولتی و بخش اقتصادی و برای تثبیت روند صدور دستورات و بخشنامه ها تشکیل جلسه دهند.

علاوه بر این، وزرای انجمن با نمایندگان سازمان ملاقات می کنند. وی بر لزوم توجه جدی دولتی و اداری تاکید کرد. در فرآیند تصمیم گیری رای گیری و نظرات فعالان و تشکل های مردم نهاد به عنوان نمایندگان

ضرورت حساسیت دولت و سکوت وزارتخانه ها نسبت به پیدایش و زوال سازمان ها. توجه جدی به تأثیر موضوعات مرتبط با سیاست خارجی در بخش‌های صنعت، معدن و تجارت و اعمال موضوعات مربوطه در آیین نامه ها و دستورات صادره و ظرفیت تولید کشور را معرفی کند سیاست ارتقای دولت از دیگر دیدگاه های هیئت بخش خصوصی در دیدار با فاطمی امین است.

ضمناً در این جلسه نمایندگان بخش خصوصی به توانمندی های مدیران اجرایی و کارشناسان می پردازند آمادگی خود را برای مشارکت و همکاری اعلام کرده است اگر به عنوان یک مجری دولت حمایت شود تا کسب و کار را بهتر توسعه دهد.