سیزدهمین تسریع دولت در ساخت 6 نیروگاه/ نیروگاه متصل به شبکه برای اولین بار در یک ماه گذشته.


گروه اقتصادی رجا نیوز: تابستان امسال، پس از سال ها قطعی مکرر و برنامه ریزی نشده برق در تابستان امسال، مردم از ناز پایداری شبکه توزیع برق آگاه هستند. در کنار شهروندان و مصرف کنندگان، به اصطلاح صنایع و واحدهای تولیدی قربانیان اصلی قطع برق هستند. پایان تابستان با برنامه های از پیش تعیین شده و مدیریت مصرف و بدون آسیب به تولید آنها.

گزارش کردن رجا نیوزاز تحقیقات مشخص شد که سال پایانی سیزدهمین کارنامه ساخت نیروگاه دولت، تعمیر نیروگاه در کنار سایر اقدامات. این عاملی است که منجر به تامین برق پایدار در بخش خانگی می شود. و مدیریت مصرف برق در سایر مناطق ..

بعد از این رکوردشکنی ها صنعت برق در آخرین ماه تابستان و شهریور ماه سال جاری بار دیگر رکورد زد..

به گزارش مپنا، در شهریور 1401 تعداد واحدهای نیروگاه سنکرون طی یک ماه به ارقام جدیدی رسید بر این اساس تنها در 31 شهریور 1401 تعداد 6 نیروگاه زاهدان 1، عسلویه، فردوسی، زاهدان 2، تربت حیدریه و دو به ارقام جدیدی رسید. کوهه همه به شبکه برق متصل هستند..

به گزارش مبنا، شش نیروگاه مجموعاً 873 مگاوات ظرفیت تولید دارند و وارد مرحله همگام سازی با شبکه برق کشور شده اند..

این رکورد در حالی ثبت شد که همگام سازی 6 واحد تولید برق در یک ماه دستاورد بزرگی است و نویدبخش پایداری شبکه توزیع برق در چند سال آینده است.

جزئیات پروژه ساخت نیروگاه در سال گذشته

بنابراین گزارش، از ابتدای شهریور ماه سال گذشته تلاش برای تامین 6000 مگاوات نیروگاه تا پایان شهریور 1401 در یک سال آغاز شد..

در همین راستا جناب آقای Mo-yeon Hae Ri معاون وزیر برق و انرژی جزئیات پروژه برق 6000 مگاواتی گفت: پروژه هایی که در سال اول دولت در نظر داریم شامل 6000 مگاوات ظرفیت اضافی است که 4900 مگاوات آن مربوط به واحدهای انرژی حرارتی و تجدیدپذیر است..»

به گفته حائری، 4260 مگاوات این پروژه یک واحد خنک کننده است که توسط وزارت نیرو ساخته شده است. و یک واحد توسط وزارت صنعت ساخته شد تا اولین نیروگاهی باشد که طبق تفاهم نامه وزارت نیرو و صنعت ساخته شده است..

این نیروگاه 500 مگاواتی برق تجدیدپذیر را تولید می کند و 286 واحد موجود نیز با کمک کارشناسان داخلی به 1115 مگاوات ارتقا می یابد..

تاریخ ساخت نیروگاه در یک سال فرو ریخت.

نکته قابل توجه در برنامه سال اول دولت برای افزایش ساخت نیروگاه این است که رکورد ساخت نیروگاه در یک سال در کشور شکسته شد..

بر اساس آمار، بیشترین آمار مربوط به افزایش ظرفیت نیروگاهی در یک سال مربوط به سال 1398 با توسعه 4935 مگاواتی است اما در سال اول دولت سیزدهم، رشد 6000 مگاواتی واحدهای نیروگاهی. باعث این با 22 درصد بهبود ثبت خواهد شد..

مشکلات آتش سوزی کشور را هم حل کنید. ساخت نیروگاه 12000 مگاواتی در دو سال.

از اجرای موفقیت آمیز پروژه نیروگاه 6000 مگاواتی در سال گذشته وزارت نیرو پروژه 6000 مگاواتی دیگر نیروگاه را در دستور کار 1402 خود قرار داده است..

در این خصوص عبدالرسول پشهنگ، مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: برای اطمینان از پیک ثابت برق در تابستان سال آینده، مقرر شد ظرفیت نیروگاهی کشور 6000 مگاوات افزایش یابد که بیش از 3500 مگاوات از این ظرفیت مربوط به نیروگاه های دولتی و خصوصی است. و مابقی توسط نیروگاه های صنعتی، انرژی های تجدیدپذیر و تولید پراکنده محقق خواهد شد..»

بنابراین بر اساس این گزارش، توجه به تعهد برای ساخت 6000 مگاوات نیروگاه تا پایان شهریور 1401 دور از دسترس به نظر می رسد. و احداث نیروگاه 12000 مگاواتی ظرف 2 سال می تواند زمینه ساز حل مشکلات پایدار برق کشور باشد..