سیب زمینی کاناپه چهل مایل در ساعت و دیگر افسانه های تازی

این یک راز است که چرا به نظر می رسد سگ های تازی تصورات نادرست زیادی را پرورش می دهند، اما به نظر می رسد تصورات جدید با فراوانی اسطوره های شهری ظاهر می شوند. مدتی قبل نامه‌ای به سردبیر در روزنامه محلی ما منتشر شد که در آن حمله به شخصیت سگ‌های تازی و آموزش و تمرین مسابقه سگ‌ها توسط گربه خانگی‌اش توسط یک سگ تازی که در حال فرار بود کشته شد، منتشر شد. این غرغر خشمگین یک ثانیه را ایجاد کرد که نادرستی های بیشتری را در مورد ماهیت تازی ها و آموزش آنها منتشر کرد.

فکر نمی‌کنم هیچ یک از این دو نفر نامه‌های خود را با سوء نیت عمدی نوشته باشند. اغلب دوستان از من می پرسند که آیا سگ ها پس از پایان مسابقه مورد بدرفتاری قرار می گیرند یا کشته می شوند. گروه‌های حقوق حیوانات اطلاعات گمراه‌کننده‌ای را درباره صنعت تازی منتشر می‌کنند و صاحبان سگ‌های تازی در بیشتر موارد ترجیح داده‌اند به جای اعتبار بخشیدن به آن‌ها، آنها را نادیده بگیرند. به نظر من این یک قضاوت نادرست فاحش بوده است. افراد مهربان و خوب به معنای میلیون‌ها نفر به گروه‌های حقوق حیوانات پول می‌دهند و آنها از این خزانه‌های چربی برای پیشبرد اهداف بسیاری از جمله ممنوعیت مسابقه سگ‌های تازی استفاده می‌کنند. با عدم مقابله با این اتهامات در حین ورود به تازی، به نظر می رسد که مردم راز کثیفی را پنهان می کنند.

ورزش واقعی شبکه HBO با برایانت گامبل در سال 2004 داستانی در مورد مسابقه سگ های تازی داشت که بر باورهای غلط نیز تأکید داشت و گزارشگر او برنارد گلدبرگ تمام تلاش خود را در این بخش برای پیشبرد اهداف این فعال حیوانات انجام داد. داستان از ظلم نگه داشتن سگ های تازی در قفس های کوچک در تمام طول روز صحبت می کرد، به جز زمانی که برای دویدن بیرون آورده می شد. با این حال، آیا همه مربیان خوب سگ پیشنهاد نمی‌کنند که سگ‌های خانگی خود را در طول روز و برای غذا دادن و خوابیدن در جعبه نگهداری کنیم؟ سگ‌های خانگی نسبت به سگ‌های تازی مسابقه‌ای ساعت‌های بیشتری را در جعبه می‌گذرانند، زیرا معمولاً در حالی که صاحبشان در محل کار هستند، در جعبه هستند. تازی ها را چند بار در روز برای کشش و گلدان آزاد می کنند و هر تازی که تا به حال دیده ام نسبت به زمان بیرون آمدن متعصب است. بسیاری از شب‌ها برای دویدن به لانه برای ساعت 9 کوتاه شده است. این را در نظر داشته باشید دفعه بعد که بعد از کار برای ساعاتی شاد توقف کردید نه اینکه برای پیاده روی فیدو درست به خانه بروید. این پیشنهاد که سگ های تازی همیشه در جعبه های کوچک زندانی می شوند کاملاً نادرست است. جعبه های تازی به اندازه ای بزرگ هستند که بزرگترین سگ ها بتوانند در اطراف حرکت کنند و به راحتی در آن استراحت کنند.

شاید تعجب بسیاری از مردم را داشته باشد که بدانند یکی از تنظیمات بزرگی که یک سگ تازی باید در هنگام شروع زندگی خود به عنوان یک حیوان خانگی انجام دهد، تنهایی است که گاهی خود را در رفتارهای اضطراب جدایی نشان می دهد. سگ های تازی زندگی خود را به عنوان یک توله سگ با مادر و خواهر و برادرشان شروع می کنند که در تمام طول روز توسط مراقبان انسانی خود مراقبت می کنند. سپس از شیر گرفته می‌شوند و سال بعدی زندگی‌شان را به رشد و بازی با خواهر و برادرشان در پادوک‌های بزرگ می‌گذرانند که در تمام طول روز توسط مراقبان انسانی‌شان مراقبت می‌شود. در یک سال، توله‌ها از پادوک بیرون می‌آیند و تمام روز را با آموزش، نظافت، درمان دارویی و لمس و دست زدن در تمام طول روز می‌گذرانند که با چرت زدن و فرورفتگی با تمام سگ‌های دیگر در لانه چندین بار در روز شکسته می‌شوند. این زمانی ادامه می یابد که آنها بعد از دبیرستان به مسیر مسابقه می روند. وقتی سگ مسیر را به سمت خانه حیوان خانگی ترک می‌کند، اغلب خود را در تمام طول روز تنها می‌بیند، در حالی که صاحبش سر کار است، زیرا عادت کرده است که انسان‌هایی در اطرافش صحبت کنند، نظافت کنند یا مدام او را نوازش کنند. بسیاری از مردم به اشتباه فکر می کنند عاقلانه است که فقط با یک سگ تازی شروع کنند زیرا نمی خواهند زیاد گاز بگیرند، بنابراین او اغلب در خانه ای است که تنها سگ است پس از گذراندن تمام وجودش با یک گله بزرگ. دوستان. به هر حال سگ ها به طور طبیعی اجتماعی هستند و به همین دلیل است که آنها حیوانات خانگی بزرگی می سازند. در حالی که من از اجازه دادن به سگ ها برای تسلط بر زندگی شما یا بیشتر از آنچه شما می توانید حمایت کنید دفاع نمی کنم – اغلب نگهداری دو تازی راحت تر و خوشحال تر از یک تازی است.

در قطعه Real Sports، مردی با چهره تیره اظهار داشت که سگ‌ها همیشه وقتی در پیست نمی‌آمدند کشته می‌شدند. او همچنین گفت که سگ‌ها فقط ماشین‌هایی را در آنجا راه‌اندازی می‌کنند تا پولی به جیب بزنند و تازی‌ها اینطور به آن‌ها نگاه می‌کردند. من باید مراقب باشم که چگونه اینجا می نویسم زیرا این یکی من را عصبانی می کند. مانند هر تجارت حیوانی، کیسه‌های خاکی وجود دارد که سعی می‌کنند پول سریعی را به دست آورند که به رفاه حیوانات اهمیتی نمی‌دهند، از این رو چهره تیره آن مرد است. این افراد در حال حاضر در اقلیت هستند نه قانون و مدت زیادی در تجارت دوام نمی آورند. به صراحت بگویم – مقدار زیادی پشت شکستن، کثیف، کار سخت، ساعت های طولانی و دلشکستگی در تجارت تازی وجود دارد و پول زیادی هم نمی توان به دست آورد. روز در لانه از ساعت شش صبح شروع می شود و با حضور نهایی در ساعت ده بعد از ظهر به پایان می رسد. برنارد گلدبرگ گزارشگر در جمع بندی خود به برایانت گفت که همه صاحبان سگ تازی صدها توله سگ را به امید تولید یک برنده سهام 200000 دلاری پرورش می دهند. در حالی که این نکته ممکن است در گوش خود خبرنگاران هوشمندانه به نظر برسد، اما برای شخصی که سال‌ها در زمینه تجارت سگ تازی بوده خنده‌دار است. هیچ کس برای رسیدن به چنین هدفی سال ها و سال ها تلاش نمی کند، زیرا اگر خیلی خیلی خوش شانس باشید، فقط یک بار در زندگی اتفاق می افتد. واقعیت ساده این است – اکثر افرادی که در تجارت سگ تازی هستند به این دلیل هستند که عاشق تازی هستند. آنها آنها را به عنوان یک توله سگ کوچک دوست دارند و آنها مادر پیر یا سگ گل میخ را با پوزه نمکی دوست دارند. گواه این واقعیت است که بسیاری از مزارع تازی ها چندین حیوان خانگی دارند که در اطراف ملک می چرخند و به عنوان حیوان خانگی در خانه زندگی می کنند.

من بارها شنیده ام که تازی ها با گوشت خام خطرناک تهیه شده از حیوانات مرده که اغلب شروع به پوسیدگی می کنند و به همین دلیل دندان هایشان خراب می شود، تغذیه می شوند. “شیبی” که تازی ها تغذیه می شوند، مخلوطی از گوشت قرمز با کیفیت، وعده غذایی و مکمل ها با تعادل دقیق کربوهیدرات ها، پروتئین ها و ویتامین ها است که نه تنها برای لاغر نگه داشتن آنها طراحی شده است، زیرا چربی ها در دنیای حیوانات به همان اندازه آهسته هستند. و مانند انسان ناسالم است، بلکه برای حفظ عضله سالم با انرژی فراوان برای دوی سرعت. تازی ها بهترین ورزشکاران سگ سگ هستند و بنابراین برای حمایت از سیستم خود به تغذیه نیاز دارند. قیمت غذایی که به آنها داده می شود 2 تا 3 برابر چیزی است که یک سگ خانگی می خورد. مسابقه تازی بسیار رقابتی است. در واقع من اغلب دوست دارم به عنوان یک بازیگر وارد هالیوود شوم. سرمایه‌گذاری هزاران نفر در جوجه‌های پرورشی، امکانات، تجهیزات و زمان برای صرفه‌جویی چند دلاری در خوراک بسیار کمی منطقی است. جنبه منفی آن این است که مانند غذای کنسرو شده سگ، تازی ها غذا می گیرند، تمایل دارند به دندان هایشان بچسبند و باعث پوسیدگی دندان شوند. دلیل کیفیت رژیم غذایی تازی این است که آنها نسبت به سایر سگ های هم اندازه خود طول عمر بیشتری دارند.

تازی ها عصبی نیستند و بعید است که تازی که به فرزندی پذیرفته شده مورد آزار فیزیکی قرار گرفته باشد. سگ های تازی سگ های بسیار حساسی هستند و رفتار نادرست همیشه آنها را از بین می برد. همچنین به نظر می رسد که آنها حافظه شگفت انگیزی دارند و اشتباهاتی که در رسیدگی به آنها مرتکب شده اند، اگرچه معمولا بخشیده شدن به ندرت فراموش می شود. سگ های مربی آزارگر همگی شکست می خورند و او بلافاصله از کار خارج می شود. کمک‌های هجوم‌آمیز لانه بلافاصله از محل بیرون می‌آیند، احتمالاً با یک ضربه خوب مربی برای اندازه‌گیری خوب. هنگامی که یک سگ به فرزندخواندگی رفتار عصبی نشان می دهد، به طور کلی به دلیل مسائل ذکر شده در بالا است. اگرچه آنها را سیب زمینی کاناپه چهل مایل در ساعت می نامند، اما مانند همه سگ ها به بیرون رفتن و دیدن دنیا نیاز دارند. کاملاً ضروری است که سگ ها برای پیاده روی روزانه در محله بیرون بیایند. این همه دنیای آنهاست و آنها دوست دارند در مورد آن تحقیق کنند. متابولیسم سگ تازی مانند یوزپلنگ است. آنها در اطراف دراز می کشند و استراحت می کنند تا انرژی را برای آن سرعت انفجاری ذخیره کنند. چند بار در هفته به پارک سگ‌ها برای دویدن با بند خوب است – مراقب بچه‌های کرکی و پوزه‌های کوچک باشید، لطفاً فقط در صورتی که بعد از رها کردن فراری‌تان، یکی وارد شود. تازی ها کاملاً قادر به یادگیری به یاد آوردن هستند، فقط باید مراقب بود که هرگز اجازه ندهید او را در پارک های باز که در آن ممکن است در ترافیک قرار بگیرد، رها شود. تا آنجا که من نگران هستم این برای همه سگ ها صادق است.

بله درست است که در طول قرن ها سگ های تازی برای طمع و لذت انسان پرورش یافته و تربیت شده اند. یکی از حیوانات اهلی را نام ببرید که این کار را نکرده است. من برای خود بسیار خوشحالم که سگ های تازی اینجا هستند و صنعت مسابقه آنها را احتمالاً به طور تصادفی سالم ترین نژاد سگ در مورد بیماری های ژنتیکی کرده است. دیسپلازی هیپ در سگ های تازی به نظر هر پرورش دهنده و مربی مسابقه ای است که من تا به حال پرسیده ام، (این بچه ها همه به معنای واقعی کلمه هزاران سگ را می شناسند و با آنها رفتار می کنند) همه به جز ناشناخته و در خطوط نمایش AKC، طبق پایگاه داده OFA هنوز فقط وجود دارد. در دو درصد هنگامی که یک دهم ثانیه از هم جدا می شود، شکست ساختار استخوانی فوق العاده ضروری است. از آنجایی که معمولاً فقط از مسابقات بزرگ برای پرورش استفاده می شود، چیزهایی مانند قلب بد، آرنج و باسن هرگز در خطوط خونی ماندگار نشده اند. سینه‌های باریک عمیقی که در سگ‌های تازی نمایشی دیده می‌شوند و به گرایش به نفخ کمک می‌کنند، نباید برای دویدن مفید باشند، زیرا در مسابقه‌ای چنین شکلی را نمی‌بینید. سرطان استخوان که به نظر می رسد همه نژادهای سگ تازی بزرگ را گرفتار می کند، به طور کلی اعتقاد بر این است که ناشی از آسیب قبلی به استخوان است که اغلب در طول رشد شناسایی نشده است.

برخی از صاحبان سگ های تازی وجود دارند که هنوز سگ های زیادی را پرورش می دهند. این شانس را می‌گیریم که یک ماده متوسط ​​که به یک پدر بزرگ تبدیل شده باشد، برنده خواهد شد. این دایناسورها با فشارهای اقتصادی از تجارت خارج می شوند. اگر فقط بهترین ماده ها به بهترین نرها پرورش داده شوند، نتایج سگ های کمتر و بهتری خواهد بود و این به معنای سگ های کمتری است که باید نوازش شوند. روش تولید صدها توله سگ برای بدست آوردن چند توله خوب دیگر امکان پذیر نیست. تعداد بسیار کمی از تازی های سالم قابل قبول در حال حاضر معدوم شده اند و ما برای رسیدن به روزی تلاش می کنیم که این تعداد به صفر برسد. صاحبان، پرورش دهندگان و مربیان در قبال رفاه این حیوانات شگفت انگیز در مراقبت از خود پاسخگو خواهند بود.

همه کسانی که به آنها هدیه بزرگی داده شده است که یک تازی را بشناسند و دوست داشته باشند، می دانند که هیچ چیز مانند آنها وجود ندارد. ممکن است روزی فرا برسد که مسیرهای مسابقه بسته شوند و جریان سگ های فرزندخوانده به سرعت متوقف شود. سپس هزاران نفری که عاشق تازی شده اند باید سگ های تازی خود را به عنوان توله سگ بخرند و قیمت آن بالا و تقاضا بسیار زیاد خواهد بود. کارخانه های توله سگ در میسوری و اوکلاهاما بوی پول آسان را حس می کنند و سپس مادران و پدران توله سگ های تازی دیگر در لانه های راحت با پادوک های بزرگ و جادار زندگی نخواهند کرد و مراقبانی که هر روز مجهز به قیچی، ناخن گیر، برس نرم، استخوان شیر هستند. و در آغوش می گیرند، اما در قفس های تنگ و کثیف زندانی خواهند شد، در حالی که ادرار خودشان آرنج ها و پاهای محافظت نشده شان را می سوزاند. سپس توله‌ها در قفس‌های تنگ فروشگاه حیوانات خانگی منتظر می‌مانند تا کسی بیاید و آنها را بدون بررسی پیشینه، بدون راهنمایی و نه به عنوان عضوی از خانواده که با دقت فکر کرده‌اند، بلکه از روی همدردی با نگاه کردن به آن چشمان عمیق روح‌آلود، بخرد. سپس افراد PETA، HSUS، GREY2K و دیگران می توانند دستی به پشت خود بزنند و بدانند که کار خوب خود را انجام داده اند.