سود سهام عدالت دو برابر شد/ تخلفات شرکت بورسی به مراجع قانونی اعلام شد.


گروه اقتصادی رجا نیوز: امروزه حقوق صاحبان سهام و مسائل پیرامونی به نفع سهامداران است. پرداخت سود به بازماندگانی که شماره شبای معتبری را در سامانه سجام بارگذاری نکرده اند یا پرداخت حقوق صاحبان سهام به بازماندگان از جمله موضوعاتی بود که هفته گذشته منتشر شد.

پیمان حدادی، دستیار ویژه و رئیس مشاور حقوقی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی با اشاره به اینکه سود پرداختی سهامداران در سال گذشته 30 میلیارد تن برآورد شده است، نوشت: با توجه به برگزاری مجامع فولاد و با فارس، جم، حکمتی، شاراز، رمپنا و … پیش بینی می شود سود نقدی عدالت از 60 میلیارد عبور کند. تن در سال جاری، با بیش از 100 درصد رشد.

*هزینه برگزاری مجمع عمومی جدید از جیب مدیرعامل پرداخت شود.

در پی عدم موافقت نمایندگان سهامداران عدالت برای حضور در مجمع عمومی شرکت انرژی فجر خلیج فارس. رئیس سازمان خصوصی سازی در نامه ای به رئیس هلدینگ خلیج فارس تخلف محسوب می شود و در نامه قربانزاده به علی عسگری آمده است: سازمان خصوصی سازی در تاریخ 31 تیر 1401 به شرکت انرژی فجر خلیج فارس برای پذیرش نمایندگان سهام عدالت در مجمع عمومی این شرکت مغایر با این نامه و برخلاف مصوبه شورای 13 بهمن 1400 عالی ترین بورس اوراق بهادار می باشد. در مجمع عمومی مورخ 29 تیر 1401 از پذیرش سرمایه نمایندگی امتناع ورزید و از غیرقانونی بودن مجمع آگاه بود. امتناع از پذیرش نمایندگان سهام عدالت این امر باعث شد تا پرداخت سود و زیان سهامداران اقلیت به تاخیر بیفتد.

لذا ضمن مخالفت با صدور مجوز ثبت مجمع عمومی این شرکت لطفا توجه داشته باشید که از امروز به بعد کلیه مجوزهای شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و شرکت های تابعه آن به حالت تعلیق در می آید و صورتجلسه جلسه متوقف می شود. هیئت مدیره و مجامع عمومی شرکت صنایع خلیج فارس و شرکتهای تحت کنترل آن به حالت تعلیق در می آید. تا زمانی که حقوق سهامداران به وضوح شناسایی و تثبیت نشود، اعطا نخواهد شد.

ضمناً اقدامات غیرقانونی مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت خلیج فارس جهت پیگرد قانونی اعلام می گردد و همچنین تمامی هزینه تجدید مجمع عمومی این شرکت از حساب شخصی پرشین پرداخت خواهد شد. شرکت خلیج. مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره

* دولت قبل قانون سهام سرمایه را زیر پا گذاشت.

مهدی ساداتی رئیس سازمان اعتبارات مجلس گفت: یکی از اقدامات غیرقانونی دولت قبل در برابر برابری، تشویق مردم به انتخاب روش های مدیریت مستقیم بود تا استان کمتر مالکیت داشته باشد. شرکت های سرمایه گذاری و سرمایه داران می توانند بخشی از سهام شرکت را در رای گیری این شرکت ها خریداری کنند تا قوی باشند.

ارزش سهام چقدر است؟

پرتفوی سهام شامل تعدادی سهام و نمادهای ارزشمند بازار سرمایه است. این با نوسانات ارزش در هفته گذشته همراه شده است. این سهم در ماه فوریه با ارزش کمتری روبرو شد و در ماه مارس نیز نوسان داشت.

ارزش این سهام در هفته اول فروردین کاهش یافت. این برخلاف رشد شاخص های عملکرد بازار سرمایه است. اما در هفته دوم فروردین و با رشد شاخص تلفیقی ارزش سهام عدالت نیز افزایش یافته است. قابل تحسین البته این سهام در هفته سوم فروردین کاهش یافت. ارزش این سهم در هفته چهارم فروردین ماه با رشد 4 درصدی رشد چشمگیری داشت.

سهام هر هفته از ماه مه در حال افزایش است. سهام عدالت در هفته اول اردیبهشت 0.85 درصد افزایش یافت و در هفته دوم اردیبهشت 0.42 درصد کاهش داشت. ارزش این سبد دارایی در هفته سوم اردیبهشت 0.68 درصد افزایش یافت. ارزش سهام در هفته آخر ماه می 1.7 درصد افزایش یافت.

ارزش سهام در هفته اول ژوئن 1.29 درصد کاهش یافت. این روند نزولی تا هفته دوم خرداد ادامه دارد. و ارزش سهام در هفته گذشته 2.13 درصد کاهش یافت.

در هفته سوم خرداد ارزش سهام عدالت مجدداً 1.55 درصد سقوط کرد که ناشی از افت شاخص های عملکرد بورس بود. سبد سهام عدالت در هفته چهارم خرداد 2 درصد رشد کرد و ارزش آن در هفته آخر خرداد نیز 2.15 درصد کاهش یافت.

البته پرتفوی سهام به دلیل اینکه از سهام شرکت های بزرگ تشکیل شده است، به شدت تحت تاثیر همه شاخص های بورسی است. در هفته اول جولای سهام این سهام در هفته دوم ژوئیه 2.86 درصد سقوط کرد و در هفته سوم جولای 1.39 درصد کاهش یافت. ارزش این سهام 1.37 درصد کاهش یافت و ارزش این سهام در هفته چهارم و آخر تیرماه 2 درصد کاهش یافت.

در طول هفته گذشته بازار سهام در وضعیت بی ثباتی قرار دارد. که به شدت بر ارزش سهام تاثیر می گذارد در هفته اول آگوست، سهام سهام 2.65 درصد کاهش یافت. اما در هفته اخیر این کاهش سرمایه سهام به شدت کاهش یافته است. و در هفته دوم مرداد ارزش سهام 46 درصد کاهش یافت و 1.39 درصد کاهش یافت.

سهام عدالت به قیمت عادی 409000 تومان، 492000 تومان، 532000 تومان و 1000000 تومان در هفته اول مردادماه نسبت به هفته قبل 30000 تومان، 36000 تومان، 39000 تومان و 74 تومان کاهش یافت.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که نماد موجود در سبد سهام یکی از باارزش ترین سهام در بازار سرمایه است اما ارزش سهام در برگه ها 6 میلیون و 622 هزار توماس 7 میلیون 966 کلنل 8 میلیون و 614 هزار توماس است. و 16.192 میلیون، سرهنگ دوم است

ارزش فعلی سهام نسبت به اوج بازار در مرداد ماه 99 کاهش 57 درصدی داشته است. و همچنین نبود مدیران بازار حرفه ای برای این شرکت ها.

بنابراین گزارش، ارزش سرمایه نسبت به روز اول مرداد ماه سال گذشته برای سه دسته سهام عدالت به ترتیب با افت 8 میلیون و 957 هزار تنی، 10 میلیون و 774 هزار تنی، 11 میلیون و 650 هزار تومان و 21 میلیون 899000 تومان.