سلامتی خود را با روزه داری متناوب تقویت کنید

روند جدیدی در نحوه غذا خوردن ما وجود دارد، یا احتمالاً باید بگویم چند وقت یکبار غذا می خوریم. محبوبیت آن به این دلیل است که به افراد کمک می کند وزن خود را بدون نیاز به مقابله با اثرات گرسنگی واقعی کاهش دهند. همچنین به کاهش خطر بیماری های مزمن مانند دیابت، سرطان و بیماری های قلبی کمک می کند.

این روند جدید چیست؟ «روزه متناوب» یا IF نام این بازی است.

روزه متناوب واقعا چیز جدیدی نیست. در واقع، IF به اجداد اصلی ما باز می گردد. این یک استراتژی غذایی است که در DNA ما نقش بسته است، زیرا اجداد ما برنامه غذایی کاهش یافته را تمرین می کردند. آنها به معنای واقعی کلمه چاره ای در این مورد نداشتند. آنها به سادگی از نوع فرکانس و سهولت دسترسی به غذای ما در حال حاضر برخوردار نبودند.

پنجره غذا خوردن ما –

این استراتژی جدید برای خوردن صرفاً حذف وعده های غذایی نیست. این مربوط به گذراندن زمان ممکن در حالت روزه است.

بهترین راه برای تعریف هر نوع روزه داری این است که آن را صرفاً تغییر در الگوی غذا خوردن بدانیم. در مورد IF، به جای سه وعده غذایی مربعی در روز، یا خوردن تعداد انگشت شماری وعده های غذایی کوچکتر در طول روز، یک بازه زمانی وجود دارد که اجازه غذا خوردن داریم. این می تواند به شکل چند ساعت در روز باشد یا پنجره روزه می تواند نشان دهنده روزهای خاصی از هفته باشد. در طول این مدت، ما می توانیم هر چه می خواهیم بخوریم – البته در حد معقول.

فاصله گرفتن از “پنجره غذا خوردن” به ذهن ما اجازه می دهد تا با بدن ما هماهنگ شود تا بتوانیم احساس گرسنگی واقعی را درک کنیم.

IF در مورد گرسنگی نیست. روزه به معنای گرسنگی نیست، اما یک رژیم غذایی نیز نیست. تعریف تحت اللفظی این است:

«پرهیز از خوردن و آشامیدن در مدت زمان معین».

IF در مورد خوردن دو وعده در روز به جای سه وعده (یا چند وعده) است که در طی آن یک دوره ناشتا 16 ساعته را معرفی می کنید. شما می توانید صبحانه و ناهار یا ناهار و شام را انتخاب کنید و ثابت شده است که این یک رویکرد قدرتمند برای غذا خوردن است.

دنیای غرب زمان کمی را در حالت روزه سپری می کند. گرسنگی واقعی چیزی است که ما فقط باید هر 16 تا 24 ساعت یک بار تجربه کنیم، نه آنطور که عادت کرده ایم هر چهار ساعت یکبار. برای اکثر افراد، چرای دائمی از غروب تا سحر و حتی تا اواخر شب برای برخی افراد وجود دارد.

IF برای هر کسی که رژیم غذایی اش بر روی غذاهای فرآوری شده مانند چیپس متمرکز است، کار نمی کند. روزه داری ما را ملزم می کند که به یک رژیم غذایی عمدتاً کامل، سرشار از سبزیجات، پروتئین های بدون چربی، کربوهیدرات های سالم و چربی ها پایبند باشیم تا بتوانیم بهترین و سریع ترین فواید IF را تجربه کنیم. دو وعده غذایی انتخاب شده برای روز باید پر از مواد مغذی و کاملاً متعادل باشند.

تخمین زده می شود که از هر دو نفر در دنیای مدرن امروزی، یک نفر چاق یا اضافه وزن است و میلیون ها نفر بر اثر عوارض ناشی از این حقیقت جان خود را از دست می دهند. IF به مدیریت وزن بدن کمک می کند و یک ابزار قدرتمند در عرصه افزایش زندگی نیز می باشد.

اگر تا دیروقت شب میان وعده نخورید، احتمالاً نوعی از IF را از قبل در برنامه خود قرار داده اید، تقریباً 12 ساعت در روز ناشتا. با این حال، تحقیقات کنونی نشان می‌دهد که برخی از مزایای IF نیازمند دوره‌های طولانی‌تر روزه‌داری است که بسته به سطح فعالیت، بین 20 تا 24 ساعت است.

مزایای پیشنهادی IF در حیوانات و انسان ها مانند یک لیست لباسشویی از “بهتر به نظر رسیدن”، “احساس بهتر” و “زندگی طولانی تر” است…

داشتن یک پنجره محدود از غذا خوردن بسیار دشوارتر از محدود کردن کالری است. IF واقعاً یکی از ساده ترین استراتژی ها برای کاهش وزن و حفظ وزن مناسب (بافت عضلانی) است و نیاز به تغییر بسیار کمی در رفتار دارد.

کند کردن روند پیری، افزایش سطح انرژی و راه‌اندازی مجدد سیستم ایمنی همه مزایایی هستند که با گنجاندن IF در برنامه غذایی خود به دست می‌آیند.

پس برای چی منتظری؟ تصمیم بگیرید که در آینده از کدام دو وعده غذایی لذت ببرید و غنی ترین و غنی ترین غذاهای مغذی را برای لذت بردن در آن دوره انتخاب کنید. اگر از این پروتکل پیروی کنید و آن را با تمرینات تمرینی قدرتی چالش برانگیز ترکیب کنید، قول می دهم تغییرات مثبتی را در بدن و احساس خود مشاهده کنید.