سرکنسولگری ایران در قپان ارمنستان افتتاح شد


گروه سیاسی رویال نیوز: سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در قپان امروز (جمعه) هشتم مهرماه توسط حسین امیرعبداللهیان و آرارات میرزویان وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان به طور رسمی افتتاح شد.

گزارش کردن رجا نیوز; هشتم مهرماه امسال، مرتضی عابدین ورامین، اولین سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در قپان با صدور حکمی، آرارات میرزویان وزیر امور خارجه جمهوری ارمنستان را منصوب کرد.

حسین امیرعبداللهیان بعدازظهر پنجشنبه وارد ایروان شد تا دعوت شریک زندگی خود را بپذیرد. و بعد از رسیدن او او با شریک خود در وزارت امور خارجه ملاقات کرد و در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک شرکت کرد. در مورد مشاوره خبرنگار توضیح دهید و به سوالات پاسخ دهید.

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با وزیر امور خارجه ارمنستان خواستار افتتاح سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در قپان با هدف تسهیل خدمات کنسولی برای اثبات عمق همکاری، فیمابین و نشان دادن امید که افتتاح این سرکنسولگری همکاری فیمابین را تسریع خواهد کرد

معاونت مبادلات تجاری امیرعبداللهیان افزایش حجم مبادلات را از 700 میلیون دلار فعلی به یک میلیارد دلار افزایش داد که با توجه به ظرفیت های موجود و به ویژه تلاش دو کشور با بهره مندی حاصل شده است. از قدرت بخش خصوصی برای انجام توافقات در موضوعات مختلف در زمینه های مختلف، او بر حمل و نقل، انرژی و کشاورزی و صادرات خدمات فنی مهندسی تمرکز دارد.

این اولین سفر امیر عبداللهیان به ارمنستان پس از تصدی مسئولیت بود.

او در این سفر با دیگر عوامل ارمنی دیدار و گفتگو خواهد کرد.

در این سفر بیگلریان و شاوردیان نمایندگان ارامنه شورای اسلامی ایران و اعضای گروه دوستی ایران و ارامنه. با امیر عبداللهیان همسفر شد

انتهای پیام/