سبزترین پاستا در یک گلدان – داستان های آشپزخانه سبز


آیا «پاستای تیک توک» را دیده‌اید که در آن پنیر فتا و گوجه‌فرنگی گیلاسی می‌پزید و سپس آن‌ها را در سسی که پاستا را درون آن می‌ریزید له می‌کنید؟ السا دیروز آن را برای ما درست کرد و تماشای آشپزی او به تنهایی یکی از بهترین لحظات والدینی بود که من داشتم. تا اینکه متوجه شدم TikTok بیشتر از ما بر مهارت های آشپزی دختران ما تأثیر دارد 🙂 اما یک غذای ماکارونی بسیار خوشمزه بود. درسی که از یک دستور العمل ویروسی مانند این آموختیم این است که به نظر می رسد همه عاشق دستور العمل های سریع و آسان پاستا هستند.
ما نیز دستور العمل های سریع و خوشمزه پاستا را در آستین خود داریم. این تنوع خاص شامل کلم پیچ است، بنابراین مورد علاقه بچه های ما نیست، و آن را به دستور غذای ناهار عالی تبدیل می کند. فوق العاده خامه ای است و می توانید آن را در کمتر از 15 دقیقه با استفاده از چند ماده و یک کاسه پاستا (و میکسر) درست کنید. اجازه دهید کلم یک دقیقه در آب پاستا نرم شود و آن را به مخلوط کن اضافه کنید تا یک نسخه خامه ای از پستو درست کنید. من اولین بار این روش را در کتاب 5 ماده ای جیمی الیور دیدم، اما کمی آن را تغییر دادیم و چند ماده اضافی اضافه کردیم تا آن را بیشتر به یک وعده غذایی تبدیل کنیم و آن را به شکلی متفاوت ارائه کنیم. پاستا را در نیمی از سس بریزید، سپس بقیه را به ته ظرف ها اضافه کنید. این یک پایه سبز رنگ ایجاد می کند که شگفت انگیز به نظر می رسد اما کل ظرف را خامه تر می کند. ما برای این کار از ماکارونی بوکاتینی استفاده می کنیم، این ماکارونی شبیه اسپاگتی است اما غلیظ تر و توخالی تر است تا بتواند مقدار بیشتری از سس را جذب کند. این یک غذای شگفت انگیز است که طعم بسیار خوبی نیز دارد.
من فردا (چهارشنبه، 3 مارس، حوالی ظهر CET) این را به عنوان یک غذای ناهار در استوری های اینستاگرام خود درست می کنم، بنابراین مطمئن شوید که مواد زیر را دارید و چهارشنبه به من بپیوندید: gkstories
اگر نسخه های خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید و من را تگ کنید، آنها را ذخیره می کنم و این پست را با عکس های خواننده به روز می کنم.