ساندی تایمز: انگلیس با ابزار ایران از تحریم های نفتی روسیه طفره رفت


گروه بین الملل راج نیوز: ساندی تایمز به آمار ردیابی و تجارت نفتکش ها اشاره کرد. این روزنامه می نویسد که بریتانیا از فوریه حداقل 39 نفتکش روسی خریداری کرده است. حتی اگر این محموله ها به عنوان واردات از کشور دیگری ثبت شده باشد

گزارش کردن راچا نیوز; 200 میلیون پوند (236 میلیون دلار) نفت با منشاء روسیه پس از انتقال از یک کشتی به کشتی دیگر به بندری در بریتانیا حمل شده است.

این امر زمانی بسیار رایج است که تانکرهای نفتی بزرگ به دلیل اندازه بزرگ بندر قادر به پهلوگیری نیستند. بارگیری محموله بر روی کشتی های کوچک

بر اساس یافته های روزنامه انگلیسی ساندی تایمز، این امر به شرکت های حمل و نقل اجازه می دهد تا کالاهای خود را بدون شناسایی مبدا اصلی کالا و اعلام کشور ارسال کننده به عنوان مبدأ کالا، ثبت کنند.

به این ترتیب بسته های منشاء روسیه می توانند به عنوان مبدا آلمان ثبت شوند. اگر یک شرکت آلمانی به بنادر بریتانیا وارد کند

ساندی تایمز توانسته است حجم عمده محموله های نفت روسیه را که از ماه مارس به بنادر بریتانیا می رسد، ردیابی کند. و مبدا ثبت شده در آلمان، هلند، لهستان، فرانسه و سایر کشورها.

حداقل 13 بنادر بریتانیا در ماه های ژوئن و ژوئیه به بندرهای بریتانیا رسیدند، با این حال، ارقام رسمی دفتر آمار ملی بریتانیا (ONS) در مورد واردات نفت این کشور نشان می دهد که بریتانیا پیشرو نیست. نفت را از روسیه در این ماه وارد کنید.

به گفته کارشناسان دریایی انتقال کشتی به کشتی از زمان تحریم های غرب بر صادرات نفت روسیه در سال جاری رایج شده است.

میشل وایس بوکمن، تحلیلگر حمل و نقل و انرژی در مجله کشتیرانی Lloyd’s List به این روزنامه گفت: کشتی به کشتی راهی بسیار مفید برای پنهان کردن مقصد و مبدا محموله شده است. ایرانی ها از این راه شروع کردند. ونزوئلایی آن را کامل کرد. و مردم روسیه از استفاده از این روش سود زیادی می برند »

به گفته Refinitiv Icon، یک شرکت ردیابی کشتی که محموله های بین کشتی ها را ردیابی می کند. از ماه مارس حدود 267 انتقال نفت روسیه از کشتی به کشتی در سراسر جهان کشف شده است.

کارشناسان دریانوردی می گویند، با این حال، تحریم های بریتانیا بر نفت روسیه احتمالاً در 5 دسامبر اعمال می شود. با توجه به خلأهای موجود در ثبت کالا و نحوه انتقال از کشتی به کشتی. این امر مانع از ورود نفت روسیه به بریتانیا حتی پس از گذشت این تاریخ برای این کشور دشوار می شود.

از 24 فوریه که درگیری نظامی بین روسیه و اوکراین آغاز شد. کشورهای اروپایی و ایالات متحده نیز شروع به اعمال چندین تحریم علیه مسکو کردند. از جمله این تحریم ها می توان به ممنوعیت واردات انرژی از جمله نفت و گاز توسط روسیه اشاره کرد. که از 5 دسامبر اجرایی می شود.

تا این زمان، کشورهای اروپایی باید وابستگی خود به نفت روسیه را کاهش دهند.

پایان پیام/