سالم به گفته لیونل مسی

چه کسی لیونل مسی را نمی شناسد؟ معجزات در دنیای فوتبال آرژانتین، این ستاره می تواند بدرخشد، هرچند که احتمالاً در دوره 2013-2014 تا حدودی کمرنگ شده است. ظاهر ستارگانی که اغلب لئو نامیده می‌شوند در طول سال‌های 2013-204 تا حدودی کاهش یافته است. او در طول فصل تنها 41 گل به ثمر رساند که کمترین رکورد از 2008-2009 است.

او حتی پس از خم شدن 1-0 آلمان، نتوانست آرژانتین را به قهرمان جام جهانی 2014 برساند. این فوتبالیست به منظور بهبود عملکرد در زمین، سبک زندگی و رژیم غذایی خود را تغییر می دهد. مسی با کمک دوستش، همکار آرژانتینی خود، مارتین دمیکلیس، با جولیانو پوزر، متخصص تغذیه ایتالیایی ملاقات کرد.

در جلسه ای که در اوایل سال جاری توافق شد، مسی به طور معمول از پوزر بازدید کرد و یک دستور غذایی خوب دریافت کرد. پوزر گفت: “بعد از جام جهانی، چیزی برای او تغییر کرده است، مسی می داند چه چیزی را باید تغییر دهد، او فروتنی را دارد که از ژانویه در حرفه حرفه ای خود تغییر ایجاد کند، او قوی تر به نظر می رسد.” بررسی یک کالیبراسیون، یکی از دلایل کاهش ظاهر مسی به دلیل سرگرمی اش در خوردن پیتزا.

مهاجم بارسلونا به دلیل سبک زندگی و الگوهای غذایی که کمتر مورد توجه قرار می گیرد، افزایش وزن را تجربه می کرد. به منظور بهبود عملکرد، مسی تصمیم گرفت مصرف منوی حاوی حیوانات را کاهش دهد. خوب، از آنجایی که پیروی از کارگردانی پوزر، در یک زمان نسبتاً سریع، ثابت کرد که ظاهر او به شدت تغییر کرده است.

از نظر فیزیکی به سرعت در حال تغییر تناسب اندام او در طول بازی است. به نقل از لا گاتزتا دلو اسپورت، پوزر گفت: “او رژیم غذایی خود را تغییر داد، غذاهای فرآوری شده نمی خورد و آنها را با غذاهای غنی از ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر موجود در غلات، میوه ها، سبزیجات، ماهی و روغن زیتون جایگزین کرد.” ظاهرا نه فقط مسی که مشتری پوزر شد.

سرخیو آگوئرو، مهاجم منچسترسیتی نیز رژیم غذایی مورد حمایت پوزر را در پیش گرفت. آگوئرو گفت: “ما (آگوئرو و مسی) تحت یک معاینه تغذیه طبیعی هستیم تا وضعیت بدن را بررسی کنیم، او غذا را برای بهبود وضعیت بدنی ما توصیه می کند، من خوشحالم زیرا مهم است که به بدن نگاه کنیم و بدانیم چه می خواهم.” .

هیچ کس این واقعیت را انکار نکرد که لیونل مسی بهترین فوتبالیست حال حاضر است. پشت این عملکرد خوب، ستاره اف سی بارسلونا رژیم غذایی خوبی دارد.

مسی برای اینکه در زمین عملکرد خوبی داشته باشد، یک برنامه رژیم غذایی اجرا می کند. برخی از مواد غذایی هستند که باید هر روز مصرف شوند، اما برخی از آنها ممنوع است.

جولیانو پوزر، متخصص رژیم غذایی مسی، فاش کرد که شکر یکی از مهاجمان کوچک مهاجم با نام مستعار La Pulga آن شد.

پوزر به موندو دپورتیوو گفت: شکر بدترین چیز برای عضلات است.

به گزارش پوزر، شکر حاوی کالری زیادی است که می تواند به متابولیسم بدن آسیب برساند و در رشد عضلات اختلال ایجاد کند. هر چه مسی بیشتر از شکر دور شود، بهتر است.

در این بین 4 وعده غذایی اجباری در فهرست منوی رژیم مسی وجود دارد. آیا این است؟

پوزر گفت: «آب، روغن زیتون با کیفیت خوب، غلات و میوه‌ها و سبزیجات تازه که به آفت‌کش‌ها آلوده نشده‌اند، می‌توانند آسیب زیادی به بدن وارد کنند.

پوز گفت: “روش من غیرقابل تردید است – همه می توانند ظاهر مسی را هفته به هفته ببینند.”

یک رژیم غذایی سالم و متعادل، مسی را به اوج حرفه خود می رساند. کاپیتان تیم ملی آرژانتین در سن 28 سالگی تاکنون 7 عنوان لالیگا، 4 لیگ قهرمانان و 5 توپ طلا کسب کرده است.

تنها یک رویداد است که مسی فتح نشده است، یعنی جام جهانی.