سالاد پرتقال، خرما و آووکادو + عشق بزرگ آوریل – داستان های آشپزخانه سبز


هی امیدوارم همه چی خوب باشه ما برای تعطیلات در کلبه خود در مجمع الجزایر استکهلم هستیم، اما من می خواستم این دستور غذا را قبل از اینکه فصل مرکبات به طور کامل تمام شود پست کنم. در زیر درباره سالاد بیشتر به شما خواهم گفت، اما ابتدا می‌خواهیم پیوندهایی را به چیزهایی که دوست داریم، پروژه‌هایی که با آن‌ها درگیر بوده‌ایم و کتاب‌های جدیدی که باید منتظرشان باشیم به اشتراک بگذاریم.

عشق بزرگ آوریل

– وقتی کووید به دانمارک رسید، Noma مجبور شد موقتاً تعطیل شود، اما نکته مهم این است که خدمه Noma در عوض یک رستوران همبرگر Popl در فضای باز باز کردند و برگر گیاهی با کینوآ تخمیر شده درست شده بود و شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد. ما نمی توانیم برای بازدید صبر کنیم!
هر دستور غذا در کتاب جدید هتی مک کینون با عشق به آسیا خیلی خوب به نظر میاد همه غذاهای ساده ماکارونی را به من برگردان!
– من و لوئیز در قسمت دوم شرکت کردیم پادکست Coming Clean Project با اولیور آمدروپ-چامبی از پووری و جکی بوون از پروژه برچسب پاک، در مورد انتقال به رژیم غذایی وگان صحبت کردیم و چیزهای زیادی در مورد سموم موجود در غذا یاد گرفتیم. آن را در پخش کننده پادکست خود پیدا کنید.
– آشپز خلاق دیوید چانگ ماهی سالمون را در مایکروویو خود می پزد و بخش نظرات به موز می رود. خواندن خنده دار
برای هر کسی که علاقه مند به کار در رسانه های اجتماعی است، به شدت توصیه می کنم که در Rachel Karten’s مشترک شوند خبرنامه “لینک در بیو”. او قبلاً رئیس رسانه های اجتماعی در مجله Bon Appétit بود و مصاحبه هایش عالی بود! آنها همچنین مشاغل خالی را در شبکه های اجتماعی لیست می کنند.
– لوئیز مصاحبه ای (به زبان دانمارکی) با To The Moon Honey درباره زندگی به عنوان والدین، راه اندازی مدرسه مامایی و مکمل های Puori ما انجام داد.
– هایدی سوانسون یکی از اولین وبلاگ نویسان مواد غذایی است که ما خواندیم و همه کتاب های او با آن ذوق خاص کالیفرنیایی عالی هستند. ما کتاب جدید او را به نام Super Natural Simple سفارش داده‌ایم و نمی‌توانیم منتظر بمانیم تا برسد.
– خبر خنده دار! ما در حال کار بر روی یک نسخه کاملاً جدید از خالکوبی‌های گیاه‌شناسی خود با تصویرگر پنه‌لوپه دولاگان هستیم و گرافیک‌های تا کنون عالی به نظر می‌رسند! تابستان امسال در دسترس خواهند بود.
– آخرین کتابی که می خواهیم پیشنهاد کنیم، کتاب جدید جولیا تورچین است فقط جولیا. او باهوش، خلاق، ساده است و نگرش بسیار متعادلی به سلامتی دارد.
– اگر فکر می کنید در تعطیلات عید پاک چه چیزی بپزید، در اینجا چند نکته وجود دارد:
سوپ: سوپ مارچوبه و اسفناج یا سوپ هویج، گوجه فرنگی و نارگیل
قدرت: مارچوبه کبابی و کینوآ خامه ای با لیمو یا سالاد بهاری؟
پنکیک: پای پیک نیک عالی یا تارت چغندر و سبزی
شکلات: لیوان شکلاتی تاهینی یا این کیک موز، بادام و شکلات

ما به این قدرت روی می آوریم. من این روز را به عنوان غذای ناهار در اینستاگرام درست کردم و به همان اندازه زیباست که ساده است. ما در این زمستان عملاً با مرکبات زندگی می کنیم، به عنوان میان وعده و همچنین در سالاد ناهار و شام. اگر سالاد مرکبات را امتحان نکرده اید، طعم آنها با سبزیجات تلخ عالی است. پنیر فتا پخته شده یا – مانند این دستور – با روغن زیتون، آووکادوی خامه ای، فندق ترد، خرما شیرین و مقداری نان برای خیس شدن آب میوه ها. لینک ها را بررسی کنید و از آخر هفته لذت ببرید!