ساعات کاری 20 استان کشور در حال تغییر است.


رجانیوز مدیرعامل شرکت تولید برق انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) تعداد استان هایی را که باید ساعت کاری این اداره را به 20 استان تغییر دهند، گفت: دستگاه های دولتی باید 30 درصد در ساعات اداری و 60 درصد در ساعات بعد از ساعت کار نسبت به سال گذشته داشته باشند.

«آرش کردی» افزود: تمامی دستگاه های دولتی در تهران به ریموت کنترل هوشمند مجهز شده اند. که امکان دیدن مقدار برق را فراهم می کند بنابراین مصرف برق در مرکز کنترل انرژی تهران بزرگ از راه دور کنترل می شود.

وی ادامه می دهد: اطلاعات این دفاتر هر پنج ثانیه به مرکز کنترل ارسال می شود و در صورت نیاز برق این دفاتر از راه دور قطع می شود.

مدیر عامل آقای توانیر در خصوص تغییر ساعت کاری نیز گفت: «طبق فرمان سلطنتی دولت استاندار استان مجاز به تغییر ساعت کاری است. و تا الان تغییراتی در ساعات کاری در 10 استان کشورهای گرمسیری ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: تغییر ساعت کاری باعث شد تا ادارات قبل از ساعت 13:30 تعطیل شوند تا در زمان پیک مصرف از ساعت 13 یا 14 تعطیل شوند.

کردی افزود: این طرح متناسب با وضعیت ترافیکی خواهد بود که هم اکنون در 10 استان دیگر به تصویب اولیه رسیده است و احتمالا در روزهای آینده تعداد استان هایی که باید ساعت کاری معاونت اداری را تغییر دهند به 20 استان برسد.

مدیرعامل توانیر در خصوص این صنعت گفت: محدودیت های ایجاد شده در سال گذشته و قطعی های ناشی از آن در سال جاری نیز با هماهنگی جابجایی کالاهای صنعتی امسال با هماهنگی وزارتخانه تکرار نمی شود. آرام و بازار. طرح مدیریت از مدت ها قبل شروع شده است.»

مصرف برق صنعتی از ابتدای امسال 10 درصد افزایش یافته است.

کردی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 10 درصد رشد مصرف برق در صنعت داشته ایم، همچنین بر اساس مصوبه هیئت وزیران پس از پایان دوره پیک، محدودیتی وجود نخواهد داشت. مصرف صنعتی حتی اگر بیشتر از تقاضا باشد برق فراتر از قرارداد)، با آنها کار خواهد کرد.

وی همچنین در مورد پروژه های همکاری با بخش کشاورزی صحبت کرد. با برنامه مشخص شده کشاورزان می توانند در 19 ساعت از روز از معافیت مالیاتی بهره مند شوند. اگر با برق همکاری کنند

مدیرعامل توانیر افزود: این طرح‌ها خللی در کشاورزی کشور ایجاد نمی‌کند و همچنین می‌تواند هزینه کشاورزان را کاهش دهد زیرا در این طرح‌ها کشاورزان می‌توانند در بازه زمانی 11 تا 18 سال از زمان بهره‌برداری به مدت پنج ساعت از چاه برای کشاورزی استفاده کنند. برق در طول بقیه

کردی در خصوص نیروگاه ها گفت: نیروگاه ها در کشور انواع مختلفی دارند و این تنوع در محل های تولید آنها برای حفظ پایداری شبکه برق ضروری است.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، 15 هزار مگاوات نیروگاه حرارتی، 10 هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر و 10 هزار مگاوات نیروگاه صنعتی باید ظرف چهار سال از دولت سیزدهم به بهره برداری برسد.

مدیرعامل توانیر گفت: 82 درصد نیروگاه هایی که قرار است راه اندازی شود با سرمایه گذاری خصوصی ساخته می شود. با اشاره به اینکه از آغاز تاریخ صنعت برق ایران تنها 1000 مگاوات نیروگاه انرژی های تجدیدپذیر در حال بهره برداری بودند طی چهار سال آینده نیروگاه 10000 مگاواتی تجدیدپذیر جدید به بهره برداری می رسد.

کردی همچنین درباره وضعیت ساخت تجهیزات مورد نیاز صنعت برق افزود: اکنون می‌توانیم تقریباً 100 درصد در تجهیزات تولیدی مورد نیاز صنعت برق خودکفا شویم. و حتی شرکت های قدرتمند ایرانی نیز قادر خواهند بود کالاهای برقی مورد نیاز سایر کشورها را تامین کنند.

وی در مورد از بین رفتن شبکه برق نیز گفت: تلفات در ماهیت شبکه برق است. و این تصور که ضرر و زیان را می توان به صفر رساند یک اشتباه است.»

مدیرعامل توانیر خاطرنشان کرد: تلفات شبکه برق اکنون زیر 10 درصد است