ساده ترین راه برای مدیریت پول


همین اواخر ، من به شگفت انگیزترین ابزار مالی تا کنون برخورد کردم.

من می خواهم به زودی در مورد آن بیشتر بدانم.

تنها حدود چهار ماه و نیم بود ، اما من هرگز احساس نمی کردم که در حال مدیریت کردن هستم ، اما در همان زمان ، وقتی به مقدار پول من رسید و چقدر می توانم برای هر چیزی که نیاز دارم یا می خواهم هزینه کنم.

در حال حاضر منظور من این نیست که این ابزار پول باعث شده است من بفهمم که ثروتمند هستم.

خیلی مرا رها کرد.

در ابتدا ، در حالی که در پس انداز خوب بودم ، هنوز تصور روشنی از میزان هوشمند بودن ، میزان واقعی خودم و نحوه مدیریت آنچه برای رشد و تأمین آینده خود دارم ، نداشتم.

چیزی که من می خواهم این است که هر چه زودتر بازنشسته شوم ، زیرا می دانم که درآمد غیرمستقیم کافی برای پرداخت قبض هایم دارم و در روزهایی که مشغول انجام کاری هستم که دوست دارم. اگر چیزی که من دوست داشتم درآمد زیادی داشت ، عالی است. اگر نه ، پس اینطور باشد.

من می خواستم به اندازه نیاز برای سفر ، دیدن جهان ، گذراندن وقت بیشتر با خانواده ، دوست داشتن افرادی که دوستشان دارم و تجربه شگفت انگیز باشم و در هر زمان در صورت نیاز به همه کمک کنم.

اما من واقعاً نمی دانستم چگونه این کار را انجام دهم یا چقدر به آن نیاز دارم.

تا اینکه من واقعاً به همه چیزهایی که داشتم نگاه کردم و از روش های T. Harv Eker استفاده کردم.

اگر نام Harv را نشنیده اید ، پیشنهاد می کنم همین حالا شروع کنید. به خصوص اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه پول خود را به خوبی مدیریت کنید.

و فکر می کنم همه این کار را می کنند. پول می تواند به طرق مختلف ریشه همه نگرانی های ما باشد ، بنابراین وقتی تا حدی سرکوب شود که آگاهانه بجوشد ، منجر به اقدامات زیادی می شود که زندگی ما را شادتر نمی کند.

مدیریت بهتر پول ما می تواند این بار را کاهش دهد و به ما امکان می دهد از فضاهای ذهنی جدید خود استفاده کنیم تا مرحله بعدی جستجوی خوشبختی را آغاز کنیم ، سفری برای کشف اینکه ما واقعاً چه کسی هستیم.

بنابراین بیایید این کار را انجام دهیم – مسائل مربوط به پول خود را مرتب کنید.

در ابتدا ، سخت خواهد بود. حتی می تواند دردناک باشد. زمانی را به یاد می آورم که به راحتی می توانستم به اندازه کافی گوشت درست کنم و همچنین بدهکار کارت بدهی بودم. آخرین کاری که می خواستم انجام دهم این بود که در صورت حساب بانکی من ظاهر شود.

حتی زمانی که کارم را به اندازه کافی آغاز کردم و دوبار در مورد ایجاد تعادل در بانک خود فکر نکردم ، باز هم به نحوی از نگاه کردن خوب به اعداد و تعیین دقیق آنچه در حال ورود و خروج است ، اجتناب کردم.

همه اینها یک آشفته گلی بود.

تا اینکه با سیستم مدیریت پول Harv آشنا شدم.

بسیار ساده اما بسیار زیبا است. و اینجاست. بگذارید با شما به اشتراک بگذارم!

هارو اساساً می گوید همه باید شش حساب بانکی متفاوت داشته باشند ، یا “شش بطری” به قول خودش.

آره، لیکسبه

هر فرد باهوشی با پول خود تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد نمی گذارد.

با شش حساب (یا بطری به معنای واقعی کلمه ، در صورت تمایل) ، می توانید به وضوح دریابید که چقدر پول را نمی توانید لمس کنید و چه چیزی می توانید سرمایه گذاری ، هزینه و پرداخت کنید. می توانید همه این حساب ها را در یک بانک داشته باشید ، یا می توانید آنها را در بانک های مختلف باز کنید.

و اگر می خواهید با این سیستم ثروتمند شوید ، پس در مورد پول باید به سه چیز ساده پایبند باشید:

شما باید درآمد کسب کنید ، ذخیره کنید ، پرورش دهید.

وقتی می بینید پول شما کجاست و به وضوح می دانید که چه کاری می توانید و چه کاری نمی توانید انجام دهید ، احساس آزادی می کنید زیرا می دانید که تصمیم شما بر اساس اعداد واقعی است.

بنابراین فرض کنید شما راهی برای درآمدزایی دارید ، هر چه که باشد (می تواند 100 دلار باشد ، 100000 دلار است. مهم این نیست که چقدر درآمد دارید ، بلکه نحوه شماست. مدیریت پول تو.). همه کسورات مانند مالیات و غیره بر روی مبلغ خالص شما باقی می ماند. این اساساً “دستمزد خود را بگیرید” است.

این مقدار به شش ظرف مختلف تقسیم می شود.

شش بطری / حساب عبارتند از:

1. حساب آزادی مالی (FFA) (10 of از حقوق خالص)

پول این ظرف هرگز قابل لمس نیست. هرگز. تنها زمانی که مجاز به برداشت پول از این ظرف هستید بازنشستگی است. هیچ استثنایی برای این قانون وجود ندارد. به یاد داشته باشید در جوانی سالهای زیادی برای ذخیره کردن دارید ، اما با افزایش سن ، زمان شما محدود است. پس بر این نکته تأکید کنید. بزرگسال شما آن را دوست خواهد داشت.

خوب من دروغ گفتم در این قاعده یک استثنا وجود دارد. و این تنها زمانی است که به شما اجازه داده می شود با پول موجود در این ظرف کاری انجام دهید ، اگر در هر ضمانتی برای بازگشت عادی سرمایه گذاری می کنید ، مانند سپرده های ثابت یا اوراق قرضه.

از آنجا که پول در آنجا باقی می ماند ، ممکن است به سرعت تبدیل به چیزی با برنامه سررسید شود.

2. پس انداز بلند مدت یا LTSFS (10 درصد حقوق خالص)

این محفظه ای است که هنگام خرید خانه ، ماشین ، یخچال یا هر چیز دیگری که نیاز دارید از آن عبور می کنید که بسیار گران است. همچنین می توانید از بخشی از این سرمایه گذاری استفاده کنید و با این سرمایه گذاری ها می توانید خارج از مناطق بازگشت تضمین شده شنا کنید. به عبارت دیگر ، چیزی با کمی ریسک همراه است.

تا حدی ، LTSFS پولی است که می توانید از دست بدهید. برخلاف FFA شما.

اما البته ، هنوز با LTSFS خود هوشمند باشید و اگر می خواهید روی چیزی سرمایه گذاری کنید که نیاز به یک جهش ایمانی دارد ، فراموش نکنید که در کنار میزان احساسی خوب ، م effectiveثر و واقع بین نیز باشید.

به عنوان مثال ، شما باید مبلغ زیادی برای LTSFS خود بپردازید و به طور کامل از بین برود ، شروع به خراشیدن کنید و دوباره ، هرگز برای FFA پرداخت نکنید.

هرگز.

3. نیازها (55 درصد حقوق خالص)

این حسابی است که هر ماه هزینه های لازم شما را میزبانی می کند. اجاره ، وام مسکن ، قبض ، کارت اعتباری و بدهی ، مواد غذایی ، هزینه های روزانه … بسیار ساده است.

اگر موجودی اضافی دارید ، به این معنی که کمتر از 55 درصد هزینه می کنید ، در صورت تمایل مجدد می توانید هر یک از پنج حساب دیگر را به دلخواه اختصاص دهید. شخصاً ، هرگونه تعادلی که دارم دوست دارم آن را به FFA و LTSFS تقسیم کنم.

از دیدن بزرگ شدن آنها لذت بردم.

4. تحصیلات (10 درصد خالص حقوق)

هرگز قدرت یادگیری را دست کم نگیرید.

حدود هشت سال پیش شخصی به من گفت که افرادی که کتاب های غیر داستانی می خوانند ، هفت برابر بیشتر از کسانی که ادبیات داستانی می خوانند ، احتمال دارند.

اکنون مطمئن نیستم که “هفت بار” در اینجا درست است ، اما مطمئن هستم که این جمله درست است.

به هر حال ، اگر شما یک کتاب غیر داستانی می خواندید ، این بدان معناست که بر اساس حقایق ساخته شده است ، و این بدان معناست که چیزی برای یادگیری و کاربرد وجود دارد.

و هنگام درخواست ، نتایج را مشاهده خواهید کرد. گاهی اوقات شکست می خورید ، اما سپس یاد می گیرید و دوباره به کار می گیرید ، و اگر تسلیم نشوید ، نتایج را خواهید دید.

در آن زمان من این داستان غیر داستانی را یاد گرفته بودم و من متوجه شدم که نظریه خیالی ، من فقط کتابهای تخیلی می خوانم. من چیزی نخواندم که داستانی نباشد. اینها خسته کننده بود.

اما من برای موفقیت خارش داشتم ، بنابراین سعی کردم.

و من از آن زمان کتاب فانتزی نخوانده ام. وقتی بزرگ می شدم ، همیشه کتابی در بینی من بود ، بنابراین زمان تغییر داستان بود.

راستش را بخواهید زندگی من زیر و رو شده است. احساس می کردم باهوش تر هستم ، اعتماد به نفس بیشتری دارم ، در حال یادگیری و استفاده بودم ، و مفید بود. در طول اقامتم ، در مورد پیشرفت شخصی نیز مطالعه کردم ، به منظور توسعه بهترین مهارت های مقابله ای که برای داشتن یک زندگی شاد و بدون استرس به آن نیاز دارم.

بنابراین بله ، منظور من این است که تحصیلات مهم است. اگر می خواهید رشد کنید و موفق شوید ، آموزش خود را شروع کنید.

کتاب بخرید ، دوره های مشق شب بخوانید ، در سمینارها شرکت کنید ، هر چیزی که احساس می کنید به شما آنچه می خواهید یاد بگیرید و چگونه می خواهید یاد بگیرید ، می دهد.

اگر در طول یک ماه کل صندوق آموزش و پرورش را پرداخت نکنید ، این طبیعی است. این بدان معناست که رشد می کند ، و سپس شما برای اقلام بلیط بالاتر که شامل یادگیری می شود ، هزینه می کنید ، مانند یک تیم با فکر بالا با عضویت سالانه بالا.

اگر احساس می کنید می توانید همه چیز را که به صورت آنلاین به صورت رایگان نیاز دارید بیاموزید ، 10 درصد تخفیف بگیرید و آن را در حساب دیگری که فکر می کنید مناسب است قرار دهید.

5. بازی (10٪ خالص حقوق)

بله! بهترین جعبه تاریخ این به این معنی است که شما را نوازش می کند و خود را خراب می کند.

آیا می خواهید یک بطری شام مهر شده میل کنید؟ درمان ورزشی می خواهید؟ کیف های دستی و / یا کفش … من بازی را دوست دارم.

جرمی وجود ندارد. شما می دانید چه چیزی می توانید برای کاهش هزینه ها بپردازید و متناسب با آن پرداخت کنید. بله ، اگر آن را خرج نکنید ، افزایش می یابد ، بنابراین وقتی بالا رفت واقعاً می توانید از آن لذت ببرید.

یک هتل پنج ستاره با تعطیلات بعدی خود؟ مشکلی نیست.

6. پرداخت (5 درصد خالص حقوق)

نکته آخر اینکه همه چیز انرژی است. بنابراین ، اگر می خواهید کمی انجام دهید ، باید مقداری را از دست بدهید یا بدهید. و می توانید آن را کمی سخت تر از دست بدهید ، یا می توانید آن را آزادانه در قلب خود هدیه کنید.

این حساب را هر ماه خالی می کنید. اینجا چیزی برای ذخیره وجود ندارد. این انرژی است که باید خارج شود بنابراین مطمئن شوید که از بین می رود.

اگر در موقعیتی هستید که مجبور هستید به یکی از اعضای خانواده یا نزدیکان خود کمک کنید ، همیشه این حساب را بررسی کنید. به این ترتیب اگر مجبور شوید پولی را که نمی توانید “استطاعت” کنید ، از عصبانیت جلوگیری کنید.

همه چیز در اینجا باید پرداخت شود ، سپس در عمل هزینه آن را پرداخت کنید ، “این تنها چیزی است که باید پرداخت کنم.”

خودشه! شش حساب. امیدوارم اینها بتوانند به همان اندازه که او به من کمک کرده است کمک کنند. حالا بروید درآمد کسب کنید ، پس انداز کنید و رشد کنید!

آیا این مقاله را پسندیدید؟ سپس آموزش رایگان Harv را در مورد احساسات ، هدف و مزایا بررسی کنید.
نظرات

نظراتدیدگاهتان را بنویسید