ساخت طعمه کپور خانگی برای ماهیگیران مبتدی و باتجربه – رازهای سمولینا قسمت 1!

اگر شما یک مبتدی ماهیگیری کپور هستید یا یک طعمه ساز با تجربه هستید، همیشه می توانید چیزی یاد بگیرید که تفاوت زیادی در موفقیت شما ایجاد کند! سمولینا یکی از پرمصرف ترین مواد طعمه کپور در دستور العمل هاست، اما چرا اینطور است؟ کربوهیدرات های سمولینا برای انرژی و سایر نقش ها و عملکردهای تغذیه ای نیز استفاده می شوند! سمولینا یکی از اصول طعمه های کپور است، بنابراین جزئیات بیشتری در مورد چیستی آن، بهترین استفاده از آن و اینکه چرا ماهی کپور آن را دوست دارد، دریابید.

تصور من این است که علاوه بر تخم مرغ و بسیاری دیگر از غذاهای معمولی آشپزخانه و پخت و پز که طعمه سازان پیشگام در طعمه های کپور خود امتحان کردند، سمولینا چیزی بود که مردم در ابتدا آن را امتحان کردند و از نظر عملکردی مفید دانستند. سمولینا مطمئناً یک ماده حامل است که به این معنی است که می توان از آن در طعمه ها و طعمه های دیگر با استفاده از ظرفیت آن برای جذب هر یک از مایعات مختلف استفاده کرد.

زمستان یا در واقع هر زمان دیگری از سال برای سمولینا عالی است زیرا حامل بسیار ارزشمندی برای مایعات محرک موجود در طعمه‌های شما است و همچنین به اقتصادی‌تر شدن طعمه کمک می‌کند!

فقط آب جوش را به پودر سمولینا اضافه کنید و متوجه خواهید شد که چگونه با گلوتن، لکتین، نشاسته و غیره موجود در آن واکنش نشان می دهد و باعث اتصال آن به یکدیگر می شود. وقتی خنک شد، می توانید یک توده جامد خوشمزه را که زمانی پودر دانه ای روان بود، خارج کنید! مطمئنم مثل من، بسیاری از طعمه سازان خانگی متوجه این خاصیت می شوند و از این خاصیت استفاده می کنند! البته هرکسی که تا به حال شکر یا مربای توت فرنگی یا شربت افرا یا دارچین را به بلغور خود اضافه کرده باشد، می داند که بلغور به عنوان حامل مواد خوش طعم تر که باعث می شود شما بیشتر بخورید چقدر مفید است!

سمولینا به عنوان ساده ترین ماده تشکیل دهنده حجیم اتصال دهنده عملکردی است نه فقط برای جوشاندن یا خمیر، بلکه تعداد بی شماری از طعمه های آسیاب شده و طعمه های دیگر. استفاده از آن به عنوان یک چسب ارزان و مقرون به صرفه به این معنی است که برای چندین دهه یکی از پایه های اصلی طعمه های کپور بوده است. من متحیر هستم که چرا بلغور در مقایسه با سایر پیوندهای کربوهیدراتی و نشاسته و سایر منابع انرژی به این شکل استفاده شده است و من چند پیشنهاد شخصی دارم که از آردها و وعده های غذایی گندم هم از اشکال سخت و هم نرم برای چندین دهه استفاده کرده ام.

منابع رایج دیگر که در زمان‌های مختلف و در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند، آرد گندم معمولی و کامل، ماش لایه‌ای و سایر دانه‌های له شده غنی از گندم و سایر خوراک‌های پرندگان و حیوانات خانگی، ذرت و کنجاله ذرت، آرد سویا و کنجاله سویا، آرد بادام زمینی و سایر وعده های غذایی آجیل، و آرد و آرد آجیل ببر، آرد برنج، آرد سیب زمینی، نشاسته ذرت، پودر کاستارد، لاملاک، ویتامآلو و سایر پودرهای شیر با پروتئین کم پروتئین غنی از انرژی. همچنین: پولنتا، فارینا، نشاسته سیب زمینی، ذرت یا بلغور خرد شده و سایر نشاسته ها و همچنین منابع غنی از قند و منابع مدرن شامل پودر عصاره وانیل و CC Moore’s CLO، Meggablends و غیره است.

از نظر تغذیه، پروتئین ها به عنوان مهمترین عامل در ساخت طعمه های کپور معرفی شده اند. تفاوت زیادی بین ساخت طعمه هایی وجود دارد که طیف وسیعی از نیازهای غذایی ضروری را برآورده می کنند، در مقایسه با طعمه هایی که واقعاً برای تحریک تغذیه ماهی بهینه شده اند! تنها کاری که باید انجام دهید این است که به لیست مواد تشکیل دهنده غذاهای مرغوب ماهی کوی و خوراک آبزی پروری نگاهی بیندازید تا متوجه شوید که چنین مواد غذایی واقعاً برای تهیه غذای ماهی بهینه نشده اند، زیرا این موارد در ارتباط با تامین نیازهای تغذیه ای ضروری و محرک تغذیه ماهی هستند.

طعمه ها مطمئناً لازم نیست حاوی عناصر غذایی ضروری برای تغذیه ماهی عالی باشند! این به عنوان یک تسکین برای افرادی است که نگران پیچیدگی اسیدهای آمینه، پپتیدها و اقدامات بهینه سازی آنزیم های گوارشی کپور هستند و مطمئناً می توانید طعمه هایی بدون پروتئین و طعمه های پروتئین ماهی بسازید، حتی اگر آنزیم فعال یا بهینه شده باشند. هضم.

کربوهیدرات‌هایی که در آرد گندم از جمله آرد گندم سخت (سمولینا) یافت می‌شد، در گذشته بخشی از طعمه‌های پایین‌تر به حساب می‌آمدند، حتی به‌عنوان طعمه‌های تلخ به‌عنوان ارزش غذایی تبدیل‌پذیر و همچنین چگالی محرک خوراک در مقایسه با سایر مواد تشکیل‌دهنده که کمتر است. در این خواص و ویژگی ها بسیار قوی تر هستند، اما کربوهیدرات ها برای ماهی کپور حیاتی هستند!

نه تنها این، بلکه طعمه‌های به اصطلاح مزخرف با ارزش غذایی پایین، به معنای واقعی کلمه میلیون‌ها ماهی کپور از جمله رکوردهای دریاچه‌های فراوان و حتی رکورد بزرگ 60 دریاچه را از دریاچه رنگین کمان در گذشته صید کرده‌اند! حتی آب‌های مدار بسیار محبوب توسط طعمه‌های کربوهیدرات سمولینا از هم جدا شده‌اند، از جمله شکار بیشتر ماهی‌های بزرگ در دریاچه بزرگ دارنث زمانی که بیش از یک تن از این طعمه‌ها در یک فصل استفاده شد تا آنجا که مطمئن هستم!

کربوهیدرات ها سلامتی و نقش بسیار ارزشمندی در درون دارند. بسیاری از راه‌های استفاده از پروتئین‌های ضروری مانند اسیدهای آمینه ضروری و نیمه ضروری در بدن شامل تشکیل مواد حیاتی است که از ترکیب مولکول‌های کربوهیدرات و اسیدهای آمینه تشکیل می‌شوند، از جمله مواردی مانند لجن محافظ ماهی و مخاط محافظ که از روی چشم ها و مکان های گیرنده مانند در حفره بینی ترشح می شود. این چنین آسترهایی هستند که تضمین می کنند وقتی ماهی ها را به محض گرفتن از آب خارج می کنید بلافاصله خشک نمی شوند و به شدت آسیب می بینند!

حدس می‌زنم اکنون می‌توانید درک کنید که چقدر مهم‌تر است که ماهی‌ها را در هوای خنک و سایه‌دار نگهداری کنید و برای مرطوب نگه‌داشتن ماهی‌ها در زمانی که خارج از آب نیستند، به خصوص در گرمای تابستان و همچنین در شرایط بادی، چقدر مهم است!

حدس می زنم دلیل محبوبیت بیشتر بلغور (در جوشان رب آب پز) نسبت به آرد گندم نرم باشد که جدا از خاصیت چسبندگی در طعمه ها، آرد گندم سخت (سمولینا) یک طعمه سفت کننده نیز هست و فوراً در آب محلول نیست و عملاً قابل حل است. ماده ای که باعث می شود دستور العمل های طعمه چسبنده به شکل توپ در میز نورد بغلتد و به راحتی توسط ماشین و غیره بدون چسبندگی مشکل اکسترود شود.

سمولینا طعمه ها را محکم تر و انعطاف پذیرتر از آرد گندم نرم معمولی می کند. اما اکنون همه می دانند که سختی به هر حال مانع از مصرف گونه های به اصطلاح آفت نمی شود که سخت ترین طعمه ها را مصرف کنند! من شخصاً برای رب های خانگی آرد گندم نرم محلول را ترجیح می دهم نه بلغور، اما مطمئناً برای کسانی که مایل به غلتاندن آبجو هستند، این یک ماده کاربردی است.

در تجربه من هیچ چیز منفی در مورد طعمه های نرم تر وجود ندارد، به ویژه استفاده از مواد اتصال دهنده محلول در آب مانند آرد گندم معمولی یا آرد گندم کامل! من تعداد زیادی ماهی کپور بزرگتر را با استفاده از آرد گندم نرم در طعمه هایم صید کرده ام و نه بلغور، و همچنین بخش ارزشمندی از طعمه های آسیاب شده من با فرمت های مختلف است! سمولینا به همان اندازه محلول نیست و به اندازه انرژی کارآمد توسط کپور هضم نمی شود.

آرد گندم نرم نیز بسیار کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین یک مزیت عالی دیگر است و فراموش نکنیم که نان مورد استفاده در مخلوط های چوبی و غیره از آرد نرم گندم نرم با گلوتن بسیار محلول تهیه می شود! در کتاب‌های الکترونیکی اسرار طعمه‌های طعمه‌های آماده و طعمه‌های خانگی منحصربه‌فرد من، اطلاعات بسیار قوی‌تری است که به وب‌سایت منحصربه‌فرد من (Baitbigfish) مراجعه کنید و برای جزئیات معاملات کتاب‌های الکترونیکی من، بیوگرافی من را در زیر ببینید!

توسط تیم ریچاردسون