رژیم غذایی قبل از تمرین – خوردن برای انرژی بهینه برای بهبود دویدن

رژیم قبل از دویدن همان چیزی است که درست قبل از تمرین گرفته می شود. به طور قابل توجهی کارایی مسافت پیموده شده شما را تعیین می کند و روال شما را بسیار شکل می دهد. اما بسیاری از مبتدیان – به ویژه آنهایی که به دنبال کاهش چند پوندی هستند – سعی می کنند خشک شوند. آنها فکر می کنند که این روند کاهش وزن را تسریع می کند و به آنها کمک می کند تا سریعتر بدوند. غلط!

رژیم غذایی تاثیر زیادی بر میزان انرژی و راحتی شما در حین ورزش دارد، چه در حال آماده شدن برای یک مسابقه طولانی یا فقط یک دویدن معمولی باشید. انتخاب درست می تواند شما را در طول دویدن پرانرژی، راحت و آرام نگه دارد.

هنگام دویدن چه احساسی باید داشته باشید

وعده‌های غذایی قبل از مصرف باید به گونه‌ای تنظیم شوند که هضم و جذب شوند و اندازه باید بر این اساس تنظیم شود. وقتی دویدن را شروع می‌کنید، نه باید احساس گرسنگی کنید و نه احساس سیری کنید، نمی‌خواهید درست قبل از دویدن غذا بخورید زیرا می‌تواند منجر به گرفتگی عضلات شود. دویدن با معده خالی می تواند باعث از بین رفتن انرژی شما شود که عملکرد دویدن شما را کاهش می دهد.

سرعت دویدن و رژیم غذایی

سرعت دویدن شما تا حد زیادی احساس شما را در طول دویدن تعیین می کند. اگر بیش از 30 دقیقه با سرعت راحت بدوید، بدن شما می تواند هم غذا را هضم کند و هم با کمی مشکل بدود. بنابراین، بین غذا خوردن و ورزش به زمان زیادی نیاز ندارید.

با این حال، اگر می‌خواهید سرعت خود را افزایش دهید و سخت‌تر ورزش کنید، احتمالاً می‌خواهید کمتر غذا بخورید و احتمالاً زمان بیشتری بین هضم غذا و ورزش بگذارید. در غیر این صورت، ادامه دادن این سرعت برای شما دشوار خواهد بود، مگر اینکه خون کافی به عضلات در حال کار شما جاری شود.

تنها 2 دستورالعمل وعده غذایی قبل از اجرا که همیشه به آن نیاز خواهید داشت!

1- اگر وعده غذایی کم و یا حدود 400-500 کیلو کالری باشد، می توان آن را 1 تا 2 ساعت قبل از دویدن مصرف کرد. قبل از شروع دویدن، یک وعده غذایی بزرگ یا میان وعده سنگین نخورید، زمانی برای هضم آن نخواهید داشت و انرژی که می تواند فراهم کند به موقع به عضلات شما نمی رسد.

2- 5 تا 6 ساعت قبل از دویدن باید یک وعده غذایی بزرگ با پروتئین و چربی بیشتر مصرف شود. این وعده غذایی را می توان با برنامه دویدن شما تنظیم کرد.