رژیم غذایی برای کبد چرب خانه داروهای درمان کبد چرب


نارسایی کبدی یکی از شایع ترین بیماری های قرن 21 است. شیوه زندگی عادی و رژیم غذایی ما باعث ایجاد چربی اضافی در کبد می شود. بنابراین ، علاوه بر کبد چرب همراه با الکل ، در بسیاری از جمعیت جهان شاهد وجود کبد چرب غیر الکلی هستیم. کبد چرب یک بیماری خاموش و بسیار خطرناک است. با این حال ، از آنجا که عوارض جانبی جدی دارد ، می توان آن را به راحتی درمان کرد. برخی از افراد برای درمان کبد چرب به پزشک مراجعه می کنند. اما می توانید از میان وعده های م effectiveثر برای درمان کبد چرب نیز استفاده کنید. امروز من قصد دارم در مورد رژیم کبد چرب با شما صحبت کنم.

رژیم غذایی برای کبد چرب

همانطور که عادت های بد و عادت های بد منجر به کبد چرب می شوند ، با تغییر این عادت ها می توانیم کبد چرب را درمان کنیم. همه ما آن چیزی هستیم که می خواهیم. اگر چربی زیادی دارید ، به این معنی است که مقدار زیادی چربی می خورید. در عین حال ، برای افرادی که اندامی سالم و متناسب دارند ، بدن آنها نشان دهنده شیوه زندگی و عادات غذایی آنها است. جالب است بدانید که به گفته متخصصان تغذیه ، تنها با کاهش 5 تا 10 درصدی وزن می توانید کبد چرب را درمان کنید. بنابراین واقعاً می توان گفت که رژیم کاهش وزن می تواند به درمان کبد چرب نیز کمک کند. بنابراین ، رژیم کبد چرب ممکن است بیشتر شبیه رژیم کم چرب باشد. با این حال ، مواردی وجود دارد که باید در رژیم غذایی خود رعایت کنید تا به شما در بهبود سریعتر بیماری کبد چرب کمک کند.

رژیم غذایی برای کبد چرب

امگا 3 را فراموش نکنید

امگا 3 در واقع چربی کبد ماهی است. این ماده تأثیر عمیقی بر عملکرد بدن دارد. با این حال ، در جزء مفید چربی است. افراد مبتلا به کبد چرب فکر می کنند که باید از خوردن هرگونه چربی خودداری کنند. با این حال ، خوردن چربی های سالم مانند امگا 3 می تواند به درمان کبد چرب کمک کند. به گفته متخصصان تغذیه ، افراد مبتلا به کبد چرب باید حداقل 1 گرم مکمل امگا 3 در روز مصرف کنند. خوشبختانه مکمل های امگا 3 در داروخانه ها موجود است. با این حال ، می توانید از گردو ، شاهدانه ، دانه کتان و روغن زیتون به عنوان منابع امگا 3 استفاده کنید.

چربی های اشباع و اشباع را کاهش دهید

انواع مختلفی از چربی ها وجود دارد. برخی پر هستند و برخی دیگر مزه ندارند. اسیدهای چرب چربی بد محسوب می شوند. این چربی کلسترول LDL را افزایش می دهد. این کلسترول در عروق قلب تجمع کرده و باعث حمله قلبی می شود. روغن های سرخ شده ، جامدات و روغن های مایع که در رژیم غذایی خود استفاده می کنید ، بخشی از چربی اشباع شده و اسیدهای چرب هستند. همچنین حاوی مقادیر کمی گوشت قرمز ، محصولات لبنی و مقداری آجیل روغنی است. می توانید روغن ها را با روغن های روان کننده جایگزین کنید. همچنین خوب است که در روغن زیتون و دانه کنجد بپزید. به یاد داشته باشید که از روغن زیتون و کنجد برای پخت و پز یا سرخ کردن استفاده کنید. این روغن ها دارای چربی های مضر بسیار کمی هستند و حتی می توانند تا حد زیادی به درمان کبد چرب شما کمک کنند.

رژیم غذایی برای کبد چرب

مصرف قند و فروکتوز را کاهش دهید

برای درمان کبد چرب ، باید مصرف کربوهیدرات ، قند و به ویژه فروکتوز را محدود کنید. کربوهیدرات ها نیز در کبد به قند تبدیل می شوند. اما خوردن مستقیم شکر تأثیر منفی بر کبد شما خواهد داشت. طبیعت حاوی انواع مختلف قند است. یکی فروکتوز است. شما می توانید مقدار زیادی شکر در ذرت ، انواع نوشیدنی ها ، شیرینی ها ، نان ، غلات ، غذاهای منجمد ، ادویه جات ، سس ها و آب میوه های کنسرو شده پیدا کنید. فروکتوز آسیب زیادی به کبد می رساند. بنابراین رژیم غذایی برای کبد چرب ، شما باید فروکتوز را حذف کنید.

بنابراین ، دوستان و دوستان عزیز هراز ، در مورد غذای کبد چرب چه احساسی دارید؟ آیا فکر می کنید غذا می تواند این بیماری را درمان کند؟ یا باید از مواد شیمیایی استفاده کنیم؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید. منتظر نظرات شما دوستان عزیز هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید