روغن پالم چیست؟ آیا از خطرات خرما مطلع هستید؟


روغن پالم چیست؟ آیا از خطرات خرما مطلع هستید؟

خرما ، مانند روغن زیتون یا روغن کانولا ، ممکن است در آشپزخانه شما وجود نداشته باشد. اما محققان در حال بررسی مزایا و معایب این روغن تابستانی بسیار تولید شده هستند.

خرما در لیست مواد تشکیل دهنده بسیاری از غذاهای فرآوری شده قرار دارد. اما س theال این است که با توجه به تبلیغات منفی در مورد این روغن ، این روغن چگونه با سایر روغن های پخت و پز مقایسه می شود و آیا از نظر متخصصان برای شما مضر است؟

نگاهی گذرا به این روغن مرموز بیندازید

خرما یکی از پرکاربردترین روغن های گیاهی است و تقریباً در نیمی از غذاها و محصولات از تنقلات گرفته تا لوازم آرایشی و بهداشتی یافت می شود.

تولید جهانی نفت از 15 میلیون تن در سال 1995 به 66 میلیون تن در سال 2017 افزایش یافت. ویژگی های خوب برای صنایع غذایی (سطح دود بسیار بالا و شرایط سخت دمای اتاق) و استراتژی های حمایتی برای اطمینان از حمایت سیاست های دولتی از گسترش ، تولید و استفاده از روغن پالم.

اگرچه این عوامل مربوط به روغن پالم دارای مزایای قابل توجهی برای صنایع غذایی فرآوری شده هستند ، اما روغن حاوی درصد بسیار بالاتری از چربی اشباع شده نسبت به سایر روغن های گیاهی است. اگرچه اثرات سوء آن بر سلامتی مورد بحث است ، تجزیه و تحلیل مواد افزایش مصرف روغن نخل در 23 کشور جهان ارتباط قابل توجهی با مرگ و میر بیشتر ناشی از بیماری ایسکمیک قلب پیدا کرده است.

یک مطالعه در حال انجام دیگر نشان داد که استفاده از روغن پالم سطح خون را افزایش می دهد ، “کلسترول لیپوپروتئین کلسترول آتروژنیک”. در اوایل سال 2003 ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان غذا و کشاورزی (FAO) استفاده از چربی های اشباع را به عنوان افزایش خطر بیماری های قلبی توصیف کردند.

روغن پالم چیست؟

روغن پالم چیست؟

خرما از خرما گرفته می شود ، نوعی درخت که اغلب در آب و هوای گرم مانند آفریقا و آسیا یافت می شود. قابل ذکر است که این گیاه در مناطق جنگلی رشد می کند و جالب است که به برداشت این نوع روغن که به دلیل بسیاری از تأثیرات منفی زیست محیطی آن مورد انتقاد است ، توجه شود.

از زمانی که ایالات متحده افزودن چربی های ترانس به غذا را ممنوع کرد ، بسیاری از تولیدکنندگان به روغن پالم که جایگزین ارزان تری است روی آوردند.

طبق گزارش USDA ، روغن پالم دارای خواص تغذیه ای مشابه سایر روغن های پخت و پز است. یک قاشق غذاخوری حاوی حدود 120 کالری و 14 گرم چربی است که شامل 7 گرم چربی (همان چربی) ، 5 گرم چربی ناسالم برای قلب و 1.5 گرم چربی اشباع شده است.

روغن پالم همچنین 2 گرم ویتامین E و 1 گرم ویتامین K را تأمین می کند.

این ارقام به جز نوع چربی مشابه روغن زیتون است. یک قاشق غذاخوری روغن زیتون فقط 2 گرم چربی دارد (که می تواند در بیماری های قلبی نقش داشته باشد) ، یعنی 10 گرم چربی اشباع شده.

خرما دارای چربی کمتری نسبت به سایر روغن های تابستانی مانند روغن نارگیل و روغن پالم است.

از روغن پالم استفاده کنید

روغن پالم چگونه استفاده می شود؟

روغن پالم در همه محصولات غذایی وجود دارد. حدود 50 درصد از محصولات بسته بندی شده در سوپر مارکت ها از پیتزا ، دونات و شکلات گرفته تا ضدعفونی کننده ، شامپو ، خمیردندان و بالم لب را شامل می شود. همچنین در خوراک دام و به عنوان سوخت زیستی در بسیاری از نقاط جهان استفاده می شود.

خرما اغلب به غذاهای فرآوری شده در انبار اضافه می شود. “بسیاری از غذاهای آماده مانند کره بادام زمینی و کرم قهوه حاوی روغن پالم هستند.” همچنین می توان آن را در بسیاری از انواع بستنی ، خمیر پیتزا ، نان ، غذاهای منجمد ، سوپ های بسته بندی شده ، سس ها ، دسرها و تنقلات مانند بیسکویت و چیپس یافت. علاوه بر این ، روغن پالم در برخی از محصولات مراقبت از پوست و لوازم آرایشی مانند بالم لب ، صابون و صابون گنجانده شده است.

“روغن پالم برای پخت و پز دودی نیز استفاده می شود. این بدان معنی است که پخت غذا در دمای بالا بسیار راحت است.

به طور کلی ، هرچه روغن بیشتر تصفیه شود ، دود بیشتر می شود ، زیرا تصفیه ناخالصی ها و اسیدهای چرب آزاد را که می تواند باعث تبخیر روغن شود ، حذف می کند.

از نظر طعم ، روغن پالم طعم خامه ای غنی دارد و چربی زیادی به غذا می دهد. روغن پالم نیز جنبه های مختلفی دارد. “می توان آن را پردازش و مخلوط کرد تا محصولات مختلف با ویژگی های مختلف تولید شود.”

چرا نظرات منفی در مورد این روغن وجود دارد؟

خرما سهم عمده ای در جنگل زدایی برخی از جنگل های جهان داشته و گونه های در حال انقراض مانند اورانگوتان ها ، فیل ها و کرگدن های سوماتران را نابود می کند.

این تلفات جنگلی ، همراه با جایگزینی خاکهای غنی از کربن ، میلیون ها تن گازهای گلخانه ای منتشر می کند که به تغییرات آب و هوایی کمک می کند. بنابراین ، در نتیجه این موارد ، مقاومت در برابر کاشت درخت و استفاده از این روغن افزایش یافته است.

روغن مضر نخل

آیا روغن پالم به شما آسیب می رساند؟

به نظر می رسد خرما روغن پالم فوایدی برای سلامتی دارد. برخی از مطالعات نشان داده اند که روغن نخل می تواند به کاهش خطر بیماری های قلبی و عملکرد مغز کمک کند.

خرما سرشار از توکوترینول ها است ، نوعی ویتامین E که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند. برخی از مطالعات نشان می دهد که سموم می توانند توسعه زوال عقل را کاهش داده و خطر سکته مغزی را کاهش دهند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: تغذیه و رژیم درمانی برای ورزش و کاهش چربی بدن

روغن پالم هنوز سالم ترین روغنی نیست که می توانید برای پخت و پز استفاده کنید و هیچ فایده دیگری برای سلامتی ندارد. این روغن حاوی نیمی از چربی های خوب (غیر اشباع) و نیمی از غذاهای بد (اشباع) است ، اما در بسیاری از غذاهای مختلف یافت می شود که تشخیص اینکه آیا این روغن برای شما مفید است یا خیر برای شما دشوار است. بد است. “

به یاد داشته باشید ، برخی از مطالعات حتی عوارض جانبی منفی را نشان می دهند. “مطالعاتی وجود دارد که با مطالعاتی که نشان می دهد خرما برای بیماری های قلبی مفید است ، مغایرت دارد.”

پختن با روغن پالم ممنوع است

آشپزی میکنی؟

“توصیه می شود که روغن زیتون و روغن آووکادو گزینه های خوبی برای پخت و پز باشند.”

ممکن است چیزی در روغن پالم از غذاهای فرآوری شده ای که در فروشگاه های مواد غذایی خریداری می کنید وجود نداشته باشد ، اما سعی کنید از مارک های ترکیبی استفاده کنید.

اگرچه روغن پالم به اندازه چربی های ترانس سالم نیست ، اما بهتر است هنگام تهیه غذا در خانه یا غذا خوردن در خارج از منزل از روغن زیتون یا روغن های پخت سالم استفاده کنید.

گزارشات مربوط به اثرات بهداشتی استفاده از روغن پالم در رژیم های غذایی متفاوت است. برخی مطالعات استفاده از روغن پالم را با افزایش خطر بیماری های ایسکمیک قلب ، لیپوپروتئین با چگالی پایین ، کلسترول ، خطر بیماری های قلبی و سایر عوارض جانبی مرتبط کرده اند.

سایر مطالعات هیچگونه عوارض جانبی یا حتی نتایج سلامتی ناشی از استفاده از روغن پالم را نشان نمی دهند.

منابع:
www.who.int
www.health.com

برای رتبه بندی این مقاله کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید