روزنامه همامیهن: گزارش تحقیق و تفحص موثرترین تبلیغات ضد نظام است!/ نگرانی حامیان دولت روحانی از افشای ابعاد فساد فولادی.


گروه سیاسی رویال نیوز: روز دوشنبه 10 مرداد 1401 روزنامه اصلاح طلب همه میهن سرمقاله گزارش تحقیق و تفحص از کمیسیون صنعت و معدن مجلس را منتشر کرد. این روزنامه اصلاح طلب گزارش فوق را بالاترین سطح خودباختگی دولت می داند. و تعمیم گزارش تخلف به دولت سیزدهم.

گزارش کردن رجا نیوزتنها چند روز از انتشار گزارش تخلف 92 میلیارد تومانی اصفهان می گذرد که انتشار این خبر در فضای مجازی بازتاب ها و واکنش هایی را در پی داشته است. از احزاب مختلف سیاسی

روزنامه همامیهن یکی از رسانه های اصلاح شده است. سرمقاله ای با عنوان «موثرترین تبلیغات ضد رژیم» امروز (دوشنبه) 31 اوت 1401 منتشر شد.

غلامحسین کرباسچی، یکی از اصلاح طلبان و از مدعیان اصلی دولت روحانی، مدیر مسئول این روزنامه است و در پی گزارش کمیسیون صنعت و معدن مجلس درباره تحقیق و تفحص اصفهان از فولاد مبارکه و جنایت تخلف از سیاستمداران اصلاحات، این مطلب را منتشر کرده است. و این حادثه اقدام خود دولت تلقی می شود. به نظر می رسد حامیان دولت روحانی نگران افشای میزان نفوذ فولاد مبارکه هستند.

البته انتشار این خبر از سوی اصلاح طلبان دور از انتظار نبود. در طول هشت سال ریاست خود اصلاح طلبان نیز از تصمیمات ویرانگر مکرر خودداری کردند. مسائل ساختاری برجام و رسوایی های به وجود آمده به دلیل قیمت بالای نفت از جمله مواردی است که اصلاح طلبان از مسئولیت خود غفلت کرده و آن را تصمیمی سیستمی می دانند.

همههان در خصوص گزارش ارائه شده از سوی کمیسیون مجلس، گزارش را نادرست دانسته و مدعی شده است: «گزارش به صورت رسمی ارائه شده است. بنابراین از دستگاه قضایی انتظار می‌رود که عاملان را بررسی و مجازات کند، اما این اتفاق نمی‌افتد زیرا گزارش‌ها فاقد اعتبار هستند و در بسیاری از موارد تخلفات را رفتاری منطبق با قانون و اختیار می‌دانند.»

این نقل قول روزنامه غیررسمی یک کارگزار ساختمانی است. در حالی که شامگاه 9 مرداد اولین جلسه مشترک دولت و قوه قضائیه تشکیل شده بود، آیت الله رئیسی در همین گزارش هیئت تحقیق و تفحص مجلس از شرکت فولاد مبارکه اصفهان خواستار عزل آن شد و بلافاصله متخلفان را استخدام کنید. و دستور می دهد که افرادی که مرتکب تخلف شده اند توسط مراجع ذیصلاح رسیدگی شود. قوانین و مقررات

همچنین در روز دوشنبه 31 مرداد 1401، رئیس قوه قضائیه اعلام کرد که بلافاصله پس از وصول گزارش مجلس، شعبه ویژه ای برای رسیدگی سریع به این پرونده تشکیل می شود.

به نظر می رسد روزنامه همهان واکنش آشکاری به انتشار نام اسپانسر داشته باشد. و خبری از دستورات رسمی نیست

این روزنامه همچنین در ادعای دیگری اعلام کرد که یکی دیگر از نقاط ضعف این گزارش این است که قبل از قانونی شدن توسط برخی رسانه ها منتشر شد. یعنی باید در کنگره تصویب شود و بعد منتشر شود و این ضعف. همچنین صحت کلمات را مخدوش می کند.»

این ادعا در حالی مطرح شد که ارجاع این گزارش به قوه قضائیه مورد تایید کنگره قرار گرفت. از جمله رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه. دستور بررسی این موضوع را صادر کرد

بر اساس گزارش های منتشر شده از سوی مجلس، حضور مقامات دولتی از جمله اسحاق جهانگیری، عباس آخوندی، محمود واعظی و … متخلفان فولاد مبارکه تایید شده است. به نظر می رسد اصلاح طلبان به دنبال راه حلی برای توجیه عملکرد همکاران خود هستند. و از این رو بنابراین آنها شروع به انتشار هر مقاله کردند.