روابط ایران و بولیوی باید به صورت روزانه توسعه یابد/ نیاز ایران به راه حل های امنیتی منطقی است.


گروه سیاسی رویال نیوز: آیت الله سید ابراهیم راسی رئیس جمهور صبح روز دوشنبه 7 شهریور برای حضور و سخنرانی در هفتاد و هفتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد و در راستای منافع کشور ایران و تلاش برای تحقق «عدالت بین‌المللی»، نظم از طریق اقتصاد چندجانبه به تهران می‌رود، نیویورک را ترک می‌کند.

رئیسی: شرط توافق محکم بسته شدن پرونده دفاعی ایران است

صبح سه شنبه به وقت محلی در اولین پروژه روز دوم سفر به نیویورک. در دیدار با همتای فرانسوی خود در کنار مجمع عمومی سازمان ملل متحد رئیس جمهور گفت: رابطه کشورمان با اروپا را بهتر کنیم. بسته به استقلال کشورهای مختلف در این قاره از اراده و نظر ایالات متحده است و شرایط دستیابی به وی توافق عادلانه و پایدار را از منظر جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد.

رئیس جمهور فرانسه در حاشیه هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با رئیس جمهور کشورمان دیدار کرد.

آیت الله رئیسی در دیدار امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه بر آمادگی ایران برای دستیابی به توافقی عادلانه و باثبات تاکید کرد. وی تضمین و بسته شدن پرونده های امنیتی ایران را لازمه دستیابی به توافق خواند. و گفت: سطح همکاری و روابط ایران و فرانسه قابل بهبود است. در همین حال اروپا باید عملاً نشان دهد که سیاست هایش مستقل است و تابع اراده و سیاست های آمریکا نیست.

در این جلسه رئیس جمهور به خروج آمریکا از برجام و نقض تعهدات اشاره کرد همچنین عمل نکردن اروپایی ها به تعهدات منافع اقتصادی ایران از این توافق، افزود: اگرچه خروج آمریکا یک طرفه از توافق و خسارت ناشی از آن تمایل جمهوری اسلامی به دریافت ضمانت آرامش خاطر، الزامی کاملاً منطقی و معقول است.

وی باز بودن پرونده ایران در آژانس را مانع بزرگی برای دستیابی به توافق دانست و گفت: رویکرد آژانس به موضوع باید فنی و به دور از فشار و پیشنهاد دیگران باشد. و ما معتقدیم که رسیدن به توافق غیرممکن است. بدون اینکه پرونده ایران بسته شود».

آیت الله رئیسی از درخواست مصوبه شورای استانداری ایران با سه کشور اروپایی در کنار مذاکرات هسته ای انتقاد کرده است. وی با بیان اینکه این رویکردها سازنده نیست و مسائل را پیچیده نمی کند، گفت: دفتر انرژی اتمی 15 بار تحت نظارت و بازرسی قرار گرفت و رسماً فعالیت ایران را تأیید کرد. او اعتراف می کند که این مبتنی بر عزم است و به دور از انحراف است.

رئیس جمهور کشورمان رویکرد دوگانه آژانس برای نابودی فعالیت های هسته ای رژیم صهیونیستی را نشانه سیاسی شدن می داند.

آیت الله رئیسی در بخشی از سخنان خود فعالیت های منطقه ای ایران را صلح طلب خواند. و یکی از عوامل جلوگیری از گسترش تروریسم به اروپا بود و گفت: اینکه امروز در فرانسه انتخابات مسالمت آمیزی برگزار کردید. با توجه به تلاش های جمهوری اسلامی تروریسم را در منطقه نابود می کند.

در این جلسه امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه نیز پیشنهادی برای ادامه مذاکرات ارائه کرد و اذعان داشت: درست است که در حالی که آژانس از اجرای کامل تعهدات ایران خبر داد، آمریکا در سال 2018 از برجام خارج شد و طرف اروپایی نیز شکست خورد. انجام تعهدات خود در مورد استفاده از منافع اقتصادی ایران؛

رئیس جمهور فرانسه ادامه کار در راستای پیشرفت توافق هسته ای را ضروری دانست و گفت: ایران و آژانس می توانند با همکاری یکدیگر پرونده های موجود را حل کنند. و ما در این زمینه به آژانس فشار سیاسی وارد نخواهیم کرد.

مکرون با دعوت از رئیس جمهور کشورمان برای سفر به فرانسه افزود: می توانیم همکاری های خود را در گسترش روابط دوجانبه و مسائل اقتصادی و منطقه ای افزایش دهیم.

رئیس جمهور: روابط ایران و بولیوی باید روز به روز توسعه یابد

رئیسی در دیدار با لوئیس آرس رئیس جمهور بولیوی که در هتل محل اقامت رئیس جمهور کشورمان در نیویورک برگزار شد، روابط ایران و بولیوی را دوستانه و رو به گسترش دانست و گفت: روابط دو کشور متقابل نیست و روابط سیاسی مشترک است و باید روز به روز توسعه یابد.

رئیس جمهور کشورمان با تاکید بر اینکه وزیر امور خارجه ایران باید کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور را فعال کند، گفت: خروجی این همکاری ها باید برای هر دو کشور ملموس و قابل اجرا باشد.

رئیس جمهور بولیوی اسس نیز در این دیدار به سابقه طولانی دوستی ایران و بولیوی اشاره کرد. وی ابراز امیدواری کرد که اعلام همکاری ایران و بولیوی که در گذشته به تایید دو کشور رسیده بود، منجر به نتایج رضایت بخش با تداوم و همکاری عمیق تر

رئیسی: نیاز ایران به راهکارهای امنیتی منطقی است

رئیسی پس از دیدار دوجانبه در دومین روز از سفر خود به نیویورک در دیدار با چارلز میشل رئیس شورای اتحادیه اروپا که در هتل محل اقامت رئیس جمهور برگزار شد، راهکارها و پیشنهادات ایران را تشریح کرد. مسائل هسته ای از جمله مسائل مربوط به فلسطین، افغانستان، یمن و اوکراین خاطرنشان کرد: تلاش برای عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با برخی کشورها نمی تواند منبع امنیت این رژیم باشد.

رئیس جمهور اعلام کرد که تحریم ها علیه کشورها نقض حقوق بشر و غیرانسانی است. و اضافه کرد که تحریم های ایران ناعادلانه حقوق 80 میلیون ایرانی را نقض می کند. و مصداق جدی نقض حقوق بشر است.

آیت الله رئیسی در سخنان خود به مشکلات مذاکرات هسته ای و لزوم تضمین اطمینان خاطر اشاره کرد و گفت: این آمریکایی ها بودند که از بند خارج شده بودند، موافقید. و سایر کشورهای اروپایی به تعهدات خود در قبال ایران عمل نکرده اند. پس ایران دارد ادعاهای ضمانت برای ایجاد اعتماد کند هستند.

رئیس جمهور قطعنامه دفاعی را یکی از پیش نیازهای توافق بر سر مسائل هسته ای دانست و تصریح کرد: اگر بحث دفاع حل نشود چه تضمینی وجود دارد که پس از توافق سه کشور اروپایی برگردند. قطعنامه هایی را علیه جمهوری اسلامی پیشنهاد و اجرا کنید، بنابراین خواسته های ایران برای قطعنامه دفاعی بسیار منطقی است.

آیت الله رئیسی تاکید کرد: تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران نمی تواند و نمی تواند ما را متوقف کند. و ما با قدرت در کشور خود رشد و شکوفا خواهیم شد.

در سخنرانی بعدی خود رئیس جمهور راه حل فلسطین را اجرای پیشنهاد جمهوری اسلامی برای برگزاری همه پرسی مشترک با همه فلسطینیان دانست و گفت: تلاش ها و توافقاتی مانند شرم الشیخ کمپ دیوید و اسلو در احقاق حقوق مردم ناکام مانده است. فلسطینی ها تلاش برای عادی سازی رابطه رژیم صهیونیستی به همراه برخی کشورها نمی تواند تامین کننده امنیت این رژیم باشد. و تنها راه حل عادلانه و منطقی ایمن است. حقوق فلسطینیان و تشکیلات صلح

آیت الله رئیسی نیز بیان کرد راه حل افغانستان کمک به تشکیل یک حکومت فراگیر با وجود همه گروه ها و اقوام در این کشور است. و تنها با توقف تجاوزات این کشور می توان مشکلات یمن را حل کرد. و شکستن محاصره آغاز مذاکرات یمن و یمن است.

در این دیدار چارلز میشل، رئیس شورای اروپا ضمن تشکر از فرصتی که برای دیدار شخصاً با آیت الله رئیسی فراهم شد، گفت: گفتگوی تلفنی من با جنابعالی باعث شد تا اتحادیه اروپا برای اطلاع از این موضوع به افغانستان نزدیک شود.

رئیس شورای اروپا بار دیگر تاکید کرد که با نظرات روسای جمهور کشورمان در مورد استفاده نکردن از حقوق بشر به عنوان ابزار سیاسی کاملا موافق است. موضوع تحریم ایران یکی از نگرانی های جدی است. جمهوری اسلامی

چارلز میشل گفت: اتحادیه اروپا امیدوار است از کمک های جمهوری اسلامی ایران بهره مند شود. در مورد پایان دادن به درگیری و صلح در یمن تشکیل دولت جدید و ایجاد ثبات در عراق برقراری صلح در فلسطین، پایان دادن به جنگ در اوکراین و تشکیل یک دولت فراگیر در افغانستان

رئیسی: هیچ محدودیتی برای گسترش روابط خود با پاکستان نداریم.

رئیس جمهور همچنین در دیدار با شهباز شریف نخست وزیر پاکستان که در هتل محل اقامت رئیس جمهور برگزار شد، گفت: روابط ایران و پاکستان تعامل عادی بین دو همسایه نیست. اما یک رابطه عمیق تر مبتنی بر صمیمیت فرهنگی و هزار سال باور مشترک

رئیس جمهور کشورمان با ابراز همدردی با مردم پاکستان به دلیل تلفات جانی و مالی ناشی از سیل اخیر در این کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران از کمک رسانی به آسیب دیدگان دریغ نخواهد کرد.سیل در پاکستان.

آیت الله رئیسی با اشاره به دیدار پنج روز پیش خود با همتای پاکستانی خود در آستانه اجلاس سران سازمان های شانگهای در سمرقند، گفت: افزایش دیدارها و رایزنی ها بین مقامات دو کشور که منجر به تلاش های سازنده برای گسترش همکاری ها و ارتقای سطح می شود. . از روابط دو کشور است

در این جلسه شهباز شریف نخست وزیر پاکستان نیز گفت: برای من افتخار بزرگی است که با آقای دکتر آشنا شدم. دو بار در پنج روز و گفت این نشانه این است که ایران و پاکستان اعضای یک خانواده هستند. ما علاقه مندیم که روابط را تا حد امکان گسترش دهیم. به خصوص از نظر اقتصادی و تجاری با ایران، کشور دوست و برادر ما.

نخست وزیر پاکستان از حمایت دولت و ملت ایران از کشورش قدردانی کرد. به خصوص در آخرین سیل.

رئیسی: ایران مقالات آموزشی را بدون تکیه بر رویکرد سکولار مقالات 2030 تدوین کرده است.

بعد از ظهر دوشنبه با توجه به زمان محلی در اولین روز سفر ما به نیویورک رئیس جمهور در نشست تحول سازمان یونسکو گفت: متأسفانه فرهنگ حاکم، منافع خود را در عقب نگه داشتن سایر ملل و با ساختن یک نظام جهانی تعیین کرده است. ناعادلانه است و با ایجاد مزاحمت برای سازمان های بین المللی و توسعه سیستم های فرهنگی و فکری خود مانع رشد و پیشرفت سایر کشورها می شود.

متن کامل سخنان رئیس جمهور به شرح زیر است:

نام خدای مهربان

او کسی بود که رسولان خود را به دنیا فرستاد و در میان آنها آیاتی علیه آنها خواند. و به آنها کتاب و حکمت بیاموز. و او بود که اوهام را پیش از من به من نشان داد.

خانم ها و آقایان؛

دانش بشری مایه افتخار دانشمندان ایرانی است. تاریخ تمدن ایران با علم و دانش آغاز می شود. فرهنگ اسلامی آن را تجلیل کرده و مبتنی بر اندیشه های الهی است. دین مقدس اسلام با هدف تحقق عدالت. روح را گسترش دهید پیشرفت و شکوفایی بشریت را به مشارکت در آموزش و پرورش دعوت کند

توسعه و پیشرفت یکی از دغدغه های اصلی کشورهاست. و اگرچه دولت در بسیاری از موارد مطابق با توصیه ها و الزامات نهادهای بین المللی عمل کرده است اما در عین حال چالش های جدی نیز برای فرهنگ های ملی و بومی کشورها به وجود می آید.

ما معتقدیم که در مواجهه با چالش های آموزش و پرورش ابتدا باید علت اصلی مشکل را پیدا کنیم. ما نقدی اساسی داریم که نهادهای بین المللی را از تاریخ معاصر جهان بخوانیم و مسائل را تعریف کنیم. اگر هدف ما ایجاد یک زندگی خوب و یک دنیای امن است. از خواندن یک طرفه باید پرهیز کرد. و باید بر نقش همه طرف ها در قالب یک رویکرد چند جانبه تاکید کند.

به طور خلاصه، جمهوری اسلامی ایران معتقد است که:

– پیشرفت، تحصیل، خانواده، عدالت و معنویت را نمی توان جدا از هم در نظر گرفت.

– هر گونه ایده در مورد توسعه و پاسخ به نیازهای انسان باید شامل الزامات آموزشی و ارزشی باشد. و در عین حال باید روی خانواده تمرکز کرد. البته خانواده به معنای سنتی آن شکل خودساخته ای نیست که نسل بشر را قطع کند.

– توسعه بدون روحیه و اخلاق باعث نابودی بیشتر جامعه می شود و به حیات خود ادامه نمی دهد

– تسلط فرهنگی و حبس علم، بدترین ظلم و بی عدالتی است.

متأسفانه فرهنگ سلطه مزایای عقب ماندن ملت های دیگر را مشخص کرده است و با ایجاد یک نظام جهانی ناعادلانه و سوء استفاده از سازمان های بین المللی و دیکته کردن نظام فرهنگی فکری آنها مانع رشد و پیشرفت سایر کشورها می شود.

به همکاران

سوال ما این است آموزش و پرورش و در اصل انسان باید در خدمت توسعه پایدار باشد یا توسعه پایدار در خدمت بشریت؟ هسته توسعه آموزشی در غیر این صورت باعث رشد و تعالی انسان می شود. چیزی جز ضعف بشریت را به دنبال نخواهد داشت.

انتظار این است که نهادهای بین المللی با رعایت حقوق حاکمیتی فرهنگی و آموزشی ملت ها از آنها در برابر تهاجم فرهنگی محافظت کنند. ما معتقدیم هیچ تغییری در آموزش و پرورش بدون تمرکز بر «خانواده، عدالت و معنویت» اتفاق نمی افتد.

ما باید روی ارزش های اخلاقی مانند تکریم خانواده تمرکز کنیم. احترام به محیط زیست، انصاف، نفی خشونت و افراط گرایی. تامین فضاهای مجازی امن، اخلاقی، سالم و مفید در اولویت تحول و تحول آموزش است.

بر این اساس جمهوری اسلامی ایران سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مطابق با فلسفه تعلیم و تربیت ایرانی-اسلامی را تدوین کرده است. بدون تکیه بر رویکرد سکولار یک بعدی مندرج در مقاله 2030، از نقطه نظر کیفی. در نظام آموزشی جدید ایران هدف تغییر از یک سیستم مبتنی بر نیاز به یک سیستم مبتنی بر تحقیق است. خلاقیت مهارت های یادگیری و تعهد به آموزش و ارزش های فرهنگی و مذهبی.

جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا در چارچوب نظام آموزشی مبتنی بر ارزش‌های والای انسانی وارد گفت‌وگوی تعاملی شود. ضمن پایبندی به اصول سیاست

منبع: فارس