رایزنی برای افزایش سهمیه زائران ایرانی تا موانع عمره از بین برود


رجانیوز رئیس سازمان حج و زیارت و وزیر حج و عمره عربستان در خصوص درخواست افزایش سهمیه زائران ایرانی گفتگو کردند. موانع عمره را برطرف کنید قیمت ها و هزینه های مرتبط را اضافه کنید. و امنیت زائران

سید صادق حسینی روز سه‌شنبه (۳۰ خرداد) در دیدار با توفیق بن فوزان الربیعی به برخی سوءتفاهم‌های سیاسی میان ایران و عربستان پرداخت و برای حل مشکلات موجود میان دو کشور گفت‌وگو کرد. ابراز امیدواری کرد که مذاکرات حج با کمک های دیپلماتیک سیاسی بیایید و در حل مشکلات موجود نقش بازی کنید.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که با کمک طرف سعودی، موانع موجود برای بازگشایی سفر عمره برای شهروندان ایرانی برطرف می شود. تا علاقه مندان برای زیارت مکه و مدینه بشتابند.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین خاطرنشان کرد: بیش از یک میلیون و 200 هزار ایرانی در انتظار حج هستند. و طرف سعودی با افزایش سهمیه کشورمان در این سفر معنوی موافقت کند.

وی همچنین از افزایش نرخ خدمات رسانی به زائران گلایه کرد. و از مقامات سعودی خواست کمک های لازم را در این زمینه انجام دهند تا فشار بر زائران مضاعف نشود.

وزیر حج و عمره عربستان با بیان اینکه موضوع ایمنی و سلامت زائران در هر کشور اولویت اصلی است، دولت عربستان گفت: موضوع افزایش سهمیه امسال بررسی شده است و در صورت وجود شرایط به اطلاع مقامات کشورمان خواهد رسید.

وی در خصوص افزایش قیمت ها گفت: موضوع به افزایش قیمت جهانی و رکوردشکنی حج مربوط می شود. اما دولت سعودی سقفی را برای خدمات ارائه شده توسط شرکت ها و مؤسساتی که سعی در کمک به آنها دارند تعیین کرده است. این برای زائران از همه کشورها اعمال می شود.