راهبرد تهران-کاراکاس «ایستادگی» در برابر دشمن است/ مسیرهای پرواز مستقیم ایران و ونزوئلا باز می شود/ مقاومت دشمن مجبور به عقب نشینی می شود.


گروه سیاسی – رجانیوز: آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در نشست خبری با نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا. بعد از ظهر روز شنبه، این بیانیه اعلام کرد که سیاست خارجی ایران همواره در حال توسعه روابط با کشورهای مستقل بوده است. و امپریالیسم مقاومت مثال زدنی دارد.

وی خاطرنشان کرد: تحریم ها و تهدیدات علیه ایران در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بسیار زیاد بوده است. اما ایران تصمیم گرفته است که این تحریم ها را فرصتی برای پیشرفت کشور بداند. وی افزود: زمانی که آمریکایی ها رسما اعلام کنید که فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی ایران به طرز فجیعی شکست خورده است. این نقطه پیروزی ایران و نقطه شکست آمریکا و دشمنانش است.

ونزوئلا سال سختی را پشت سر گذاشت. اما اراده مردم و دولت این کشور و شخص رئیس جمهور این است که در مقابل تحریم ها مقاومت کنند.» رئیس جمهور امروز توضیح داد که کشورش بر تورم فوق العاده غلبه کرده و رشد اقتصادی در کشور آغاز شده است. این نشانه بسیار خوبی است و به همه ثابت می کند که مقاومت مؤثر است و دشمن را مجبور به عقب نشینی می کند.

آیت الله رئیسی رابطه با ونزوئلا را یک رابطه راهبردی در زمینه های مختلف توصیف کرد. با اشاره به همکاری دو کشور در حوزه انرژی. ساخت نیروگاه های حرارتی تعمیر و تعمیرات اساسی پالایشگاه ونزوئلا صادرات خدمات فنی و مهندسی، اقتصادی، کشاورزی، دفاعی و نظامی، کرد: این همکاری نشان می دهد که تهران و ناگاس شعبه ها و قابلیت های زیادی برای ارتقای سطح روابط بین خود دارند.

رئیس جمهور همچنین افتتاح پروازهای مستقیم تهران – کاراکاس را نقطه شروع خوبی برای تسهیل سفر بین دو کشور دانست. به گفته این سازمان، این اقدام روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور را تقویت خواهد کرد. و ممکن است روابط دو کشور را نزدیک تر و عمیق تر کند.

نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در نشست خبری با بیان اینکه امضای سند همکاری 20 ساله بین دو کشور چشم انداز روشنی برای پیشرفت روابط ایران و ونزوئلا دارد، گفت: ما از تجربه تاریخی جمهوری اسلامی استفاده خواهیم کرد. ایران و همچنین توانایی به ویژه در زمینه فنی و فناوری برای غلبه بر این دوران سخت و گسترش همکاری ها و روابط دو کشور

رئیس جمهور ونزوئلا وی خاطرنشان کرد: همکاری های گسترده ای بین ایران و ونزوئلا در زمینه نفت، گاز، پالایشگاه ها و پتروشیمی ها وجود دارد. وی افزود: به زودی شاهد افتتاح مسیر پرواز مستقیم بین تهران و کاراکاس خواهیم بود که ظرفیت را تا حد زیادی افزایش می دهد.

مادورو افزود: علیرغم اینکه حدود 70 درصد از خاک ایران را زمین های خشک و کم آب تشکیل می دهد. اما این کشور می تواند در کشاورزی و حتی در مناطق بیابانی معجزه کند. محصولات کشاورزی را با فناوری توسعه دهید.»

رئیس جمهور ونزوئلا یکی از اولویت های کشورش برای گسترش همکاری ها با ایران را استفاده از فناوری ایرانی برای بهبود تولیدات کشاورزی در ونزوئلا دانسته است. وی خاطرنشان کرد که ونزوئلا 33 میلیون هکتار زمین کشاورزی و آب کافی برای محصولات کشاورزی دارد.

مادورو گفت: “من معتقدم که آینده دوستی ایران و ونزوئلا شاد و غیرقابل مقاومت خواهد بود. همه ما خواهیم دید که چگونه می توانیم در برابر مشکلات و پیشرفت مقاومت کنیم.” همه خواهند دید که دنیای جدیدی خواهد داشت. جوانان ونزوئلایی و ایرانی باید بدانند که دنیای آینده دنیای برابری و عدالت است. و همه ما باید این آینده را با ایستادگی برای امپریالیسم و ​​همکاری با یکدیگر بسازیم.

رئیس جمهور ونزوئلا در گفتگو با رئیس جمهور و مردم ایران گفت: به حمایت و همکاری همه جانبه ما اعتماد کنید.