رانندگان تاکسی از نیویورک می خواهند که توافقنامه بخشش بهتر بدهی را ارائه دهد


کمیسیون تاکسی و لیموزین روز جمعه از برنامه جدید تسکین بدهی خود برای رانندگان دفاع کرد و مدعی شد که یک میلیون بدهی قبلاً از دفترچه ها پاک شده است. با این حال ، در جلسه شورای شهر ، رانندگان اظهار کردند که شرایطی که طلبکاران به آنها پیشنهاد کرده اند همچنان به آنها اجازه می دهد با کمتر از حداقل دستمزد کار کنند.

برنامه کمک تاکسی مدالی شهر برای کمک به رانندگان برای بازسازی وام های خود با شرایط مطلوب تر طراحی شده است. این شهر برای کاهش مبلغ بدهی رانندگان 20000 دلار به طلبکاران و 9000 دلار دیگر به رانندگانی که پرداخت ماهانه آنها از 1500 دلار بیشتر است ، می دهد.

صنعت تاکسیرانی طی یک دهه گذشته موفق شده است به شرکتهای اجاره خودرو مانند Uber و Lyft بپیوندد. این رانندگان جدید “تگرگ الکترونیکی” به خیابان ها سرازیر شدند و ارزش مدال تاکسی زرد از بیش از 1.2 میلیون دلار در اوج خود در سال 2014 به 100000 دلار فعلی کاهش یافت.

در سال 2018 ، هشت راننده تاکسی جان خود را از دست دادند ، بسیاری از آنها بارهای سنگینی ذکر کردند.

در مجموع 13،587 مدال وجود دارد که به تاکسی های زرد اجازه می دهد تگرگ خیابانی را صید کنند. طبق برآوردهای شهر ، حدود نیمی از آنها دارای ناوگان با مدال های متعدد هستند و برنامه وام فقط به صاحبان پنج یا کمتر مدال اجازه می دهد که درخواست دهند. اگرچه شهر نمی تواند کل بدهی رانندگان را برآورد کند ، اما شهر معتقد است که تا 1 میلیون دلار وام وجود دارد.

TLC همچنین فکر می کند 65 میلیون دلار اختصاص داده شده به برنامه برای هر راننده ای که به کمک نیاز دارد کافی است.

با این حال ، رانندگان تاکسی زرد چند هفته ای است که مقابل ساختمان شهرداری تظاهرات کرده و خواهان ارائه راه حل بهتری از شهر هستند. این برنامه که قرار است به وام 2250 راننده کمک کند ، ماه گذشته به اجرا درآمد و سرانجام این هفته در شورای شهر به تصویب رسید.

Bhairavi Desai ، رئیس کارگران تاکسی اتحاد نیویورک ، سخنرانی در مقابل شهرداری ، سپتامبر 2021

فلش

رئیس کمیته حمل و نقل ، یدانیس رودریگز ، خاطرنشان کرد که TLC قبل از شروع به برنامه “نتوانست شورا را درگیر کند”. اگرچه او نیز متوقف کردن آن را پیشنهاد نداد.

TLC روز جمعه اعلام کرد که در حال حاضر 1000 متقاضی برنامه را ارزیابی کرده و به 90 راننده در قطع وام کمک کرده و بدهی کل 14 میلیون دلار را برطرف کرده است.

“Heredia Jarmoszuk” کمیسر تاکسی و لیموزین Aloysee روز جمعه گفت: “کاهش این بدهی کلید بهبود سلامت و طول عمر این صنعت تاکسی زرد رنگ است.”

اما مخالفت شدید گروهی که نماینده هزاران راننده تاکسی هستند ، اتحادیه کارگران تاکسی نیویورک ، از شهر می خواهد که پیشنهاد بهتری به رانندگان ارائه دهد. این گروه ادعا می کند که حتی با وام تجدید ساختار می توان تا 2000 دلار وام مسکن به رانندگان داد که به آنها اجازه می دهد کمتر از حداقل دستمزد دریافت کنند. آنها از شهر می خواهند پرداخت های ماهانه را به 800 دلار در ماه محدود کند.

بهایروی دسای ، رئیس اتحادیه کارگران تاکسی نیویورک (NYTWA) ، روز جمعه گفت: “این پلی برای ورشکستگی است.” “شهری با بودجه سالانه 96 میلیارد دلار 6 میلیارد دلار کمک COVID دریافت کرد … شهر این پول را دریافت کرد ، تنها چیزی که ما در مورد آن صحبت می کنیم این است که رانندگان از اهرم بیشتری روی میز استفاده کنند.”

گروه او می خواهد شهر ضامن همه وام های مربوط به مدالیون باشد ، که به گفته وی به وام دهندگان کمک می کند حتی نرخ کمتری ارائه دهند.

و نگاه او در دولت فدرال طرفداران و طرفداران زیادی را به خود جلب کرد.

یک هیئت کنگره به نیویورک ، از جمله سناتور شومر و معاون اسکندریه اوکاسیو کورتز ، نیز به NYTWA پیوست. آنها در نامه ای به شهردار دو بلاسیو نوشتند که برنامه وی “به هدف کاهش بدهی رانندگان” نرسید. و اگرچه مشکل در دوران مدیریت او آغاز نشد ، “شهر وظیفه اخلاقی دارد که این بی عدالتی را اصلاح کند.”

این شهر روز جمعه گفت که اگر به عنوان بیمه تمام وام های مدالیون عمل کند ، مشمول مالیات نخواهد شد.

شرکت سرمایه گذاری خصوصی Marblegate ، که صدها وام متالیک فریبکارانه خریداری کرده است ، تایید نکرده است که آیا در برنامه جدید خود با این شهر همکاری می کند یا خیر ، اما سخنگوی شرکت گفت که از مارس سال گذشته بدهی 140 تا 800 مدال را بخشیده است. به

اگرچه رانندگی در بدترین بیماری همه گیر در سال 2020 به شدت کاهش یافت ، TLC اشاره می کند که وضعیت تاکسی های زرد در حال افزایش است. رانندگان 30 تا 40 سواری در هر شیفت را می بینند ، که 18 ماه پیش حدود 11 در هر شیفت است.

“هردیا جارموسوک” کمیسیونر گفت: “ما در موقعیت بسیار بهتری برای صاحبان خود هستیم تا نه تنها دستمزد قابل زندگی را بدست آوریم ، بلکه در راه پس انداز پول هستیم و بارهای غیر قابل مدیریت بر دوش آنها نمی افتد.”

با این حال ، چندین راننده با گریه گفتند که اینطور نیست.

Chime Gyatso در سال 2009 یک مدال خرید. او گفت که همه چیز خوب بود تا سال 2014 ، هنگامی که رانندگی با برنامه هایی مانند Uber و Lyft بازار تاکسی ها را اشباع کرد و شهر تا سال 2018 برای خودروهای جدید تا سال 2018 سقفی تعیین نکرد. او از TLC درخواست کرد بهتر است با رانندگانی مانند او برخورد شود.

وی گفت: “TLC ما را به رودخانه هادسون انداخت.” “لطفاً ، شما باید ما را از رودخانه هادسون نجات دهید.” نه راننده قبلاً خودکشی کرده اند ، حالا فکر می کنم نوبت من است. “

دیدگاهتان را بنویسید