رئیس بخش تحقیقات در نیویورک به معاون دادستان آمریکایی گیگ ضربه زد


رئیس اداره تحقیقات شهر تنها چند روز پس از انتشار گزارشی از سوء استفاده از منابع عمومی توسط شهردار بیل دو بلازیو در مبارزات انتخاباتی ناموفق ریاست جمهوری و زندگی شخصی خانواده اش ، از سمت معاون دادستان ایالات متحده کناره گیری می کند.

مارگارت گارنت ، کمیسر DOI از سال 2018 ، معاون وکیل دفتر دادستانی ایالات متحده در منطقه جنوبی نیویورک ، دامیان ویلیامز است. وی در 10 نوامبر استعفا داد و معاون اول کمیسر ، دانیل کورت ، به عنوان سرپرست کمیسیون فعالیت خواهد کرد.

هفته گذشته ، DOI گزارش 47 صفحه ای را پس از تحقیقات دو ساله منتشر کرد که نشان می داد مالیات دهندگان شهری با وجود قوانین مشخص که مانع استفاده از منابع می شود ، در طول مبارزات انتخاباتی کوتاه ریاست جمهوری خود در سال 2019 حدود 320،000 دلار هزینه امنیتی شهردار پرداخت کرده اند. در مورد فعالیت سیاسی

گارنت هفته گذشته در یک کنفرانس خبری برای اعلام این گزارش گفت: “یا امنیت خوبی نیست ، یا دولت خوبی نیست ، یا هر دو.”

این تحقیقات همچنین تعدادی از نقض اخلاقی مربوط به جزئیات امنیتی شهردار را فاش کرد. در این گزارش آمده است که ماموران جزئیات به جابجایی اثاثیه دخترش کیارا کمک کرده و پسرش دانته را به ییل (زمانی که دانته دانشجوی آنجا بود) و اخیراً برای کار در بروکلین بردند.

در همین حال ، دی بلاسیو از پرداخت هزینه اضافی به شهر خودداری کرده است ، نقض احتمالی اخلاق که می تواند شایعات او در مورد حکومت را تضعیف کند. شورای شهر باید تعیین کند که آیا دو بلاسیو مجبور است 319،794.20 دلار برای هزینه سفر برای جزئیات امنیتی آن در مقدماتی ریاست جمهوری هزینه کند.

به گفته دبیر مطبوعاتی دو بلاسیو ، این شهر در حال حاضر از تصمیم قبلی هیئت مدیره در مورد هزینه های کمپین درخواست تجدیدنظر می کند و تصمیم نهایی در مورد آن گرفته نشده است.

دی بلاسیو ادعا کرد که او و خانواده اش با الزامات ایمنی منحصر به فرد روبرو هستند و از دستورالعمل های NYPD پیروی می کند.

“وقتی به عنوان شهردار وارد در شدم.” من بلد نبودم پروتکل های امنیتی چیست. “د بلاسیو روز چهارشنبه در نشست خبری خود گفت. من نمی دانستم رویکرد تاریخی چیست ». من می دانستم و تصور می کردم که پس از اتفاقی که برای شهردار دیگر افتاده است ، اتفاق خواهد افتاد. “

او همچنین به برایان لرر از WNYC گفت که این گزارش “فوق العاده نادرست و ناعادلانه است.

گزارش DOI همچنین می تواند پیامدهای جنایی برای رئیس امنیتی شهردار ، بازرس NYPD ، هوارد ردموند داشته باشد ، که ادعا شده است “با از بین بردن تلفن و امتناع از تحویل پرونده” دفاع کرده و می خواهد تحقیقات را خنثی کند “. گارنت هفته گذشته گفت که رفتار ردموند به وکیل منطقه منهتن ارجاع شده است.

گارنت پس از اخراج کمیسر سابق مارک پترز دو بلاسیو به DOI پیوست. پیترز بعداً ادعا کرد که تحت فشار است تا گزارش های انتقادی از دولت دو بلاسیو منتشر نکند و به شورای شهر اطلاع داد که شهردار “در حین تماس تلفنی بر سر من فریاد برآورد ، مرا متهم کرد که سعی در کاهش” مدیریت “خود دارد و سپس به من اطلاع داد. که “او تا زمانی که چیزی را که نباید بگویم” قطع می کند. “

گارنت در نامه استعفای خود اذعان کرد که “در زمان آشفتگی و بحران” به DOI پیوسته است و تنها نامزدی د بلاسی را پذیرفته است “به شرطی که اجازه داشته باشم از اختیارات قانونی DOI که صرفاً توسط متخصص مستقلم اداره می شود استفاده کنم. داوری. و منافع عمومی “

بر اساس بیانیه مطبوعاتی ، وی قبلاً به عنوان دستیار دادستان ایالات متحده به مدت 12 سال در وزارت امور خارجه کار می کرد و گهگاه به عنوان رئیس تجدید نظر و رئیس بخش خشونت و جنایت سازمان یافته خدمت می کرد.

ویلیامز گفت “خوشحال است” که گارنت را به وزارت دادگستری بازگرداند.

“مارگارت دستیار افسانه ای دادستان ایالات متحده بود.” وی در زمان حضورش در دفتر ، برخی از مهمترین تحقیقات و تعقیب های مربوط به این دفتر را رهبری کرد و بی شمار (نمایندگان نمایندگان آمریکا) را راهنمایی کرد. ” “حرفه مشهور او در خدمات عمومی شکی نیست که او نماینده برجسته دادستان ایالات متحده خواهد بود.”

ویلیامز همچنین از انتصاب دانیل گیتنر ، دستیار سابق دادستان ایالات متحده به عنوان رئیس بخش جنایی این دفتر خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید